Kdy to muž myslí vážně a rozvede se, a kdy o tom jenom sní a není toho schopen? To se dočtete na následujících řádcích.

Dle mých zkušeností s klienty pouhých 30 až maximálně 40 procent mužů, kteří mají ženu a rodinu a pořídí si milenku, se se svojí ženou opravdu rozvede a začne žít se svou milenkou. Zbytek mužů, jejich většina, se nerozvede a od svých dětí a manželky nikdy neodejde.

Ženy se zamilují a chtějí rozvod, dosáhne ho ale jen necelá polovina

Většina žen, které si začnou s ženatým mužem, si na začátku říká, že si od vztahu a od muže nic neslibují, že jeho rozvod nechtějí a bohužel velmi naivně si myslí, že celou situaci ustojí, aniž by do ní investovaly své city. V drtivé většině případů, pokud nejde vysloveně o ženu vypočítavou, která chce být například svým ženatým milencem sponzorována, se samozřejmě bohužel ženy do svého milence zamilují a tím, že se nechce rozvést, velmi trpí.

City nejsou něco, čemu by se běžně dalo poručit, co by se dalo vypnout. Pakliže se nějakým způsobem pravidelně vídáte s ženatým mužem, musíte vždy počítat s tím, že k tomuto muži začnete získávat citovou vazbu, že se na něj navážete. Dříve nebo později budete chtít, aby se rozvedl, abyste s ním mohla být jako s právoplatným partnerem se vším všudy. To se ale, jak jsem už uváděl, povede maximálně 4 ženám z 10.

Rozvede se muž? Záleží na typu

Co se děje v hlavě ženatého muže, který má milenku? Je několik typů mužů, kteří si milenku pořídí. První typ muže je ten, který se rozhodně nikdy nerozvede, muž, který pravidelně a systematicky svou ženu podvádí. Není schopen být jí věrný, stejně jako by nebyl věrný žádné jiné. Je to muž, který milenky bere svým způsobem jako zábavu, jako zpestření svého života, někteří pak dokonce jako lovnou zvěř, adrenalin, který pro ně lov nových žen představuje.

Lovec se nerozvede a brzy vás odloží

Takový muž se nikdy nerozvede, nikdy s vámi nezůstane a pravděpodobně vás během týdnů až měsíců vymění za jinou milenku, anebo bude mít souběžně s vámi milenky další. Jsou to muži, kteří se bohužel nezdráhají napovídat vám absolutně cokoliv, co chcete slyšet, jenom aby dosáhli svého cíle.

Tito muži se budou neustále na něco vymlouvat, neustále vás budou natahovat v tom smyslu, že teď na rozchod není vhodná doba. Tito muži se často vymlouvají na práci a na to, že jí mají strašně moc, tudíž na vás nebudou mít moc času. Na začátku, než dosáhnou svého, jsou ale velmi galantní, snaží se a neustále píší a volají. Po pár schůzkách a hlavně po první až třetí intimitě, která mezi vámi proběhne, u nich ale tato aktivita velmi rychle začne opadat a oni se začnou vymlouvat na kde co.

Nedejte u takového muže na jeho výmluvy, ale na svoje pocity, které vám nelžou: negativní změna, která se u tohoto muže během týdnů udála, a to ve směru k vám, že na vás má stále méně času, je jasným a vypovídajícím důkazem toho, jak to s vámi a s rozvodem opravdu myslí.

Nespokojenost v manželství = rozvod? Ne vždy

Pak je druhá skupina mužů, kteří jsou doma se svým manželstvím nespokojení a milenku hledají cíleně. Jsou to často muži, kteří jsou schopni být s jednou milenkou, respektive mají jenom jednu milenku a žijí svým způsobem paralelní vztah vedle své ženy a své rodiny.

Takový muž může, a velmi často se to tak děje, první měsíce, možná až první rok myslet ve svých představách vážně to, že by s vámi chtěl žít a že by se rozvedl. Věnuje se vám, jeho náklonnost k vám ani po měsících neustává, naopak je často ještě intenzivnější. Muž s vámi bude plánovat, co by chtěl, jak by se chtěl rozvést, a začne vám dávat velké naděje, kterým bohužel většina žen uvěří a podlehne.

Milenka nebyla v plánu… a co rozvod?

Další skupinou jsou muži, kteří milenecký vztah vůbec neplánují. Jsou to muži, kteří jsou buď ve svém vztahu nespokojení, anebo tvrdí, že byli spokojení, ale že se do své milenky naprosto nečekaně zamilovali navzdory tomu, že jim doma nic nechybělo.

Takový muž s vámi na začátku bude většinou jednat tak, že od něj nemáte nic čekat, že si od toho nemáte nic slibovat, že jste jenom milenci, že se to prostě stalo, je to sice silné, ale že od své rodiny a manželky neodejde a že se nerozvede. Po nějaké době, zhruba třech měsících až půl roce, se ale u těchto mužů ve velkém procentu stává to, že své milence začnou říkat, že přemýšlí o tom, že by s ní začali a chtěli žít, že jim velmi imponuje a ve všem vyhovuje a že našli, to co vždycky hledali.

Rozvede se nebo ne? Jak to u muže poznat

Jak u těchto dvou posledních skupin mužů tedy poznat, kdy se rozvedou a kdy ne? Prvním a často naprosto zásadním vodítkem víceméně od začátku vašeho mileneckého vztahu jsou děti. Pokud jsou ve vztahu děti, pro spoustu mužů je rozvod naprosto nepředstavitelný, a to přesto že svou milenku velmi milují (a v tomto si spousta těchto mužů z druhé a třetí skupiny opravdu nevymýšlí a je to tak často).

Pokud ale má děti, počítejte s tím, že to už bude velmi komplikované. Sledujte, jak je na ně navázaný, jak o nich mluví, protože z toho můžete velmi dobře odvodit, jestli bude schopen je opustit, žít bez nich a s manželkou se rozvést.

Všímejte si také pocitů viny. Tedy toho, jestli muž, váš milenec, trpí pocity viny, nebo se s takovými věcmi dokáže celkem dobře vyrovnat. Muži, kteří trpí pocitem viny, že svým dětem ublíží, že je opustí, nebo dokonce muži, kteří říkají, že mají doma ženu, která se o děti dobře nestará, a vlastně to dělají oni, většinou nemají sílu z manželství odejít, rozvést se a děti opustit.

Rozvod do roka a do dne

Další velmi důležitou věcí, kterou nepřehlédněte, je to, jak se muž chová, respektive jak se chce postavit k tomu, jestli by to ženě řekl, nebo ne. U mužů, kteří se do jednoho roku rozhodnou, že své ženě řeknou o svém mileneckém vztahu, a řeknou, že to udělají, je opravdu větší šance, že odejdou a rozvedou se. Muži, kteří to neustále oddalují, a nemají se k tomu ani po půl roce od té doby, co jste poprvé začali mluvit o tom, že by se rozvedl, už to většinou neudělají.

Úplně nejvíce rozhodující je ale to, jak se muž staví k celkové situaci. Pokud vám donekonečna říká, že se rozvede, ale že teď ještě ne, že musí počkat na dobrou příležitost, že teď by tím ublížil dětem nebo manželce, není schopen říct jasnou představu, jak to udělá, není pro vás schopen začít zařizovat bydlení, říct vám jasnou představu, termín a jiné věci, které se rozvodu týkají, pak o tom vůbec nepřemýšlí.

Plánuje-li rozvod, má o věci jasnou představu

Základní předpoklad toho, aby se muž mohl rozvést a odejít od manželky, je ten, že o tom sám přemýšlí a má velmi dobrou představu o tom, jak to udělá. Pokud vám není schopen tuto představu sdělit, není schopen vám říci, jaké milníky musí absolvovat, jaké věci musí zařídit, abyste mohli být spolu, ve skutečnosti to vůbec neplánuje, ale jenom o tom sní.

Pravda je taková, že muž, který není odhodlán teď, nesměřuje jasnými kroky k tomu, aby se rozvedl, a říká vám, že teď ještě není ta správná chvíle, že to udělá, až bude něco hotové, až bude po narozeninách, po Vánocích,… takový muž se většinou rozvést nechce. Stejně tak muž, který se bude odvolávat na to, že by chtěl, aby to za něj vyřešila žena, se rozvádět nechce.

Ve druhé a třetí skupině tedy existuje velké množství mužů, kteří zcela vážně touží po tom rozvést se a odejít, kteří svoji milenku opravdu milují, ale na základě těchto věcí, které jsem popsal výše, to nikdy neudělají.

Nevíte, jestli se rozvede? Dejte na intuici

Nedejte tedy, když se rozhoduje, jestli s takovým mužem dál být, nebo ho opustit, na to, co vám říká, ale dejte především na svoje pocity, které vy ženy máte velmi silné. Dejte především na pocit z atmosféry, kterou muž vytváří v tom smyslu, jak se staví k tomu, jestli ženu opustí, nebo ne.

Nedejte na to, že je vám spolu dobře, na to se vymlouvá spousta žen, říká, že když spolu nic neřeší, tak je jim spolu krásně. Samozřejmě, když spolu nic neřešíte a děláte to, co chce muž, tedy jste jenom jeho milenkou, když doma má děti a manželku, jste v klidu.

Začnete-li ale po něm něco chtít, sledujte jeho nálady. Pokud se rozčiluje, cítí se nervózní, je nevrlý, vyjíždí po vás, pak je to známka toho, že na něj tlačíte v něčem, co udělat nechce. Samozřejmě je potřeba rozlišovat, jestli se o rozvodu bavíte vážně jednou za měsíc, anebo každý den třikrát, pak by se jeho nervozitě nemohl nikdo divit.

Ocitla jste se v podobné situaci a nevíte si s ní ani po přečtení článku rady? Pak se na mě neváhejte obrátit, rád vám pomůžu prostřednictvím některé z konzultací.

autor článku: Karel Chába