Komunikace

Dobrý den, jsem s partnerem ve vztahu 3 roky. Mě je 18 a partnerovi 21. Mám ale problém na který nenalézám řešení. Jde o komunikaci. S partnerem je všechno v pořádku, je milý, ochotný…ale dám příklad: Celý dny sedí jen doma u počítače, tedy když není v práci, ráda bych šla třeba na půlhodinovou procházku, zašla do kina nebo na večeři. Když si k němu sednu a tohle mu vysvětlím kouká na mě jak kdybych spadla z višně. Když mu po minutě mlčení řeknu ať mi na to něco řekne, řekne, že neví co…Prostě mi to všechno odkejve ale takovým způsobem jako aby to bylo už rychle za nim.Už nevim co mám dělat jak ho mám donutit ke komunikaci o problémech, sám mi nikdy nic nevyčetl ale já bych za to byla ráda.

2 komentáře u „Komunikace

    Karel Chába Září 18, 2011

    Dobrý den, aby vztah mohl dlouhodobě fungovat a byli jsme v něm spokojený jsou důležité dvě základní věci. A) naplňování potřeb. To znamená, co od vztahu, partnera chci, co očekávám. B) komunikace. Bez funkční komunikace viz. Články na webu, se potřeby nedají zjišťovat a následně naplňovat. Většina z nás očekává, že partner alespoň tuší co chceme, ale není to tak. Mnoho lidí vůbec netuší o věcech o kterých píšu a žije ve velkém omylu, že vztah nějak bude fungovat sám o sebe. Takže pokuste se mu vysvětlit, že pokud nebudete věci řešit, nemůžete ve vztahu dlouho vydržet. Stanovte termín, do kdy s vámi má začít věci řešit a komunikovat. Přečte si články na webu o komunikaci a pokuste se podle toho chovat. Pokud nebude chtít a vše bude při starém je to jasný signál. Nejde být ve vztahu s někým, kdo nechce řešit problémy. Jde vždy o to, si umět přiznat, kdy je čas odejít, neb nutit nikoho nemůžete.
    Anonym Září 18, 2011

    Dobrý večer, děkuji za odpověď. Vaše a plno jiných článků o komunikaci ve vztahu jsem četla, a snažila se přijít na to jestli dělám chybu já nebo naopak jak partnera komunikovat o problémech naučit. Ale nic nezabírá. K partnerovi si večer sednu a řeknu, že bych si chtěla o něčem promluvit, začnu vysvětlovat a on na mě kouká co sem si to zase vymyslela a mlčí…nakonec mi řekne, že neví co na to má říct, nebo že je to blbost přitom pro mě je to důležité. Nikdy a to myslím upřímně jsme se spolu nehádali, protože k tomu jsou potřeba dva lidé, kteří si navzájem vyměňují názory…můj přítel zřejmě nemá názor na nic. Jen sedí a poslouchá a když ho něco naštve nechá si to pro sebe. Nechci se s nim rozejít jen kvůli tomu, je mi s ním hezky a miluji ho.Tohle mi vadí jen v té konkrétní situaci. Prostě na komunikaci asi nemá vlohy…

Svůj dotaz vložte do formuláře zde

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů