Hned na začátek je třeba říci, že milenecký vztah není sám o sobě ideální.
Ano, může vám dávat to, co vám momentálně chybí v partnerství či manželství. Ale vždy je s tím spojen dlouhý zástup problémů a komplikací.

Když už ale v takovém mileneckém vztahu jste, dříve či později nastávají situace, kdy byste si měli dobře rozmyslet, zdá vám to za to ještě stojí.

Zda v mileneckém vztahu zůstat, nebo zda románek raději ukončit.

Kdy byste si měli dobře rozmyslet, zda milenecký vztah raději neukončit?

1) Když chcete, aby váš milenec opustil svůj protějšek, naplno se oddal jen vám a žil s vámi. A váš milenec se k tomu vůbec nemá. Sám aktivně nehledá řešení, jak to zařídit. Neustále dokolečka vám slibuje, že s tím něco udělá, ale navzdory všem slibům to nikam nevede. Vy se přitom trápíte a doufáte v nějaký výsledek, který asi nedopadne. Zbytečně s takovým člověkem ztrácíte čas. Zasloužíte si víc.

2) Když vám milenecký vztah více ubližuje, než prospívá. Když vám milenecký vztah už nedává to, co byste od něj chtěli. I bez ohledu na to, že chcete, aby s vámi milenec či milenka žil a opustil manželku. Už vám to prostě nedává to, co na začátku. Je čas se dobře zamyslet, jestli vám toto trápení za to stojí.

3) Když chcete ještě dát šanci vašemu primárnímu vztahu. Když se chcete ještě pokusit zachránit vaše manželství. Prostě chcete zjistit, jestli vaše manželství bude mít ještě nějaký smysl, nebo jestli už je mu vážně konec. V takové situaci byste si měli promluvit s oběma partnery. Jak s milencem, tak i s manželem. Uvědomte si, co kdo od vztahu očekává a jak si to vlastně představuje. Zamyslete se a vyjasněte si, jak by měl vztah do budoucna probíhat, abyste se mohli lépe rozhodnout.

4) Když se váš milenecký vztah provalí a vy nechcete přijít o rodinu. Stále máte svého manžela či manželku rádi a záleží vám na něm. Nechcete přijít o děti nebo jim rozbíjet domov. Prostě když je pro vás vaše rodina důležitější než nějaký románek. Milenec pro vás byl jen takovou náhražkou, dočasným zpestřením života, které bylo sice velmi příjemné, ale není to pro vás priorita.

Udržujete kromě vašeho hlavního vztahu či manželství ještě milenecký poměr a nejste si jisti, jestli byste to neměli raději ukončit? Chcete se pro jistotu poradit s někým zkušenějším? Nebo už jste se rozhodli, se kterým partnerem chcete dále žít, ale nevíte jak na to, aby to bylo co nejméně bolestivé pro všechny zúčastněné? Vyhledejte pomoc odborníka na vztahy, který vás vyslechne a pomůže vám správně se rozhodnout. Zároveň vám ukáže nejlepší cestu, jak toho dosáhnete.

autor článku: Karel Chába