Manželka se mnou nespí

Pokud s vámi manželka nechce spát, a pokud vám samotným sex s manželkou chybí, je naprosto pochopitelné, že se necítíte dobře a hledáte nějaké řešení. Pro začátek je nutno říci, že se nemáte za co stydět. Sex je jedna ze základních lidských potřeb a mnoho mužů, kterým se sexu v manželství nedostává, v důsledku tohoto nedostatku trpí a má to silné negativní důsledky na jejich život.

Jako vždy při řešení partnerských problémů je důležité řešit příčiny a ne jenom zmírňovat důsledky. Měli byste se proto méně zaměřovat na samotný nedostatek manželského sexu a více na to, proč s vámi manželka nechce spát.

Manželka se mnou nespí, je frigidní

Pokud s vámi manželka nechce spát, je velice snadné prostě prohlásit, že je frigidní. To je samozřejmě jedna z možností, i když vrozená frigidita není ani zdaleka tak častá, jak si mnozí myslí. Schválně se zamyslete, zda se vaše manželka takto chovala i dříve, když jste se teprve poznávali. Měla zájem o sex? Dával jí sex potěšení, nebo jste měli pocit, že to dělala jen z povinnosti. Pokud se podobně projevovala již dříve, je otázkou, proč jste ve vztahu pokračovali, pokud je pro vás sex tak důležitý a zároveň máte tak rozdílný sexuální apetit. Vrozenou frigiditu lze změnit jen pouze velmi obtížně a výsledek je nejistý. V případě vrozené frigidity byste se tedy měli zamyslet, jestli v takovém vztahu setrvat nebo zda se rozvést.

Většinou za nedostatkem manželského sexu ale stojí úplně jiné důvody, než vrozená frigidita.

Příčinou mohou být zdravotní problémy, o kterých se vám dosud nesvěřila. Třeba se stydí nebo je jí to trapné. Každopádně je důležité, abyste si uměli o takovýchto věcech ve vztahu povídat. Zapracujte na partnerské důvěře a komunikaci, aby se vám manželka mohla s takovými problémy bez obav svěřit.

Manželka nechce s manželem spát kvůli jeho chování

Častým důvodem, proč manželka s manželem nespí je to, jak on se k ní chová. Možná se muž chová v posteli jako sobec, kterému záleží jen na vlastním uspokojení a na ženu moc nehledí. Možná se muž ke své partnerce dlouhodobě chová nepatřičně a ona nemá nejmenší pomyšlení na milování s ním.

Častým důvodem jsou také dlouhodobě neřešené problémy ve vztahu. Je pak naprosto pochopitelné, že žena, která ve vztahu neustále musí řešit nějaké problémy, která má pocit, že jejímu manželovi na ní vůbec nezáleží, tak se jí do sexu ani trochu nechce.

Ženy a muži vnímají sex rozdílně a i tyto rozdíly mohou vést k tomu, že žena s manželem nechce spát. Žena potřebuje k sexu mnohem víc než muž, který často vnímá sex jako fyzickou potřebu. Žena sex vnímá více citově.

Samozřejmě důvodem může být také to, že muž ženu prostě přestal fyzicky přitahovat. Třeba přestal dbát o svůj zevnějšek nebo se začal chovat úplně jinak, než když se seznamovali.

Žena také může mít milence, u kterého si naplňuje své sexuální potřeby a s manželem pak už nemá potřebu spát.

To jsou však pouze některé z mnoha různých důvodů, proč s vámi právě vaše manželka nechce spát.

Řešením je vztahová komunikace

Abyste objevili pravé příčiny, proč s vámi manželka nespí, budete si s ní muset o tom promluvit. Jinak to nezjistíte, takže si v klidu spolu sedněte a popovídejte si o tom, co vás trápí. Snažte se přijít na to, proč s vámi žena teď nespí, jaké k tomu má důvody, a co by se muselo změnit, aby měla opět na sex chuť. Dohodněte se na tom, co teď ve vztahu změníte, jak ho posunete dál, a jak své soužití zlepšíte. Jak se začnou věci mezi vámi zlepšovat, brzy uvidíte, že i žena bude mít větší chuť s vámi spát.

Možná se vám ale nepodaří zjistit, proč s vámi manželka nespí. Možná to ani ona sama neví, nebo neví, jak vám to má říct. V takovém případě navštivte odborníka na partnerské vztahy, který vám pomůže určit příčinu vašeho problému a pomůže vám ho vyřešit.

Můžete si vybrat z několika druhů konzultací tu, která bude právě pro vás – konzultace.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

5 komentářů u „Manželka se mnou nespí

  Martina Červen 3, 2018

  S pritelem jsme spolu pres 10 let. Behem te doby mi nekolikrat lhal kvuli praci, nevere. Nejprve jsem opakovane zjistovala, ze navstevuje seznamky. Pred 3 roky jsem zjistila, ze me podvedl. Litoval toho, tak jsem se rozhodla mu odpustit. Pak nas vztah zacal krasne fungovat. Pak se opet vse zmenilo, kdyz jsem otehotnela. Prestal se mnou spat. Vymlouva se na unavu a nespi se mnou uz 2 roky. Stale jsem na to myslela. Vzdy me ovsem tak nejak zklidnila slova o unave a sebeuspokojení. Po narozeni syna bylo vse narocne. Syn ma 1 rok. Ted jsem zjistila, ze si pritel nekoho nasel v praci. Vzdy vseho lituje, nechce o me, nas prijit. Co mam delat? Nedokazu si predstavit rozchod.
   Karel Chába Červen 3, 2018

   Dobrý den, Martino, v ideálním případě byste měli jít do poradny a nechat si poradit, co vše musíte udělat, abyste měli vůbec šanci. Je důležité slyšet vás oba, zjistit od něho, proč vás opakovaně podvádí. Vy děláte velkou chybu v tom, že neřešíte příčiny, a to je základ pro úspěšné vyřešení vašich potíží. Potřebujete oba slyšet od poradce to samé. Toto si troufám říct, sami to nevyřešíte. Přikládám odkaz na konzultace. https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/
  Karel Chába Červen 4, 2018

  odpo na test
  Zaneta Červen 12, 2018

  Dobry den mam takovy problem , jsem s pritelem pres 10.let a kdyz prijdou jeho kamaradi tak zaspominaji na sve mladi jak si uzivali s jinymi atd.. vzdy jak prijde z prace tak jako prvni co mi rekne udelala si mi kafe mam vyprane monterky . …….atd Vubec si mne nevazi jen kdyz potrebuje svou potrebu jednou tydne tak se ozve , vubec na mne nemysli , kdyz jsem se ho ptala jestli me miluje rekl mi jen ze ne jako driv . Co si o tom mam pomyslet mame spolu dva kluky ve veku 9 let .vubec me nepozdravy nerekne mi ahoj jen nektere urazky porad se do me narazi . Prosim porad te mi nebo mame dal pracovat na nasim vztahu . Me to pripada nas vztah jen ze zvyk a ne z lasky souziti dekujiza odpoved

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů