Nevěra na pracovišti

Byl vám váš partner nevěrný s člověkem, kterého běžně vídá v práci? Nevěra je vždy nesmírně nepříjemná situace. Je naprosto jasné, že se teď cítíte hrozně, zklamaně, osamoceně či zrazeně.

Pokud ale nevěru chcete úspěšně řešit, musíte si uvědomit, že nevěra v drtivé většině případů není záležitostí jenom jednoho. Nevěře obvykle předchází nespokojenost nevěrníka. Proto to nejhorší, co můžete udělat, je, že nevěrníka budete odsuzovat, budete se k němu chovat jako k jedinému viníkovi a sami sebe budete stavět někam výš. Tím situaci pouze zhoršíte.

Nevěra na pracovišti mívá původ v nespokojenosti

Samozřejmě tím se nevěrníka rozhodně nezastávám. Ale čím víc mu budete dávat najevo, že on je ten špatný, tím více ten problém budete prohlubovat. Musíte si uvědomit, že byl s největší pravděpodobností nevěrný proto, že si připadal sám, nemilovaný, nedoceněný, odstrčený nebo nepodporovaný. Jestli mu teď budete dávat najevo, že je ještě více špatný než dřív, nebude mít žádný důvod se vztahem něco dělat a ani nebude mít důvod nevěru ukončit.

Po nevěře na pracovišti se obtížně obnovuje důvěra

Bohužel nevěra na pracovišti je jedna z nejvíce nepříjemných druhů nevěry, protože se pak ve vztahu velmi těžko obnovuje důvěra. Protože podvedený ví, že nevěrník se každý den v práci vídá s tím druhým, je to velmi bolestivé a náročné.

Nejlepším řešením důsledků nevěry by bylo z té práce odejít. Ne každý si to ale může z různých důvodů dovolit. Odchod z práce je navíc pouhé vyřešení důsledků, a proto může zastínit řešení pravých příčin nevěry.

Jak nejlépe řešit nevěru na pracovišti

Poté, co se nevěra provalí a vy si projdete počátečním šokem, byste si měli doma spolu v klidu sednout a pobavit se o tom, jak chcete pokračovat dál. Jestli chcete vztah zachraňovat, nebo jestli se raději rozejdete. Měli byste se pobavit o tom, proč se to vůbec stalo, jaké jsou příčiny a opravdu si to vysvětlit. Dále si udělejte jasný plán, podle kterého budete důsledně postupovat dále.

Pokud budete chtít na vztahu pracovat, vyhněte se jedné z největších chyb nesnažte se nevěrníka nutit k tomu, aby milenecký vztah okamžitě ukončil. Musíte si uvědomit, že ten člověk se nevěry dopustil z nějakého důvodu. Pravděpodobně mu doma něco chybělo a teď nemá žádné záruky, že když milenecký poměr ukončí, tak že hned společně vztah napravíte nebo že změníte to, co mu chybělo nebo co vám vyčítal. Vy zase na druhou stranu nemáte žádnou záruku, že on ten milenecký poměr opravdu ukončí.

Nejprve se spolu dohodněte, jak by bylo nejlepší řešit tuto situaci s milencem či milenkou. Nijak netlačte na pilu, ale dohodněte se na nějakém rozumném horizontu, do kdy by to měl nevěrník vyřešit a jak. Klidně se spolu pobavte, co by bylo nejlepší milenci či milence říci. Rozhodně se ale nevyptávejte na žádné detaily nevěry.

Pracujte na důvěře ve vztahu

Pokud se takto dohodnete, začněte napravovat chyby, o kterých jste si řekli. To je hlavní způsob, jak můžete do vztahu vrátit důvěru. Nechtějte však, aby se důvěra vrátila ihned. Nevrátí se okamžitě, tak snadno to nejde. Důvěra se nejlépe vrátí, když spolu začnete ve vztahu něco měnit, především to, co vám předtím nevyhovovalo.

Nekontrolujte partnera, nedávejte najevo, že mu nevěříte. Nekoukejte mu do telefonu, nepodrobujte ho žádným výslechům. Pouze tím situaci zhoršíte. Pouze mu dáte najevo, že mu moc nevěříte a ve změnu příliš nedoufáte.

Uvědomte si, že ze strany nevěrného byla důvěra ve vztahu narušena už předtím, proto v tom nemůžete pokračovat dál.

Nevěra na pracovišti je obzvláště stresující, proto pokud se vám nebude dařit tuto situaci vyřešit, nebo se kdekoliv ve výše zmíněném procesu nápravy zaseknete a nebudete vědět dál, nebojte se obrátit se žádosti o pomoc na odborníka. Partnerský poradce vám pomůže objevit příčiny nevěry a ukáže vám, co a jak budete muset ve vašem vztahu změnit, chceteli ho zachránit.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

19 komentářů u „Nevěra na pracovišti

  Alice Červen 26, 2016

  Dobrý den, jsme s manželem přes 20 let, sezdaní 13let. máme dvě děti 9 a 12. asi před 4 měsíci jsem zjistila, že se manžel stýká s kolegyní 30let, svobodná bezdětná. tvrdí, že jsou jen kamarádi, že si s ní dobře popovídá, nevím, zda je tam sex. ale dělá věci za mými zády, v práci si bere dovolenou (abych o tom nevěděla) a někam s ní jezdí. mimo práci jí tajně volá. manžel tvrdí, že je to chudák holka, z rozvrácené rodiny, nikoho prý nemá. když jsem chtěla problém řešit, sdělil mi, že o nic nejde, že mě má rád, a nechce od nás dejít. psycholog mi řekl, at mu dám časový limit na vyřešení, ale on říká, že není co řešit, že se nic neděje. A už se o tom nechce víc bavit. nevím, co dělat.
   Karel Chába Červen 28, 2016

   Dobrý den, je „jedno“, jak to opravdu je. Podstatné je, že vám jasně dává najevo, že si vás neváží a nerespektuje. Vy byste mu tedy měla sdělit, že vám vadí jeho přístup. Že vy se trápíte a vše uzavře tím, že se nic neděje. Vysvětlete mu, co jako žena potřebujete, jak k vám má přistupovat, abyste se cítila v bezpečí a milovaná. Pokud bude stále odmítat, tak je další možnost a to vyhledat oba společně odbornou pomoc. Pokud i to odmítne, nic se nemůže změnit a vy uvažujte sama za sebe, zda neodejít.
  Míša Červen 28, 2016

  Dobrý den, jsme s manželem 15 let a máme 3 děti. Posledni 4 měsíce si píše s kolegyni z práce. Samozřejmě vše na tajno, volat chodí pro jistotu mimo domov. Kdyz jsem se ho na to ptala, tak mi samozřejmě řekl, že s ní nic nemá, že to je kamarádka a že s psaním přestane. Píše si s ní dál, telefon obrací displejem dolů a dělá mrtvého brouka. Nic jiného v našem vztahu není, pořád říká, jak mě miluje, spíme spolu..Nevěřím mu a ta nejistota mě užírá.
   Karel Chába Červenec 3, 2016

   Dobrý den, máte problémy, které nebyly vyřčeny. Nekomunikujete správně, není mezi vámi psychická blízkost, důvěra pokulhává, atd. Svým chováním vám dává najevo svou lhostejnost vůči vám. To, že přestane s psaním, nic neřeší. Je to jen odstranění důsledku. Vy se musíte zabývat příčinami.
  Lucka Září 13, 2016

  Dobrý den chtěla bych se zeptat mám vztah se svým nadřízeným už to trvá dost dlouho jen on nechce aby o nás v práci kdokoliv věděl v práci se chováme k sobě pouze jako kolegové. On je na mě šíleně zarlivy a kvůli tomu jsem i ted odešla z práce nemůžu se na nikoho podívat nic leze mi do telefonu hlida si mě. Nebydlíme spolu.A při tom on se v práci stále schází s jednou kolegyní která o nás nesmí vědět píšou si a baví se prý jen o práci při tom se spolu scházejí stále. Už nevím co mám dělat a co si mám myslet já nemůžu nic zatímco on se s ní stále schází. Děkuju za odpovědět.
   Karel Chába Září 14, 2016

   Dobrý den, chování člověka jako je váš partner, se změní, jen když si uvědomí, jak žije a začne mu to zásadně vadit. Chci tím říci, že pokud na sobě a svém problému se žárlivostí nezačne pracovat, nic se nezmění, ani se nemůže změnit. Takže zvažte, zda dále chcete žít v takovém vztahu. Někdy to není o tom, něco zlepšit a tím vyřešit problém. Někdy je o tom, si přiznat, že to zlepšit nejde, a to je myslím váš případ. Vy jen iracionálně doufáte ve změnu, která nepřijde, neb jste si zatím nepřiznala, že byste vztah měla ukončit, pokud nechcete trpět.
  Iveta Říjen 10, 2016

  Dobrý den, jsme s manželem spolu 22let, z toho 19 let v manželství, máme tři děti 18, 14 a 7. Manžel po mě chtěl, abych měla milence, čím víc tím lépe, nosila domů fotky, videa a kalhotky od sperma. Dělala jsem to pro něj, protože občas byl orgasmus s někým příjemný i pro mě. Pak jsem milence už nechtěla, naléhal, ať si zase někoho najdu. Stalo se, ale já se do něj bláznivě a moc zamilovala. Teď to manželovi vadí, takže to mám okamžitě ukončit, ale to mi po 8měsíčním vztahu plného lásky, něhy a porozumění nejde. Co teď dál? Děkuji za Váš názor.
   Karel Chába Říjen 13, 2016

   Dobrý den, ze dne na den vás muž nemůže nutit, abyste to ukončila. Zamilovanost se nedá odehnat. Navíc dříve nebo později po vás bude chtít, abyste měla sex s dalšími muži, neb to potřebuje k sexuálnímu stimulu. Doporučuji, abyste se rozumně dohodli, kolik potřebujete času na to, abyste si rozmyslela, co chcete. Vám určitě doporučuji, abyste si nechala podrobně poradit, jak takovou situaci řešit. https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/osobni-konzultace/
  Petra Březen 22, 2017

  Dobrý den. Přítel má vztah se svojí kolegyni z práce. Řekl mi o ní. Nechce opustit mé ani jí. Ji řekl, že se se mnou rozešel.Ona plánuje budoucnost a přitel mlči. Pravidelné za mnou jezdí.Teď jsme spolu byli na dovolené. Ona je o 22 let mladší než on,svobodná. Říká mi o ní skoro všechno.Ona déti nechce,že prý se bude starat o ného. Oba jsou VŠ.Jemu je 56 a me 50. Trvá to 3 měsíce.Mám čekat? Dékuji
   Karel Chába Březen 28, 2017

   Dobrý den, to musíte posoudit vy, já nemohu rozhodovat za vás. Takováto situace běžně trvá 3-12 měsíců, bohužel i déle. Pokud s ním chcete zůstat, tak byste zatím počkat měla. Nicméně měli byste si ujasnit pravidla, jak to teď mezi vámi bude. Kolik cca času potřebuje a jak bude po tu dobu s tím problémem pracovat. Nesmí se z toho i vaší vinou stát jen zlegalizovaná nevěra, kdy on bude mít vše a nebude muset nic.
  Karla Duben 7, 2017

  Dobrý den, přítel si našel v práci milenku. Začalo to prý už minulé léto, když jsem byla těhotná, v říjnu se nám narodilo miminko. Přišla jsem na nevěru díky e-mailu kde on ji posílal potvrzení na ubytování do hotelu na den, kdy tvrdil, ze má posezení s kolegy z práce a prespi v kanceláři. Poté jsem mu dala na výběr, ze muže zůstat buď s námi, nebo ať si jde za ni, řekl ze chce zůstat. Jenže už to trvá měsíc a stále to s ni neukončil, dokonce řekl, ze ji má rad, ale ze nás má taky rad a ze milenka tlačí na partnera, aby vztah semnou ukončil. Myslíte, ze máme ještě nějakou šanci, nebo bude lepší ho nechat jít? Jinak ona je o 13 let starší. Děkuji za odpověď K.
   Karel Chába Duben 11, 2017

   Dobrý den, řešíte to špatně. Pokud k ní něco cítí, není schopen se ze dne na den rozhodnout. To chce čas, běžně to trvá 3-12 měsíců. Musíte mu dát prostor, aby si sám a svobodně mohl rozhodnout, co chce.
  kkkkkk Duben 26, 2017

  Dozěděl jsem se nevěře me partnerky,ketrý trvá už 8 měsícú jsem z toho docela v…, ale snažíme se to nějakým zpusobem řešit.Požádal jsem jí aby se sním rozešla to mi slíbyla a nejspíš i udělala.V hlavě mám docela dobrej guláš a nemám páru jak dál krom naší dohody,ketrou snad dodrží když mi už tak dlouho lhala?Docela mě trápí,když jí vidím jak pláče a sama neví kde chce být.Nehledě k tomu,že máme šestiletou holčinu,která ještě nic netuší 🙁 .
  Pavla Červen 4, 2017

  Dobrý den,děkuji za možnost napsat Vám. S manželem jsme 8 let mame 2seti a pred tremi lety nas postihla krize.Nikam se mu nechce chodit s jeho kamaradama me nevezme,s myma kamaradama obcas chodíme. .Kdyz vyslovim přání ze bychim si spestrili nic peknym pradle rekne mi ze nikdy nic nekupoval a tudiz to neumi.Nukdy mu neřekl jak su predstavuje budoucnost ale casto rika ze jsem náročná. Chtela bych vic zivot žít a casto jsem mu to říkala. Vetsinou se urazi.Na sex ale slysi.Uz s nim bohuzel nemam ani orgasmus…Dvori se mi par chlapů. Jeden z nich je starší a vi co od zivota chce.Zve mne na večeři a jsem pořád hodne opatrná ale zároveň citove vysilena. Mam jit?Prosim poraďte.Moc dekuji předem.
   Karel Chába Červen 8, 2017

   Dobrý den, odpovědět si musíte vy sama. Vy si musíte určit, co je cílem toho, proč jít na večeři s jiným mužem. Pokud ta večeře bude naplňovat váš cíl, tak se podle toho rozhodněte. Obecně bych to nedělal. Nic to neřeší a jen se začnete topit v ještě větších problémech. Neřešte důsledek, ale příčiny. A jít na večeři s jiným je řešení důsledku.
  Pavla Červen 8, 2017

  Děkuji za odpověď. Omlouvám se za chyby psala jsem z mobilu. Zvažuji návštěvu u Vás, ale již jsem utratila tolik peněz za poradny že to musím promyslet. Hezký den.
  Jarka Srpen 8, 2017

  Dobry den. Pred vyse som ochorela na uzkosti. Vsetko zostalo na muzovi.V case najhorsich uzkosti som bola schopna len lezat a plakat, zacal sa mi vyhybat. Po liecbe sa mi podarilo z toho uplne dostat. Dokonca som konecne otehotnela. Pred dvomi mesiacmi mi vsak prisla sprava od jeho milenky, ze ma s nou podviedol. Priznal, ze v case mojej choroby sa o neho zacala zaujima a kedze nema kamaratov,mohol sa jej zdoverit. Raz mali spolu aj sex, ktory manzel nemohol dokoncit a preto to prerusil. Odvtedy sa vraj uz nic fyzicke medzi nimi nestalo. Ked sa dozvedela, ze som tehotna, zacala sa mu vyhrazat, ze mi o tom povie..On velmi lutuje, skoncilo to pre neho uz vtedy, velmi o nas bojuje. Co dalej?:-(

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů