Opustil vás manžel kvůli milence a vy si lámete hlavu s tím, jak získat manžela zpět od milenky? Začtěte se do tohoto článku, kde vám popíši, jaké jsou možnosti.

Dá se předpokládat, že když váš manžel odešel za milenkou, je do milenky zamilovaný. Pokud tomu tak je, pak se nesnažte hned vašeho muže přesvědčovat k tomu, aby se k vám vrátil a tak ho získat od milenky zpět. Nesnažte se ho přemluvit k tomu, abyste začali pracovat na vztahu, že vyřešíte všechny problémy, které mu teoreticky nevyhovovaly před tím, než si milenku našel, a na které si teoreticky mohl stěžovat, a které ho dlouhodobě trápily.

Co dělat, pokud je manžel do milenky zamilovaný?

Pakliže je člověk zamilovaný, vnímá vše iracionálně a toho, do koho se zamiloval, si silně idealizuje. Je běžné, že proto, aby se vyrovnal se svou vinou, tak si svou partnerku, svou manželku devalvuje. Z tohoto důvodu po něm nechtějte žádné racionální rozhodnutí a nechtějte po něm ani, aby se situace ihned vyřešila. Bohužel, pokud chcete manžela získat od milenky zpět, budete mu muset dát prostor a čas, aby si prožil tu realitu, po které tak touží, a kvůli které odešel za svou milenkou.

Doporučuji také, abyste si nebrala až tak osobně jeho případné útoky nebo urážky směřované na vás, které v tomto období bývají časté. Často manžel, aby se právě zase zbavil svého pocitu viny, vám může říkat, jaká jste hrozná, jak to s vámi bylo špatné, jak za nic nestojíte, jak mu vadilo toto a tamto apod. Spousta žen v tuto chvíli říká, že svého muže doslova nepoznává, že se takhle nikdy nechoval, takhle zlý nikdy nebyl, než odešel za milenkou.

Jak už jsem několikrát zmiňoval, je to především proto, že za prvé v tuto chvíli jeho mysl silně idealizuje milenku a porovnává jí s vámi a za druhé si vás musí devalvovat proto, aby se vyrovnal se svou vinou. Takže ho zkuste brát svým způsobem jako nemocného, jako zasaženého nějakým šílenstvím, které zase přejde, protože je nyní zamilovaný. Nejlépe tedy na svého muže, pokud ho chcete získat zpět od milenky, budete působit, pokud mu dáte prostor a čas.

Co naopak nedělat, když chcete manžela získat zpět od milenky?

Opravdu v tuto chvíli nejlépe uděláte, pokud ho teď do ničeho nebude nutit, pokud pro něho ze sebe nyní nebudete zbytečně dělat ten objekt, který může nenávidět. Bude to trvat nějakou dobu, než se na vás zase začne dívat střízlivě, než vás začne vnímat opět racionálně, než vás začne opět respektovat a slyšet to, co mu říkáte. Dá se předpokládat, že jste měli problémy už před jeho nevěrou a tyto problémy se teď hned nevyřeší. Potřebujete být trpělivá. Jedině tak svého manžela můžete získat zpět.

Nesnažte se zásadně zlepšovat, protože by to bral jen jako manipulaci. Navíc, pokud by to před nevěrou vnímal tak, že vy jste neslyšela nebo nechtěla slyšet to, co on vám říkal, na co si stěžuje, tak teď by to bral jen tak, že chcete zachránit sama sebe a situace by se jen zhoršovala. Tímto způsobem byste manžela zpět určitě nezískala.

Naopak je výhodnější, abyste s mužem komunikovala v klidu. Pokud máte děti, tak například jen o provozních záležitostech a o dětech. Nepřipomínejte mu milenku, netlačte na něj a spíše se snažte být chápající ženou, která se pokusí půl roku až rok, více nedoporučuji, počkat na manžela a nechat ho, ať si urovná své myšlenky a život. Chápu, že to pro vás může být velmi těžké, ale v tuto chvíli, kdy manžel neuvažuje racionálně, není jiná cesta, jak ho získat zpět.

S manželem, kterého chcete získat zpět, utvořte dohodu o přechodném období

Pokud to jen trošku půjde, udělejte s manželem, kterého chcete získat zpět od milenky, dohodu, jak se k sobě budete chovat, co je dovoleno, co je žádoucí, a co by se naopak v tomto přechodném období nemělo stát. Tato dohoda je důležitá proto, abyste v sobě vzájemně nevzbuzovali další antipatie, abyste si vzájemně víc a víc neubližovali, a abyste tím svého manžela nepřesvědčovala, že je vlastně dobře, že od vás odešel či podobně.

Dohoda má smysl také proto, abyste si mezi sebou zachovali ty mosty, které ještě zůstaly, po kterých se k sobě můžete vrátit, pokud by se tak manžel rozhodl a vy jste v tom viděla po přechodném období smysl. Nejhorším problémem často není samotný fakt nevěry, toho že manžel odešel za milenkou. Největším problémem je to, že spolu manželé, díky bolesti, kterou žena prožívá, a která je samozřejmě pochopitelná a nikdo se ženě nemůže divit, válčí dále tak, že ničí vše, co ještě zbylo.

To pak manžel vnímá tak, že už není důvod se vracet, že právě získal důkazy toho, že má smysl, že odešel, a že má milenku. Nedávejte tedy takovéto záminky vašemu manželovi, pokud ho chcete získat zpět. Naopak se snažte být v rozumné míře tou rozumnou a chápající ženou, která má snahu, ale zároveň i své hranice, které byste si měli určit ve vzájemné dohodě. Tedy pokud to vy i manžel jen trochu budete chtít.

Pokud dohodu manžel nebude chtít, pokud nebude chtít nastavit mantinely a vy budete trpět a bude vám to celkově dělat problémy, pak zkuste mantinely nastavit vy sama. A vyžadujte jejich dodržování. Smyslem je alespoň zkusit se zachovat tak, jak jsem psal, zkusit, co by ještě mohlo fungovat. Neříkám, abyste si všechno nechala líbit, všechno má své hranice a nebojte se je nastavit, pokud opravdu chcete svého manžela získat zpět, toto je nejlepší cesta.

Pokud se nacházíte v obdobné situaci a stále si nevíte rady, jak tuto situaci řešit, nejste si jistá ani po přečtení tohoto článku, pak se na mě neváhejte obrátit. V odkazu si můžete vybrat jednu z možných konzultací – konzultace.

autor článku: Karel Chába