Jaké jsou nejčastější příčiny toho, proč chlap nechce sex, a co s tím, se dočtete v následujícím článku.

Obecně můžeme říct, že když muži nechtějí sex, je to z důvodu toho, že je sex buď nebaví, nebo nemůžou. 

Nechce sex? Možná ho to (už) nebaví

Jste-li v situaci, kdy váš chlap nechce sex a je to proto, že ho to nebaví, může to být bohužel i z toho důvodu, že jste pro něj už okoukaná. Pro většinu mužů je to velmi citlivé téma, protože se za to stydí nebo nechtějí své partnerce ublížit. Spousta mužů také netuší, jak takovou situaci řešit. Můžete se nacházet v situaci, kdy se s vámi váš chlap rozejít nechce. Zároveň už ho tolik nepřitahujete a on neví, jak to má řešit, a proto to v sobě tutlá.

Dalším důvodem, proč chlap nechce sex, může být ten, že má sexuální fantazie nebo chce sexuální praktiky, o kterých si myslí, že byste odmítla. Nebo se s vámi o těchto praktikách dokonce už bavil, ale opět má pocit, že je to neřešitelné. To jsou asi nejčastější důvody toho, proč chlapa sex nebaví.

Když chlap nemůže, bývá za tím často stres

Pokud muž nechce sex, je druhou nejčastější (obecnou) příčinou to, že nemůže. Pokud váš chlap nemůže, je to nejčastěji z důvodu stresu, vyčerpanosti nebo jiných problémů. Například strachu z toho, že nevydělá dost peněz a neuživí rodinu. Tak jako pro ženy je svým způsobem životním naplněním to, že mají děti a že je vychovávají, pro většinu mužů je to naopak to, že jsou dostatečně schopní na to, aby se o svoji rodinu postarali. Jak se říká, aby zplodili potomka, ale hlavně zasadili strom a postavili dům.

Samozřejmě může být na vině i to, že máte problémy mezi sebou, že se hádáte. I když u mužů je to méně často než u žen, i přesto špatná atmosféra ve vztahu na některé z nich působí. Vyústěním je pak to, že váš chlap nechce sex. 

Zamyslete se nad sebou, možná nechce sex kvůli vám

Co tedy dělat, když chlap nechce sex? Pokud tuto situaci chcete napravit, doporučil bych vám, abyste se nejprve zamyslela sama nad sebou. Nemůžete tím vůbec nic zkazit, naopak tím můžete hodně získat. Zamyslete se nad tím, čím se podílíte na tom, že váš chlap nechce sex. 

Může to být tím, že na něho máte nepřiměřené nároky, on vám chce vyhovět a stresuje se. Dnes je časté, že mnoho žen chce, aby jejich muž byl s rodinou a dětmi co nejvíce, ale zároveň aby se dokázal o rodinu finančně a materiálně dobře postarat. Pro některé muže je to obrovský stres, a to pak má vliv na to, že nechtějí sex. Může to být ale jakékoli jiné negativní chování z vaší strany. Uvědomíte-li si ho, bylo by na místě, abyste se s ním pokusila něco dělat.

Co dělat, když chlap nechce sex? Pracujte na komunikaci a odcizení

Další možností, kterou máte, když chlap nechce sex, je zamyslet se nad příčinami toho, proč se to děje. Opět platí, že tím nemůžete nic zkazit. Nicméně u tohoto bodu budete mnohem více potřebovat spolupráci vašeho muže. A proto navrhuji, abyste ho rovnou propojila s bodem třetím, a to prohlubováním vašich komunikačních dovedností.

Je to z toho důvodu, že pokud si vzájemně nevěříte, ubližujete si a jste od sebe odcizení, pak samozřejmě nemůžete efektivně řešit příčiny toho, co se mezi vámi děje. Respektive co se děje ve vašem chlapovi. Zvlášť pokud se jedná o takové věci, že nemůže proto, že má problémy s erekcí nebo předčasným vyvrcholením, je to pro muže ještě citlivější než třeba to, že není schopen vydělat dostatek peněz. 

Proto budete potřebovat, abyste mezi sebou budovali opravdu velkou důvěru. Budete se k sobě muset emociálně přiblížit, a pokud váš chlap nechce sex, bude nutné, abyste si byli schopni vysvětlit, co se ve vás děje. Oba dva (aby se v tom váš muž necítil sám) budete potřebovat mluvit o tom, jaké máte slabiny, čeho se bojíte. V čem se podceňujete, za co se nemáte rádi a obecně s čím ve své psychice bojujete. Bez této schopnosti velmi často nemůžete vůbec nic udělat s tím, že váš chlap nechce sex. 

Netlačte na něho ani se mu nevysmívejte

Naopak: čím více byste na něho tlačila a čím více by mu to bylo nepříjemné, tím více byste se odcizovali a nikam byste se neposunuli. Netlačte tedy hned na to, že byste se ptala (pokud už se to opakovaně stalo a nikam to nevedlo), proč váš chlap nechce sex. 

Zaměřte se na body, které jsem vám doporučil, tedy hlavně na to, abyste posilovali komunikaci. Jako předloha vám může sloužit článek Naslouchání ve vztahu. V se dozvíte, jak se jeden druhému lépe svěřit, jak se k sobě více přibližovat, což je klíčové, když chcete něco dělat s tím, že chlap nechce sex. 

Dalším důležitým článkem, který vám může ukázat cestu, je článek Manželské odcizování.

V žádném případě ani jakkoli neútočte na potenci vašeho muže, nevysmívejte se mu nebo proti němu informace, které vám sdělil, nepoužívejte. Zároveň se snažte, seč vám budou síly stačit, být nad věcí i tehdy, když se například dozvíte, že už jste pro svého chlapa okoukaná a už ho tolik nepřitahujete.

Samozřejmě je to zraňující a nepříjemné a nemůže to být nic, co vás potěší, ale čím víc se od sebe budete odcizovat, protože se budete cítit zraněná a nehezká, tím větší problém budete mít. Když vás chlap odmítá, není to jednoduché, je to bolestivé a dehonestující, ale pokud se chcete někam posunout, musíte se na věc dívat racionálně.

Pokud si ani po přečtení článku nevíte rady s tím, co dělat, když váš chlap nechce sex, obraťte se na mě. Rád vám poradím prostřednictvím některé z konzultací, které nabízím.

autor článku: Karel Chába