Rozešli jsme se a teď ho/ji chci zpět

Mnoho lidí se nerozchází na základě zralé oboustranné úvahy. K rozchodu většinou dochází na základě nějakých negativních emocí, které člověka v danou chvíli ovládnou natolik, že si chtějí víc než cokoliv jiného především ulevit od těchto emocí. Chtějí mít od těchto nepříjemných pocitů klid, a proto volí rozchod.

Ve skutečnosti ale nemají vnitřně vyřešené či rozmyšlené, zda se skutečně chtějí rozejít, zda na to mají sílu, zda jsou schopni se vyrovnat se všemi širšími souvislostmi.

Lidé by si měli uvědomit, že v mnoha případech jim ve skutečnosti šlo o momentální úlevu. Že jen chtěli před něčím utéct.

Od toho se odvíjí, jak rozchod prožívají a jak se chovají poté.

Návrat k ex po 2-4 týdnech je častý

Po nějakém čase po rozchodu lidé začnou přemýšlet, zda by se ke svému ex neměli vrátit. Často zjistí, že se jim stýská nebo si uvědomí, že ho milují.

To může být pravda, ale také nemusí a často nebývá. Na vině je náš vlastní mozek, který se nás vcelku pochopitelně snaží uchránit před nepříjemnými emocemi a zážitky. Mozek se nám snaží ulevit návratem k bývalému partnerovi či partnerce.

V krátkodobém horizontu vám takový návrat skutečně může ulevit, ale rozhodně to neznamená, že budete mít opět spokojený vztah.

Pokud zjistíte, že vás to nějaké 2 až 4 týdny po rozchodu opět táhne k bývalému, nepodléhejte bez rozmýšlení svým pocitům. V první řadě byste si měli uvědomit, zda si jen nechcete ulevit. Zda se jen nechcete narychlo zbavit pocitu, že vás nikdo nemá rád, nebo se obáváte, že už nikdy nenajdete nikoho, s kým vám bude dobře.

Má smysl vracet se do vztahu?

Zamyslete se, zda má ten vztah opravdu racionální naději se zlepšit. Nezvažujte pouze své aktuální emoce, ale berte v potaz také dlouhodobý horizont. Hluboce se zamyslete, zda tento vztah má pro vás smysl i pro následující roky, zda v něm vidíte svoji budoucnost.

Existuje jedna vynikající pomůcka.

Položte si otázku: Proč v tom vztahu zůstat? Proč se do něj vrátit?

Podle odpovědí, které se vám podaří najít, se pak racionálně rozhodněte.

Mnoho lidí dělá tu chybu, že se ptají: Proč ze vztahu neodejít? Proč v něm zůstat?

Ale tato otázka vede k odpovědím typu “Protože bych byla sama.” či “Bylo by moc těžké se postavit na vlastní nohy.” Takovýto směr přemýšlení je špatný, protože je postaven na negativních emocích. Na něčem takovém nemůžete stavět partnerský vztah. Protože tyto negativní emoce dojdou svému naplnění při návratu do vztahu, ale takový vztah nemá solidní základ. Nestojí na něčem pozitivním.

Často to dlouho nevydrží

Mnoho lidí, kteří se vrátí do vztahu, ze kterého již jednou odešli, se po relativně krátké době opět rozchází. Nevěnovali tomuto rozhodnutí patřičnou pozornost a nerozmysleli si, zda ten vztah má budoucnost.

Než se rozhodnete k návratu do vztahu, zamyslete se, zda spolu máte ještě něco společného, zda si umíte představit společný spokojený život. Pokud by návrat do vztahu měl být pouze zoufalý únik před negativními emocemi, abyste teď zrovna netrpěli, přehodnoťte to ještě.

Pokud uvažujete, že se přeci jen chcete ke svému bývalému partnerovi či partnerce vrátit, poraďte se raději nejprve s odborníkem. Zkušený partnerský poradce vám pomůže nalézt odpověď na otázku, zda je to pro vás dobrý nápad a zda byste si tím pouze nepřivodili další trápení.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

117 komentářů u „Rozešli jsme se a teď ho/ji chci zpět

  Martina Červen 14, 2013

  Dobry vecer,my jsme se s partnerem rozesli pred 5 dny po 9 letem vztahu a 5 letym synem.u nas byla nevera z me stany pred rokem a pul a pritel odemne odesel,po 2 mesicich se ke mne znovu nastehoval a rok a pul jsme spolu byli,pred pul rokem me neveru vratil,bylo to tezke ale miluji ho a nejak jsem to zvladla.ale prestala jsem mu verit a zarlila jsem i kdyz sel na pivo nebo jel k rodicum na vikend.proto byli vecne hadky a taky kvuli tomu ze zijeme jeste s mym otcem.proste uz jsme se urazeli a nadavali si tak jsme se rozesli,ale ja to tak nechci.bojim se byt asi sama jsem nemocna a bojim se ze uz si nikoho nenajdu se svoji nemoci.myslim si ze ho porad mam rada ale nejsem si jista.nejaka rada??
   Karel Chába Červen 18, 2013

   Dobrý den, v článku se píše o otázkách, které si máte položit a důkladně se nad nimi zamyslet. Ty vám hodně napoví, zda chcete zůstat ve vztahu proto, jaký je partner nebo proto, že se bojíte samoty a tím si do značné míry odpovíte na to, na co se ptáte.
  petra Únor 18, 2015

  dobry den,
  byli jsme s pritelem 3 roky, posledni rok sme se dost hadali (byla v tom pomluva, deprese, ja sem mela psychicky problemy, ne ze vztahu, ale sama ze svych problemu, on byl mlady a mladicky nerozvazny, nezkuseny), vsechno se to seslo, a my sme to nezvladli. pred 7mi tydny sme se rozesli. uz pred par mesici sem zacala chodit k psychologovi, ale az ted se muj stav znormalizoval, uvedomila sem si sama sebe a zbavila se tech problemu. a mam na vse uplne jiny pohled. pritel me miluje, ale uz se mnou nechce byt ve vztahu, pry je to sice hodne bolestive a ze to bude lepsi pro budoucnost nas obou. ale pro me je ten pravy, se vsim co k nemu patri, jsem si tim jista, a nevim co mam delat (?)
   Karel Chába Únor 19, 2015

   Dobrý den, dobré je, že píše a zajímá se. Má tedy nějaký zájem, ale asi se bojí opětovného zklamání. Netlačte a udržujte kontakt. Je pravděpodobné, že když budete trpělivá, tak se to obrátí a on se vrátí.
    petra Únor 23, 2015

    dobrý den, děkuji za Vaši reakci, a podporu. dnes jsem to již nevydržela a stavila se za ním. povídali jsme si asi hodinu, o všem možném, a bylo to hrozně fajn, bylo vidět že i on mě rád vidí. a já jsem za tu společnou chvilku vděčná. chce se prý vídat, a být v kontaktu. jeho obavy každopadně chápu, a jsem vůči tomu opatrná, abych na něj nijak netlačila. je to ten pravý, tak to snad dobře dopadne.
     Jiřina Duben 17, 2019

     Dobrý den jsem s přítelem dva roky půl roku spolu bydlíme rozchazime se kvůli mým depresím a psychickým problémům řekl mi že mě má rád ale že se z mých depresi jeho láska pomali vytratila zeze 100%zustalo jen 30% chce udržovat kontakt protože máme psa a chtěl by ho vídat vím že je ten pravý a miluji ho je tam nějaká šance děkuji že se dáme dohromady??
  Katka Březen 28, 2015

  Dobrý den, s přítelem jsme byli rok a půl. On mě na začátku uháněl, já moc zamilovaná nebyla, ale bylo mi s ním dobře. Vážně jsem se pak do něj zamilovala. Přátelé mi říkali, že k sobě pasujeme. Bohužel mě moc nepřitahoval sexuálně. Je hezký, ale nic co by ve mě vyvolalo dravost – až na vyjímky. Také to byl můj první sexuální partner, čekal dlouho a měl to těžké. A když jsme začli sexuálně žít, moc to nešlo, bolest při sexu a tak dále. V lednu mi rekl, že chce pauzu, vrátil se po deseti dnech. A teď před měsícem se se mnou rozešel. Kvůli sexu. Nechápu, proč nemohl ještě chvíli vydržet. Nejde to přeci hned hladce. Jinak.jsme meli naplnujici vztah. stale cekam, ze se vrati, nejaka rada?
   Karel Chába Březen 31, 2015

   Dobrý den, doporučuji vám, abyste si stanovila horizont, dokdy budete čekat. Není možné z toho čekání udělat nekonečný příběh. Také mu zkuste napsat, že jste ochotná si o tom sexu promluvit a řešit to, tak aby byli oba spokojeni, pokud to jen trochu bude možné.
  stana Srpen 27, 2015

  Dobrý den,

  rozvedli jsme se po 25 letech, manžel měl bilanční krizi, nevěděl, co chce, neuměl to ani říct, asi i cítil vinu za některé svoje činy (dramaticky se odstěhoval na chalupu, pak se zase vrátil zpět, pak ještě jednou dokola), ale neuměl to přiznat či přijít normálně, takže přicházel agresivně, manipuloval do pocitů viny. Sice jsem trpělivě čekala a doufala, že to zvládneme, nerozuměla jsem manželovi a chtěla jsem, aby se vrátil o své vůli, ne že ho budeme prosit. Nakonec se objevila rozvedená mladší milenka, nežijí spolu, ale ji lákají jiné benefity, takže jsou spolu obvíkend a případně o dovolené. Já bych chtěla manželův návrat. jak na to? Jak to má on, nevím. Mlčí, nekomunikuje.

   Karel Chába Srpen 31, 2015

   Dobrý den, bez ochoty obou stran tuto věc řešit to nepůjde. On se dle svého subjektivního vidění věci cítí nějak poškozen, ukřivděn, nemilován, atd. a dokud bude v této své sebestřednosti, tak se to nehne. Buď musíte čekat, zda si nějaké věci uvědomí a zjistí, že problém je na obou stranách nebo ho zkuste požádat, aby s vámi šel k poradci. To si myslím, že teď ale chtít nebude. Poradce určitě doporučuji, neb sami to nezvládnete.
  Dušan Únor 13, 2016

  Dobrý den, asi před rokem a půl se semnou rozešla přítelkyně. Byly sme nejlepší kamarádi a pak jsme spolu začali chodit všechno bylo fajn ale pak sem ji podvedl a ona se to hned dozvěděla a skončila to.Já není naléhal omlouval se ale az moc ted už je to přes rok a půl co spolu nejsme vím od její kamarádky že chce aby sme byli kamarádi ale nic vic. Já bych sni chtěl byt taky kamarád ale stále ji miluji a chtěl bych se k ni vrátit.chtěl bych sni trávit hodně času aby mela pocit že má cenu mi dát ještě šanci ale nevím jak se sni začít bavit bojim se abych to ještě nezhorsil. Vím že me má svým spusobem ráda Ale chce se jenom kamarádit A Já bych chtěl více udělal bych všechno aby se ke me vrátila
   Karel Chába Duben 29, 2016

   Dobrý den, měl byste pracovat na tom, abyste se smířil s tím, jak to je. Pokud tu situaci takto prožíváte, určitě to budete kazit. Bude to z vás cítit. Vydáváte se špatným směrem a nebude vám to fungovat.
  Igor Květen 5, 2016

  Dobry den.Po 4 letech jsem ukoncil vztah s mou pritelkyni.Presto,ze jsem ji mel velmi rad.Ona me asi take ale Jeji chovani se neslucovalo s mim presvedcenim o duvere ve vztahu.Casto me lhala i kvuli malichernostem.Bylo nam spolu velice dobre,ale lahani to kazilo.Jinak jsme si rozumeli uplne ve vsem.Ted se s tim tezko vyrovnavam.Ona me take kontaktuje aby sme se videli.A ja nevim co mam delat.Hlava me rika ne a srdce me rika ano.Muzete me prosim poradit co celat.Dekuji
   Karel Chába Květen 9, 2016

   Dobrý den, položte si otázku: „Proč by teď ten vztah měl být jiný?“ Není se k čemu do vztahu vracet, když vše bude stejné. Pokud tedy nenajdete pádnou odpověď, neradil bych vám, abyste se vracel.
  petr Květen 7, 2016

  Dobry den. Nas vztah trval 3 roky, poznali jsme se pres seznamku. Ona byla single 21 let, ja cekal dite a s partnerkou se rozchazel 33 let. Z mileneckeho vztahu se po pul roce a spolecne dovolene stal plnohodnotny vztah. Velmi jsme si sedli, nikdy jsem takove souzneni nezazil. Ovsem stale jsem bydlel s ex. Po 2 letech to uz partnerka nezvladala ac jsme se vidali denne a spal jsem u ni 2x tydne tlacila na sestehovani. Ja nechtel do 3 let veku syna od nej odejit ale ustoupil jsem. Bydleli jsme spolu rok, 1 den v tydnu a 1 vikend za 14 dni jsem spal u syna. S ex jsem se vidal pravidelne ale ne intimne. Zarlivost a sceny kvuli prespavani u syna se vsak stupnovali az jednou odesla kdyz jsem byl
   Karel Chába Květen 9, 2016

   Dobrý den, musíte ji chápat. Není to pro ni lehké. Vy víte, že nic neděláte, ale on to neví. Jistě by bylo ideální, aby jí to nevadilo, ale tak to není. Nicméně já vnímám to, co popisujete jen jako část problému. Bude tam i něco jiného. Měli byste si sednout a říci si vše, co kdo cítí a jak to prožívá. Pak si ujasnit, co kdo bude a nebude schopen akceptovat. Pak by mělo být jasné, zda spolu můžete být nebo ne.
  Klára Květen 9, 2016

  S bývalým jsme měli dost vážnivý vztah, Kvůli mému chování jsem dost věcí ve vztahu kazila, ale zjistila to až před měsíce – 4 měsíce po rozchodu, který přišel z mé strany. On si mezitím našel jinou, první 3 měsíce se mě snažil získat zpět, od února jsme byli opět v kontaktu. Nevěděla jsem, že někoho hledá, i když jsem mu to sama říkala.

  Nyní mi píše, že mě má pořád rád, že ho přitahuji, v opilosti tento víkend, že stejně oba víme, že se vrátíme zpět.

  Miluji ho, a poprvé za naše rozchody, jsem nalezla úžasné věci, které dělal. Zároven jsem mu ale ublížila.
  Jak to mám napravit? 5 Měsíců jsem byla nepolíbená. Nechtěla jsme ho zpět, ale čím víc jsem sama, tím víc vím, že ho chci zpět.

   Karel Chába Květen 12, 2016

   Dobrý den, upřímně mu řekněte, co cítíte a co chcete. Co byste udělala, aby váš vztah fungoval lépe. Pak uvidíte, jak se k tomu postaví. Netlačte, přehnaně neslibujte.
    Klára Květen 12, 2016

    A jakou vidíte naději když je zadaný???
  Michaela Květen 16, 2016

  Dobrý den, po 3,5 letech se se mnou přítel rozešel. Řekl mi, že chce být teď sám a že si chce začít zase užívat (tím myslím například častěji chodit s kamaradama na pivo). Je mu 22. Rozchod byl náhlý ze dne na den. Teď se mi ozývá a říká, jakej to byl b**** a že dodneška nechápe, proč se se mnou rozešel, proč jsme si nedali třeba jenom chvilkovou pauzu a pak bysme se rozhodli, co dál. Hodně toho teď lituje. Když se se mnou rozešel, tak také řekl, že už mě nemiluje. Poté co se začal ozývat tak tvrdí, že jeho city se nezměnily, že mě miluje stále a chce mě zpět… Nevím, zda se vrátit, nechci být opět zklamaná z toho, že mě kvůli své nevybouřenosti opět opustí a vše se bude opakovat 🙁
   Karel Chába Červen 19, 2016

   Dobrý den, nevracel bych se být vámi. Je nevyzrálý a nevyrovnaný a jeho změny nálad i postojů se budou opakovat.
  Jarmila Červen 15, 2016

  S přítelem jsme byli spolu skoro tři roky. Byl to harmonický vztah bez hádek. Rozuměli sme si jako nejlepší přátelé. Dva měsíce zpátky jsem se sním rozešla. Bláznivě jsem se zamilovala do někoho jiného. A říkala si, že je asi něco špatně. Teď jsem dva měsíce sama a v posledním týdnu na mě dolehl smutek z rozchodu a nedokážu si odpovědět na otázku, jestli se do vztahu vrátit. Jestli to má vůbec smysl. Bojím se, že by se to mohlo stát znovu. Ale zároveň myslím na ty hezké chvíle, co jsme spolu prožili. A na špatné maličkosti, kterými jsem si odůvodňovala rozchod. Nedá se to všechno napsat do 700 znaků. Pořád ho mám ráda. Avšak poslední dva měsíce jsme spolu skoro nemluvili. 🙁
   Karel Chába Červen 16, 2016

   Dobrý den, pokud byste se chtěla vrátit a být si „jistá“, že se to už nestane, musela byste vyřešit své motivy toho, proč jste odešla. I když si to nemusíte vědomě uvědomovat, něco vás v tom vztahu trápilo, něco vám nevyhovovalo. Vy jste to ale určitě přenášela na partnera a dávala jste mu to za vinu. Těmito pocity se musíte zabývat a řešit je.
  Ondra Červen 18, 2016

  Nevím jak dál. S přítelkyní jsme 4 roky a máme dítě rok a půl staré. Před půl rokem jsem udělal velkou chybu s nevěrou a žena se odstěhovala k matce i se synem. Po par týdnech jsem ji přesvědčil a vrátila se, všechno bylo v pořádku do doby než hrnek přetekl. Veskery volný čas tráví u svého poníka ve stáji a když se ptam v kolik přijde stejně přijde o hodinu nebo dvě pozdě jako by se nic nedelo, mám pak pocit že jsem pro ni vzduch. Říkal jsem ji to mockrát. Ona ví že mě tady to rozčiluje ale i tak to udělá znovu a znovu. Už mě to je trapné ji to pořád říkat a jsem akorad urazenej a nebavim se s ní, čekal jsem asi omluvu ale ta nepřišla.Odešla s tím že to tak cítí ale jánechci přijit o rodinu
  Martin Červenec 8, 2016

  Dobrý den chci se zeptat zda má cenu jít zpět do vztahu. 15 Let jsme budovali a předělavali barák.Máme spolu syna 11let. Pil jsem a za to jsme se rozešli. Vyplatila mě. Ale pořad ji miluji a chtěl bych se vrátit. Píšu volám ale nepomáhá to. Po 14 dnech si našla přítele a na víkendy a dovolené tam jezdí.Povídá at se nevnucuji a že ho miluje. Potom zase, ze neví co bude. Co mám dělat? Děkuji.
   Karel Chába Červenec 11, 2016

   Dobrý den, především byste měl přestat pít. Dále by bylo nejlepší mně osobně (po skype) navštívit a zjistit, co vše byste museli, aby se ten vztah mohl spravit. To jí pak říct. Nicméně mluvit byste s ní měl, až to ona bude chtít. Je možné, že nebude už nikdy a vy byste i toto měl přijmout.
  Tereza Srpen 6, 2016

  Dobrý den , rozešla jsem se s přítelem je to už tři dny a vůbec se mi ani neozve nenapíše ahoj jak se máš prostě nic vypadá to ze už nemá zájem ale já bych ho chtěla zpět strašně moc mi chybí … Rozešla jsem se s nim protože odjel na čtyři dny na koncert a já si začala psát s kamarádem a ten mě donutil poslat mu fotku ve spodním prádle já mu ji poslala a můj přítel se to dozvěděl a neustal to prostě mi prý nedokáže toto odpustit a já už dal bez něho nedokážu byt … Tak se ptam co mám dělat ?? Děkuji za odpověď Tereza 🙁
   Karel Chába Srpen 8, 2016

   Dobrý den, vydržte. Je to krátká doba a on potřebuje trucovat a prožít si své pocity. Může to trvat týdny, takže nepanikařte. Napište mu po cca týdnu nějakou neutrální sms.
  Jana Srpen 14, 2016

  Dobrý den, před týdnem jsme se po šesti letech rozešli s přítelem, vztah jsme měli pěkný, nehádali se. Hodně moc mi chybí a chtěla bych, aby se vrátil. Při rozchodu mi řekl, že je v tom jiná holka, je to prý vážné, chce se věnovat novému vztahu, ale nevylučuje, že když jim to nebude klapat, že se vrátí a to už na pořád. Párkrát jsem mu napsala, že ho chci zpět, že mi chybí, ale bez nějaké výraznější odezvy. V tom jsem asi udělala chybu, neměla jsem mu psát a uhánět ho. Prosím, poraďte mi, jak se chovat a postupovat dál, abych zvýšila šanci na to, že se vrátí. A myslíte, že tu nějaká šance je? Děkuji za odpověď.
   Karel Chába Srpen 15, 2016

   Dobrý den, ano, teoretická šance je. Dejte mu čas a prostor. On už ví, že máte zájem a nechte to teď na něm. Vy se snažte co nejvíce zaměstnat, abyste čas netrávila sama.
  Hana Srpen 16, 2016

  Dobrý den, rozešel se se mnou přítel v červnu. Řekl mi že si chce užívat a že po něm chci abychom spolu bydleli a to on s nikým teď nechce a že sem na něj moc tlačila apod. V červenci byl s příteli na víkendovém výletě a tam mi psal, že jako důkaz lásky mám za ním přijet a pojedeme spolu k němu a budeme spolu. Nepřijela sem za ním, byla noc a já nechtěla. Nakonec po 4 dnech začal oficiálně chodit s jinou. Tvrdí mi, že ji zná už dlouho. Tak nevím, co si o tom myslet. Koupil si kvůli ní auto, začali jezdit na výlety, ted s ní začal i bydlet a dokonce byli tento víkend na dovolené úplně na stejném místě jako sme byli my dva spolu na dovolené (stejný hotel, stejné místo, dokonce i fotografie).
   Karel Chába Srpen 18, 2016

   Dobrý den, nejspíše to neunesl a teď se myslí, že své bolesti se zbaví tak, že bude dělat to, co nechtěl s vámi. Problém je mnohem hlubší a on to netuší. Nevěřím, že je spokojený a snad si to brzo přizná.
    Hana Srpen 22, 2016

    Dobry den, dekuji za reakci. Mohu se zeptat zda je nejaka moznost, co udelat,aby si to priznal a chtel me zpet? Dekuji Hana
     Karel Chába Srpen 22, 2016

     …bohužel to musí on. Vy na to nemáte teď žádný vliv.
  Týna Říjen 13, 2016

  Dobrý den, s přítelem jsme spolu chodili 0,5 roku, potom jsme se rozešli (rozepře kvůli odlišným cílům, on chtěl rodinu a já jsem na to ještě nebyla připravená, chtěla jsem cestovat…). O 2 týdny později jsme se dali opět dohromady, a za měsíc to zase skončilo… Celé léto jsme byli od sebe, každý z nás měl někoho jiného a po cca 2 měsících jsme si uvědomili, že chceme být jenom spolu… Hlavně já jsem si za tu dobu uvědomila, že už bych rodinu chtěla, a s ním. Je nám oběma 25 let, teď jsme spolu zase skoro 2 měsíce šťastní jako nikdy. Myslíte si, že teď už by to mohlo fungovat? -(Začít spolu bydlet, založit rodinu…?) Děkuji 🙂 Týna
   Karel Chába Říjen 14, 2016

   Dobrý den, ne, myslím, že to fungovat nebude, neb nevěřím (i když vím, že to teď tak cítíte), že se najednou změnil váš postoj, že nechcete cestovat a vyměníte ho za rodinu. To, co teď cítíte a prožíváte, je stav, který je vyvolaný úlevou po období odloučení a to nikdy nevydrží věčně.
  Iva Říjen 19, 2016

  Dobrý den . S přítelem jsme byly 6 let.Rozešli jsme se, protože jsme nepečovali o náš vztah a vzájemně se odcizili.Proběhly nevěry z jeho i mé strany. Nyní jsou to 3 roky od rozchodu. Já si našla vloni přítele,který mě miluje,je hodný,věrný,prostě nej,ale já to samé necítím,i když se snažím si to rozumem poručit. Myslím na ex. Ex měl 1 přítelkyni vloni,ale nebylo to ono.. Prý ještě vloni myslel na to,że bychom se k sobě vrátili a dával náznaky,kterè já bohužel neviděla. Od ledna má opět novou přítelkyni,žijí spolu- je jí 26,jemu 40, a po 9ti měsících ji požádal o ruku.Dost mě to zabolelo.Stále ho miluji a chtěla bych vše vrátit a i s naším synem tvořit rodinu. Ale on uż prý nechce.Mám čekat?
   Karel Chába Říjen 21, 2016

   Dobrý den, ne, nečekejte, když je to tak, jak píšete.
  Iveta Listopad 26, 2016

  Dobrý den. S přítelem jsme byli rok. Ale pak z ničeho nic rozchod. Začlo to tím že jsem ho chtěla vidět. A on mi napsal za den ,že je v Praze. Vyčetla jsem mu že píše dřív kamarádům než mě. On že je posle do hajzlu a bude jen semnou napsal. Já mu na to odpověděla že mu je neberu. On na to že neví jak to vyřešit . Pak jsem mu položila otázku. Jestli o mě stojí. On na to že si za tu dobu (2dny) ujasnil že si myslí že je konec. Ze nic nemáme společného a děkuje za všechno krásný že jsem skvělá a hodná holka. Napsala jsem mu jestli nám dá ještě šanci. On že už co napsal není cesty zpět ale že o mě nechce úplně přijít. Tak jsem mu ještě psala ať si to ještě rozmyslí a napsal že mě nemijuje
   Karel Chába Listopad 29, 2016

   Dobrý den, měla byste ve svém zájmu přijmout to, jak to má. Je jasné, že jeho zájem není tak silný, aby o váš vztah bojoval. Budete trpět kratší dobu, když to ukončíte.
  Jana Listopad 27, 2016

  Dobrý den, dlouho po rozvodu jsem žila sama s dětmi teď už děti „vyletěly z hnízda“, já jsem si našla přítele, který byl na tom podobně, sám 12 let vychovával syna, bydlel u maminky která mu pomáhala. Byla mezi námi oboustranná náklonnost, rozumněli jsme si téměř ve všem, on je spolehlivý, hodný, starostlivý, začal mi pomáhat i v bytě, různé opravy, seznámil se s dětmi a rozumněli si, trvalo to 4měsíce a najednou přijel ke mně, byl protivný, chtěl vyvolat konflikt, nakonec se mu to povedlo kvůli maličkosti a práskl dveřma a odjel. Na sms neodpovídal, teď ale se máme sejít, protože mi slíbil něco ještě v bytě dodělat a chce to dodržet. Jak se chovat, chci aby se vrátil.děkuji
   Karel Chába Listopad 29, 2016

   Dobrý den, buďte co nejvíce přirozená. Řekněte mu, co cítíte a co chcete. Požádejte ho, aby i on se k tomu vyjádřil. Pak bude jasné, jak na to jste.
  Barbora Únor 1, 2017

  Dobrý den, s přítelem jsem byla 1 rok a 7 měsíců, řešila jsem každou kravinu až to nevydržel a řekl, že už mě nemiluje..Jenže nadále jsme spolu trávili čas a měli spolu fyzický kontakt. Dokonce mi během těchto dní řekl že mě miluje, ale prý ze zvyku.Bohužel, stále jsem dělala hysterku a kontrolovala ho. Po Novém roce jsme udělali „tlustou“ čáru a 14 dní na to, že už se mnou nechce být, že potřebuje klid a volnost, že z tohoto vztahu musí utéct.Prý to tak cítil celou dobu, jen se mnou trávil čas abych si neublížila(sebevražda).Teď si píše s jinou(nic to neznamená),ale pořád ho miluju, udělala bych cokoliv proto, aby se ke mně vrátil, je vůbec ještě reálná šance?Jsem ochotna své chování změnit
   Karel Chába Únor 2, 2017

   Dobrý den, pokud jste opravdu ochotná se změnit, tak vyhledáte psychologa a svůj problém začnete řešit. On musí vidět, vědět, že je opravdu reálné, že něco bude jinak a lepší. Jinak vám neuvěří a nemá důvod se vracet. Začněte tedy se svou léčbou.
  Pavlína Březen 1, 2017

  Dobrý den, před rokem jsem v práci poznala ženu (lesbičku) která mě na první pohled okouzlila. Nikdy jsem na ženy nebyla ale zamilovala jsem se do ní. A celkově mě změnila a poznala jsem s ní uplně jiný život. Bylo mezi náma dost hádek a rozešli jsme se. Ale furt tam mezi náma stále neco bylo co nám nedovolilo se od sebe odtrhnout. Před měsícem jsem odesla z práce aby jsme se nepotkávali. Už jsem se z toho pomalu dostala, ale ona si mě přitáhla zase zpět a dala mi naději na budoucnost. Rozešla se semnou znova s tím důvodem ze na sebe nemáme čas. A já nedokážu pochopit jak mi mohla tvrdit že chce věčnost a ted najednou řekla ne a ukončila to. Nevím co dělat nechci o ni přijít.Stále ji miluju.
   Karel Chába Březen 7, 2017

   Dobrý den, je mnoho lidí, kterým se žije lépe, když jsou to oni, kdo ukončí vztah. Cítí se pak dobře a netrpí tolik tím pocitem, že je protějšek už nechce. Také je ale férové říci, že někdy se chceme do vztahu opravdu vrátit, ale po návratu se zase ukáže, že to nejde. Aby mělo smysl se do vztahu vracet, museli byste vyřešit příčiny vašich rozchodů a to vy neděláte. Vy řešíte jen důsledky.
  Martin Březen 16, 2017

  Dobrý den, rozešla se se mnou přítelkyně. Já jsem hodně žárlil, ale snažil jsem se na tom pracovat a i si myslím, že to pak už nebylo tak hrozný. Také jsem na ní v hodně věcech tlačil. Chtěl jsem, aby se mnou trávila hodně času, ale ona měla pořád nějaké povinnosti. Asi jsem jí zatlačil hodně do kouta. Svoje chyby jsem si uvědomil a ona to zkusila se mnou pořád být, ale teď mi řekla, že se mnou na jednu stranu být chce a na jednu stranu ne. Pak mi ale řekla, že to nejde a vždycky si vzpomene na to co jsem dělal a že se rozejdeme, a i potom mi řekla, že mě pořád miluje a pořád ke mě něco cítí a dokonce i chtěla abych jí políbil po tom rozchodu. Chtěl bych jí zpět a nevím co mám dělat.
   Karel Chába Březen 20, 2017

   Dobrý den, ona vám říká, čeho se bojí. Když mluví o tom, že nerada myslí na to, co bylo, tak říká „bojím se, že to zase bude“. Aby se tedy chtěla vrátit a nebála se, musíte jí ukázat, že se opravdu měníte. Nevím, jak na sobě pracujete, nicméně pokud se žárlivostí nechodíte na psychoterapii, tak se jí nezbavíte. Doporučuji vám, abyste s tím začal. Také, abyste jí slepě nic nesliboval, nicméně navrhoval, co konkrétně a jak změníte. Tím nemám na mysli, že jí řeknete „už žárlit nebudu“. Ona moc dobře ví, že jen to říkat nic nevyřeší
  Diana Duben 10, 2017

  S přítelem jsme se rozešli v dobrém, udělala jsem chybu a uvědomila si ji. On se ale přes ni nepřenesl a ve výbuchu řekl, že budem kamarádi, budeme se vídat, psát si a že se možná dáme jednou zase dohromady, jestli spolu máme být. Jsou to dva dny od rozchodu. Chci mu dát teď klid, nepsat mu, nic. Ikdyž mi řekl, že si psát budem. Aby si to srovnal v hlavě. Za nějaký ten týden mám v plánu připravit překvapení. Na naše oblíbené místo u řeky, když už se bude stmívat, dát svíčky a pod každou z nich napsat nějaký hezký vzkaz a že mě vše mrzí. Budu už tam na něj čekat s kytarou, zazpívám jeho oblíbenou píseň a zeptám se, jestli to ještě nechce zkusit a že jsem si vše uvědomila. Zkazím to tímhle ?
   Karel Chába Duben 13, 2017

   Dobrý den, ano, zkuste to tak. Dejte mu ten prostor a pak udělujete, co píšete.
  Veronika Duben 11, 2017

  Dobrý den, včera se semnou rozešel přítel po 4,5 letech vztahu. Rok jsme spolu bydleli a měli jsme se hezky, v posteli nám to také klapalo. Důvod rozchodu byl ten že jsem dostala šanci zhubnout a vypadat líp ale to se nestalo jelikož on je sportovec a vypadá dobře a po mě to chtěl taky. Dalším bodem rozchodu byli časté hádky. Vždy to byli ale nějaké hlouposti na kterých se dá pracovat. On si teď postupně odstěhovává věci z našeho bytu. Vím že ho miluju! On mě má taky stále rád a chce abychom zůstali přátelé. Rozešli jsme se v dobrym. On si chce prý užívat. Má to vůbec cenu? Mám chvíli počkat a pak mu napsat že mi chybí a jestli to ještě nezkusíme?Chtěla bych mu dokázat že na to mám se změnit
   Karel Chába Duben 13, 2017

   Dobrý den, ano, dejte mu čas. On si myslí (a je tomu skutečně tak), že má právo na své štěstí, a chce si ho žít. Nemůžete dělat nic jiného, než to buď úplně ukončit, nebo mu dát prostor.
  Tomáš Duben 21, 2017

  Dobrý den, rozešel jsem se s mou přítelkyni byli by jsme spolu tři roky ale mezi tím jsme se asi 5-krát rozešli ( z mé strany) ale vždycky jsme se tak během dvou měsíců dali zpět dohromady. Zkoušeli jsme se nějak řešit ale vždycky se opakoval ten samý problém.. po nějakém čase jsme se začali hádat a to kvůli každé hlouposti. Přítelkyně byla takové povahy že když jsem byl naštvaný já taky byla i ona, když jsem se jí nedotkl já tak ona mě taky ne a to mi strašně vadilo a bylo to tak s více věcmi. Párkrát mi i lhala. Ale teď mě trápí to že spolu nejsem a mám tendence se k ní vrátit a chci vědět jestli by to mělo smysl děkuji.
   Tomáš Duben 21, 2017

   Teď jsem si četl váš článek na téma MANIPULÁTOR. A skoro ve všech bodech jsem se našel a podle článku jsem vyvodil to že se mno jen manipulovala a já od ní prostě nedokázal odejít. Hlavně to že převáděla všechnu zodpovědnost na mně a a měnila názory. Po rozchodu ze sebe dělala vždycky chudáka a to mě mrzelo vyčítal jsem si to a snažil jsem se měnit sám sebe a pak se k ní vracel. Dokonce tak moc žárlila že jsem si smazal skoro všechny holky z přátel a s kamarádkami přerušil všechny kontakty.Já se po rozchodu snažil získat zpět kamarády ale v tu chvíli mi napsala ona a bylo vše při starém. Je toho ještě hodně… A až po přečtení vašeho článku mi to došlo. Děkuji
   Karel Chába Duben 24, 2017

   Dobrý den, a co by bylo jinak? Proč by to teď mělo fungovat? Vy jste společně něco změnili (třeba se naučili komunikovat)? Vy jste se každý z vás někam posunuli v osobnostním rozvoji? Jsou to řečnické otázky, ale odpovězte si na ně a bude vám jasné, že jen tak se vrátit bez změny a odstranění příčin je k ničemu.
  Michaela Květen 25, 2017

  Dobry den .Byla jsem se svym ex pritelem 4 roky mame spolu 3 letou dcerku a v nasem vztahu byl nejvetsi problem to ze muj byvali se k nasi dceri a ke me po case zacal chovat chladne. Zili jsme spolu ve stejnem byte ale byli jsme zaroven i jako cizi lide. Dalsi velky problem byli jeho rodice do vseho se nam pletly a on je ve vsem poslechl. Tet uz jsou to skoro 3 mesice co jsem se snim rozesla ze zacatku to mel byt pro nej trest aby si vse uvedomil ale potom jsem si uvedomila ze me to k nemu netahne ze uz snim byt nechci ale pred 2 tydny jsem mu dala dalsi sanci ale po par dnech jsem se snim zase rozesla. Vim ze mi je bez nej tet lip jen se bojim abych toho pozdeji nelitovala
   Karel Chába Květen 29, 2017

   Dobrý den, s nevětší pravděpodobností se z toho dostanete a nebude důvod toho litovat. Mějte na paměti, že na sobě můžete pracovat, posilovat svou sebedůvěru tím, že si můžete zařídit svůj život podle svých představ.
  Radim Červenec 16, 2017

  Dobrý den, s přítelkyní jsme spolu byly jeden rok. Po půl roce co jsem se s ní rozešel jsem zjistil že ji pořád miluju. A nevím jestli se nebude opakovat ta samá chyba že na všechno hrozně pospíchala a chtěla mě jen pro sebe. Mám strach že se to bude opakovat, ale zase ji hrozně miluju. A ještě je tu jedna věc moji rodiče ji moc nemusí a nechci se tímto s nemi opět rozhádat.
   Karel Chába Červenec 21, 2017

   Dobrý den, pokud se svým problémem nic neudělala po dobu vašeho rozchodu, bude se to opakovat.
  Kateřina Září 16, 2017

  Dobry den, nedávno se semnou rozešel můj přítel po skoro ročním vztahu. Říkal, že v tom vztahu nemá už tu jiskru a že to neklape, jiný důvod mi nedal. Ale z mé strany bylo vše v pořádku. Když jsme se viděli nevypadal ze ho to nějak trápí. Napsal ze si teď nechce nějakou dobu psat a ze si za týden přijede pro věci. Jak se mám chovat až přijede? Chci ho zpět a miluji ho. Co mám dělat? Má to šanci? Děkuji.
   Karel Chába Září 18, 2017

   Dobrý den, budete ho teď muset nechat, dát mu prostor a čas. Když na něho budete tlačit, budete zvyšovat jeho frustraci z nespokojenosti a o to víc bude chtít odejít. Bohužel nevím, neznám ho, abych mohl říci, zda se vrátí.
  Aneta Září 26, 2017

  Dobrý den, měla jsem 6 lety vztah z kterého mám syny 5 let a jeden rok.Před 3/4 rokem jsem se s přítelem sama rozešla, měli jsme problémy a velké hádky které jsem tak špatně psychicky nesla s tím že jsem to ukončila. Asi 7 měsíců se snažil vrátit ale já ne i když nějakou intimnost jsme udržovali asi pro to jsem měla pocit, že jsem ho nikdy neztratila úplně. Teď jsem si uvědomila i spoustu mých chyb které jsem dřív neviděla a vše vidím jinak. On již má ale měsíční známost která ho vytáhla že smutku a zoufalství. Vím že mě ale stále miluje. Chtěla bych vše spravit. Uvědomila jsem si až teď o co jsem přišla a do konce života si to neodpustim. Má smysl bojovat? Bojují jak jde ale nevěří mi. Diky
   Karel Chába Září 28, 2017

   Dobrý den, bude to hodně složité, aby vám uvěřil. Teoreticky když vydržíte dostatečně dlouho, tak je možné, že ho zlomíte. Nicméně může to trvat i měsíce a také bude hodně záležet na tom, jak se bude vyvíjet ten jeho vztah.
  Zuzana Říjen 31, 2017

  Dobry den, chtela bych poprosit o radu. Pred 3 mesici se semnou po 4,5 letech jiz po druhe rozesel partner. Vina je na me strane. Pro nej bylo velmi dulezite, abych cvicila – citila se dobre, byla tdrava, casti o me mel strach kvuli negativnim vlivum, ktere na me mela neustale zvysujici se vaha. Ja jsem opakovane slibovala a snazila se, ale vzdy se na to vykasala. Rik jsme spolu bydleli, ale k vuli nevydelavajici firme se sidlem mimoPrahu nema finance na spolecne bydleni
   Karel Chába Listopad 6, 2017

   Dobrý den, nevím, na co se ptáte. Nicméně obecně je to tak, že pokud se k sobě lidé mají po rozchodu úspěšně vrátit, musí se řešit příčiny rozchodu.
  Pavel Listopad 22, 2017

  Dobrý den. S přítelkyní jsme spolu byli rok. Ale poslednich 3měsíců jsem jí hodně věcí dáv za vinu a furt z ní dělal tu špatnou, udělala hodně blbostí ale já ji vše odpustil. Asi tak 4dny zpět jsme se hrozně pohádali a já odešel z bytu kvuli rozčílení co jsem měl. Neměla se ke mě, nekomunikovala a celkově byla chladná. Ještě ten den jsem se vrátil a ona řekla že chce pauzu.. pak ale z té pauzy byl konec. Ted jí píšu.. říká mi že neví jestli mě miluje a takové věci ikdyž já vím že ano. Vrátí mi věci z bytu a promluvíme si, nevím jestli to má šanci za to mé chování protože si nechce psát o nás.. jako kamarádi nejspíš ano ale to já nevím. Chtel má smysl se snažit? Štástní jsme byli celý vztah.
   Karel Chába Listopad 27, 2017

   Dobrý den, já opravdu nemohu vědět, co pro vás má smysl a co ne. Každý je ochotný investovat něco jiného. Vy toho moc investovat nechcete, dle toho, co píšete. Něco byste vydržet měl. Dejte jí více času a prostoru, aby si mohla vše nechat projít hlavou a hlavně se uklidnila
    Pavel Listopad 27, 2017

    Už jsme se bavili, pořád žárlí ptá se na holky s kterýma jsem se setkával.. celkově někdy dělá takové menší scény.. nechal jsem jí tak a ted jí nepíšu, a jak vy říkáte dávám ji čas.. pořád nemá jistotu a podle mě je vystrašená že se to bude dít znova.. řekl jsem jí co chci změnit jak se změním a takové věci. Jednoduše hledá kontakt ale nechce rozebírat ten vztah nebo ho nějak řešit. Teda aspon momentálně né jak říká, myslím že mě pořád miluje. Mám pořád vyčkávat a čekat až se ozve ona nebo jí dejme tomu po týdnu nějak překvapil, nečekanou návštěvou s nějakým dárkem nebo něčím takovým? Děkuju za odpověď
     Karel Chába Listopad 28, 2017

     Dobrý den, z pochopitelných důvodů nemohu opakovaně reagovat na váš dotaz. Po každé mé odpovědi nejspíše budou následovat další vaše dotazy, a tak to půjde dál a dál. On-line poradna je jen obecně návodná, ukazující směr. Váš problém nevznikl přes noc a nemůžete si myslet, že ho vyřešíte jen tak jednoduše (i když bych vám to přál). Pokud chcete svůj problém opravdu řešit, tak využijte této služby – https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/pisemna-konzultace/. Detailně vám popíši, co máte krok po kroku dělat, a vysvětlím vám, proč jste se do situace dostali, abyste to už neopakovali.
  Martin Listopad 30, 2017

  Dobrý den, těsně po rozvodu jsem si našel přítelkyni o 10 let mladší. Náš vztah trval rok. Během toho roku jsme se několikrát rozešli bylo a k sobě vrátili vždy to bylo z její strany. Bylo to hlavně kvůli tomu, že já mám závazky a to jsou dvě děti. Pořád jsme si říkali jak se milujeme, hodně jsme spolu toho zažili, cestování , krásné společné chvíle, vzájemné drobnosti, které tomu dávali tu jiskru ve vztahu.před pár dny se z novu se mnou rozešla s tím že chce někoho bez závazků, ale že mě pořád miluje a že na ten rok co prožila se mnou bude vždy rád vzpomínat. Že to nikdy neprožila. Pro mě i tak stále hodně znamená a chci na ní počkat, dát ji šanci že třeba si něco uvědomí. Má to význam?
   Karel Chába Prosinec 6, 2017

   Dobrý den, konkrétně to nemohu vědět. Neznám ji. Nicméně pokud vám za to stojí, jistě to pro vás může mít hodnotu, respektive pokud to tak cítíte, udělejte to.
  Dom Prosinec 5, 2017

  Dobrý den, s přítelkyní jsem byl 3 roky a náš vztah se vyvíjel postupně. Plánovali jsme spolu budoucnost. Před šesti týdny jsme se rozešli, protože jsem si psal nezávazně s ex. Tento problém už tu však jednou byl, navíc jsem ji s mou ex kdysi dávno podvedl, ale vše skončilo. Ex má už dlouho přítele, ale ta má se nikdy nedokázala přes tohle přehoupnout. Nyní jsme si vše vyříkali a odpustili si i to že hned po našem rozchodu měla románek s mým kamarádem. Změnil jsem se radikálně a uvědomuji si, že ji miluju. I ona si tyto věci o mě uvědomuje. I přes to, že mě má ráda, tak tvrdí že nechce žádný vztah, ani jiného muže a chce si užit svobodu. V kontaktu se mnou být chce, a chce se i kamarádit.
   Karel Chába Prosinec 7, 2017

   Dobrý den, netuším, na co se ptáte. Nicméně pokud chcete zachovat naději na úplný návrat, tak se s ní zatím vídejte dle jejích pravidel. Potřebuje čas, protože se bojí a nemá k vám úplnou důvěru.
    Dom Prosinec 12, 2017

    Bohužel jsem byl omezen počty slov, a vše nevysvětlil. Ale ano, chci se k ní vrátit a děkuju Vám za odpověd. Moc rád bych se zeptal kolik času je potřeba, ale vím, že na tuto otázku se asi nedá přesně odpověděd a je to hodně individuální. Můžou hrát v tomto roli například vánoce?
  Tana Prosinec 10, 2017

  Dobrý den.

  Chci se zeptat- sice se jedná o trochu jinou situaci- nebyli jsme ve vztahu, ale randili jsme spolu a bylo vidět, že zájem je oboustranný. Nakonec to ale ten muž skončil a najednou chce být kamarád. Byla jsem trochu nedůvěřivá, asi jsem moc tlačila, když měl chvilku po rozchodu, ale moc jsem se zamilovala. On projevoval velký zájem, poznala jsem jeho kamarády, mluvil o tom, že to směřuje ke vztahu. Pak zrušil pozdě domluvenou schůzku a já jsem mu to vyčetla, protože mohl napsat dřív. Bohužel komunikace šla do kopru a přišla nabídka přátelství. Dá se tato situace ještě nějakým způsobem zvrátit? Říkal mi, že je na vztah připravený. Teď už není najednou. 😐
  Děkuji za odpověď.

   Karel Chába Prosinec 15, 2017

   Dobrý den, není nad to, když se zeptáte jeho. Když si s ním o tom, co se děje, popovídáte. Každý z vás by měl říci, co chce, jak to chce a co je ochoten případně nabídnout. Pak budete mít jasno. Je také možné, že zjistil, že tak moc, jak si myslel, na vztah připravený není. Nicméně komunikujte to s ním, to je základ.
  Simona Leden 9, 2018

  Dobrý den,
  před dvouma mesicema jsem se rozešla se svým přítelem po pěti letech (nebyl to první rozchod, předtím jsme se rozešli tak 2x vždy ale jen na chvíli – cca 2-3 tydny). Důvodem rozchodu vždy bylo, že on byl nespokojený – nevěděl jestli se mnou chce být, některé věci mu na mě vadili atd. Po rozchodu tvrdil, že se mnou vždy chtěl být. Moje chyba vždycky byla ze jsem se mu moc podrizovala a byla na něm někdy i závislá. Ale jinak jsme si ve všem rozuměli – důvěra, věrnost, mohlo jsme o všem mluvit atd. Po rozchodu se chtěl vrátit, já ne, přišlo mi to brzy. Teď už neví jestli chce a váhá, ale chci já. Myslite ze ma ten vztah šanci do budoucna, nebo už to nezkouset? děkuji za odpověď
   Karel Chába Leden 15, 2018

   Dobrý den, jsem přesvědčený, že vrátit se k sobě nic nevyřeší. Aby mělo smysl se vůbec vracet, museli byste jednou provždy vyřešit příčiny vašich opakovaných rozchodů.
  Zdeňka Leden 22, 2018

  Dobry den, s pritelem jsme spolu byli 2 a pul roku. Pred cca rokem jsme se na 4 dny rozesli, duvodem byla ma neduvera a priznani se k tomu, ze sem mu vlezla do mobilu. Nakonec me po 4 dnech vzal zpet s tim, ze mu chybim.Pak jsem mu udelala scenu v cervnu na jeho oslave narozenin.Mrzelo me to silene a omluvila sem se za to.Jenze ted se smenou rozesel pred necelym tydnem s tim, ze me nemiluje uz, ma me jen rad a chce, abych sama sebe dala doporadku.Ze jsem se prestala venovat sama sobe a uz vubec nejsem ta holka,co miloval a ze ma tenhle pocit uz od te oslavy.Ja ho ale moc miluji a chtela bych mu dokazat,ze se zmenim hlavne kvuli sobe a muzeme byt opet stastni.Poradte co delat 🙁
   Karel Chába Leden 25, 2018

   Dobrý den, myslím, že sama popisujete, co mu vadí, a že si to uvědomujete, že to bylo špatně. Udělejte tedy změny, které naznačujete, a pak máte šanci, abyste spolu zase byli.
  Jana Březen 13, 2018

  Dobrý den.. Píši uz poněkolikáté a vždycky jste mi dobře poradil.. Tak zkouším znovu. Po celem tom špatném, co jsem si prožila, jsem se konečně zamilovala. Jenže.. Po 4 měsících to skončilo z me strany, protože jsem po nem chtěla vic casu se mnou.. A ted nevim, co dál.. Najednou jsem si uvědomila, ze mi dával casu dost, ikdyz mel tolik práce.. Kontaktujeme se.. Napíšeme si.. Ale mam pocit, ze je to jen z litosti ke mně. Tak jsem se mu snažila vysvětlit, at mi to rekne narovinu a vic uz nemusíme řešit. Jenže mi řekl, at to necham na něm, at ho nechám, at se ozve sam.. Ma smysl na nej čekat? Děkuji..
   Karel Chába Březen 16, 2018

   Dobrý den, Jano, pokud si myslíte, že jste si to srovnala v hlavě a budete teď už spokojená, pak má smysl čekat. Opravdu byste za něho neměla řešit, co vám nepřísluší, v tom má pravdu.
  Lukas Březen 16, 2018

  Dobrý den,
  Chtěl bych se prosím radu.
  S přítelkyni jsme byly osm let a vše nám klapalo a byly jsem stastni i ona to říká. Teď je to 2 měsíce co jsme od sebe. Rozešli jsme se kvůli tomu, ze jsem za nás vztah udelal dvě chyby, ale neslo o nevěru a bohužel jsem s tejnou chybu udelal zas v důsledku špatného dne kdy šlo o ztrátu člena rodiny a v u chvíli jsem si to neuvědomil.
  A když se to dozvěděla tak se hned se mnou rozešla, ze ve mě ztratila duveru.
  Když jsme spolu naposled mluvili tak říkala, ze ví ze jsem byl pro ni ten pravý, ale ze teď nedokáže být se mnou, ze chce být sama.
  Pak zas někdy říká, ze neudělá krok zpět. A pak mluví jinak jak nám to klapalo a ze měla ten nejkrásnější vzta
   Karel Chába Březen 17, 2018

   Dobrý den, Lukáši, nevím, na co se ptáte. Ona své názory přirozeně mění proto, že neví, co v tento moment má chtít, co by pro ní bylo nejlepší. Pokud to jde, udržujte s ní kontakt, nicméně zároveň jí dávejte prostor a čas, aby mohla vše sama za sebe zvážit.
    Lukas Březen 17, 2018

    Dobrý den..děkuji za radu.
    Ona mi sama řekla, že sama nevi zda chce nebo nechce být se mnou, ale že to momentálně nevidí, že má ke mě blok a nevi co si má myslet.
  Michal Květen 1, 2018

  Dobrý den, je to teprve pár dní co sme se rozešly s přítelkyní. Po té co sme se před 2 lety přestěhovaly společně do bytu bylo všechno v pohodě, ale po nějaké době začly hádky a ty se táhly až do teď.Oba dva si vyčítáme že sme našemu vztahu nevěnovaly více času a spíš sme seděly mezi čtyřmi stěnami a něčemu se nevěnovaly.Chtěl bych vše napravit chtěl bych ji zpátky.Jenže mám strach s toho že už nebude chtít.Řekla mi že tomu dáme čas, že třeba ještě k sobě tu cestu najdem, ale bojím se, že ona doopravdy nebude chtít. Záleží mi na ni a pořád na ni myslím i na to co sme spolu prožily i na to krásné a ztratit ji po 6 letech mě bolí víc než cokoli na světě.Jak ji mám získat zpátky?
   Karel Chába Květen 1, 2018

   Dobrý den, Michale, aby vám uvěřila, že má smysl se do vztahu vracet, musel byste rozptýlit její strach, že se vše bude po návratu opakovat. Nemá cenu říkat obecné a často prázdné fráze jako „teď už to bude lepší“. Takže vám doporučuji si vzít tužku, papír a napsat si, co bylo špatně. Jak konkrétně to napravíte, jakými kroky. Co se budete muset naučit a odnaučit. Jak toto a jiné věci uděláte. Musíte mít vizi, plán krok po kroku. Teprve pak má smysl s tím jít za ní a říci jí to.
  Simona Červen 16, 2018

  Dobrý den, rozešla jsem se se svým přítelem před 2 týdny z důvodu, že už ho nemiluji. Byli jsme spolu půl roku. Zpětně mám pocit, že toho rozchodu lituji. Nemůžu ho vůbec dostat z hlavy a pořád přemýšlím nad vším tím hezkým, co jsme spolu zažili. Na tom vztahu mi nic nevadilo ani v tu dobu, co jsem s ním byla. Ale vážně jsem měla pocit, že už ho nemiluji. Kolikrát se mě dotkl a já chtěla aby přestal. Mé pocity k němu byli jako na houpačce. Chvílemi jsem měla pocit, že je vše dokonalé a druhý den jsem si říkala, že bych radši byla s kamarády, než s ním. Teď mi ale přijde, že jsem si nevážila toho, co jsem měla, a stýská se mi po něm. Myslíte, že bych to s ním měla zkusit znovu?
   Karel Chába Červen 18, 2018

   Dobrý den, pokud se k sobě vrátíte bez toho, že pochopíte příčinu svých pocitů a neodstraníte je, bude se vše opakovat. Naše mysl vše dělá stále dokola a problém se u vás jak vidno nevyřešil a nemohl vyřešit tím, že odejdete. Toto se vám s velkou pravděpodobností může stát i v jiném vztahu.
  Adam Červen 27, 2018

  Dobry den,
  s pritelkyni jsme spolu byli 5 let. Nehadali jsme se, byla hrozne moc hodna a ja se snazil ji delat stastnou. Hodne jsme sportovali, cestovali a celou dobu jsme se milovali. Pred rokem se seslo vic okolnosti a tak jsme byli asi 14 dni sami, ale vratili jsme se k sobe. Vztah byl jeste lepsi a vsichni ostatni nam zavideli ze jsme uzasnej par, kterej si na nic nehraje. Rozumneli jsme si uplne ve vsem. Jenze ja udelal zivot. chybu a to ze jsem se zakoukal do jine slecny a bez rozmyslu se rozesel. S novou partnerkou jsem byl 14 dni a hrozne sito uz od zacatku vycital. S byvalou partnerkou vidim budoucnost, svatbu, deti. Psala ze uz jen kamaradi se vzpominkama. Miluju ji, jak to slepit
   Karel Chába Červen 27, 2018

   Dobrý den, Adame, první předpoklad je jasně a se vším všudy ukončit nový vztah. Pak být trpělivý a pokorný při tom, když budete čekat na to, zda ex partnerka bude ochotná se vrátit. Výhodou vám může být to, že chce být kamarádkou. Snažte se tedy s ní být v kontaktu, pokud to půjde vídat se s ní a uvidíte, zda se její důvěra ve vás obnoví. Určitě jí do ničeho netlačte, nepřemlouvejte a neslibujte to a ono. Jak se říká „co jste si navařil, to si musíte také sníst“ a to bude nějakou dobu trvat.
  petr Červenec 29, 2018

  Dobrý den, přítelkyně se se mnou rozešla proto že jsem jí neprojevoval city. Kuli tomu se trápila vrtalo jí hlavou že někde někoho mám ale není tomu tak, chtěla o tom mluvit já jí vždy říkal že je to dobré byl jsem ohledně toho slepej, jednou mi vlezla do telefonu našla tam konverzaci od kamarádky dlouholeté, nebyl jsem naštvaný jednal jsme v klidu, ale jednou jsem byl na ní dost zlej a řekl jsem jí hodně ošklivé slova.. poté jsme jeli na dovolenou vše bylo super. po týdnu návratu odešla, že chce být chvilku sama, že si to musí v hlavě urovnat, za 3 dny jsem jí prosil aby se vrátila že vše bude jiné, akorát jsem jí naštval že jí nerespektuji. chtěl bych jí zpět ale nevím jak na to. Milujují
   Karel Chába Srpen 2, 2018

   Dobrý den, Petře, zaprvé byste si měl dobře rozmyslet, co to znamená, že je to jiné. Za mě jsou to prázdná a nic neříkající slova. Aby bylo něco jiné, musíte vědět dobře, co byl problém a jak ho odstranit. A to není například to, že slíbíte, že „už se nebudeme hádat“ nebo „uděláme tlustou čáru“. Chci tím říci, že jí musíte nabídnout plán, konkrétní návrhy, co a jak změníte. Ona se totiž rozmýšlí mimo jiné proto, že se bojí, že se vše bude opakovat. Za druhé přesně jak vám říká, měl byste ji respektovat. Roky jste jí nechtěl vyhovět a teď po pár dnech přijdete a začnete slibovat. Tím jí dáváte najevo jen to, že vám jde především sama o sebe.
  Anonym Září 23, 2018

  Dobrý den, s partnerem jsme se rozesli po trech letech. Bohužel zjišťuji, že nedokážu bez něj být. Uvedomila jsem si po týdnu, že on byl pro me ten vyvolený, avšak on nemá už zájem. Snažím se ho kontaktovat, sejít se s ním, ale žádná odezva. Je introvert a vše drží v sobě. Podle jeho kamaráda nejlepšího, se s tím dost pere. Hadali jsme se kvůli jeho alkoholu a mé palicatosi, tedka me to vše mrzí. Miluju ho a vše jsem mu to při rozchodu řekla a čekám, ale žádná odezva. Bojím se, že ho ztratim na vždy. Řekl, že mosty nepálí a že budeme kamarádi. Před ukoncenim chtel pauzu a vyčkat, ale ja chtěla vědět, na cem jsem, proto je konec. Udělala bych vše abych věděla, ze o to stojí . Nevím co dělat
   Karel Chába Září 25, 2018

   Dobrý den, snažte se s ním být v kontaktu. Asi dvakrát týdně prostřednictvím SMS zpráv. Neutrální témata. Netlačit. Občas i projevit city. Spíše to hrát na kamarádskou notu a dát mu čas, aby se oklepal a uvěřil vám. Až se bude cítit lépe, poznáte to a pak je čas se bavit o návratu do vztahu.
    Anonym Září 25, 2018

    A myslíte, že by byla chyba jet na rodinnou oslavu, kde bude z jeho strany veskeří příbuzní a ví jak to mezi sebou tedka máme. Nevyjádřil nic, ze by byl rád abych jela, ale řekl, že jestli chci ať jedu. Oslava byla plánovaná dlouho a těšila jsem se na ni, avšak váhám, zda v téhle situaci stojí zato, tam jet a chovat se mezi nimi takto a v jeho přítomnosti. Ani nevím, zda by o to stál a jestli se ho nato zeptat. Co prosím radite. Po sms je odtazity. Nebo nechat to být a nejet tam?
     Karel Chába Září 26, 2018

     Dobrý den, z pochopitelných důvodů nemohu opakovaně reagovat na Váš dotaz. Po každé mé odpovědi nejspíše budou následovat další Vaše dotazy a tak to půjde dál a dál. Online poradna je jen obecně návodná, ukazuje směr. Váš problém nevznikl přes noc a nemůžete si myslet, že ho vyřešíte jen tak jednoduše (i když bych Vám to samozřejmě přál). Pokud chcete svůj problém opravdu řešit, využijte, prosím, této služby – https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/pisemna-konzultace/. Detailně Vám popíši, co máte krok po kroku dělat, a vysvětlím Vám, proč jste se do situace dostali, abyste to už neopakovali.
  Renata Listopad 4, 2018

  Dobrý den, před pár dny jsem přišla na partnerovu začínající nevěru. Máme za sebou 12ti letý vztah a velice krásný, bez hádek a problémů. Partner je mladší, ale vše fungovalo celkem v pořádku. Ted je to týden, co poznal jinou a vím, že proběhl už i sex. Při otázce, zda si myslí, jestli je cesta zpět jen pokrčil rameny, že neví. Vím, že ted se ho ptát nemá cenu, je poblázněný. Pro okolí jsme byli pár, který patří k sobě navžy a nikdo tomu nemůže uvěřit. Poraďte mi prosím, zda z praxe máte nějaké potěšující zprávy. Partnera velice miluji a nikdy neměl jinou partnerku, jen mě. Proto mu ráda toto rozptýlení dopřeji, ale ráda bych, aby se mi zase vrátil.Je to člověk, kterého si velmi vážím.Děkuji
   Karel Chába Listopad 5, 2018

   Dobrý den, Renato, díváte se na to rozumně. Je to tak, jak píšete. Pokud už je teď po týdny poblázněný, nemá cenu na něho tlačit. A to i proto, že problém u něho nenastal v okamžiku seznámení s tou ženou. Ten už byl určitě v latentní podobě delší dobu. Nemusil si toho tedy být na vědomé úrovni vědom. Takže buďte trpělivá, chápavá, nic neměňte k lepšímu ani k horšímu a ideálně žijte v míře, ve které to půjde stejně se vším všudy.
  Jan Listopad 29, 2018

  Dobrý den pane doktore,
  přítelkyně se semnou rozešla po roce vztahu. Je pravda, že jsme spolu netrávili mnoho času, ale společně strávené chvíle byly fajn. Neměli jsme žádné velké spory, jen občas žárlení na přátelé. Nedávno jsem jí navrhl, ať to spolu řešíme, protože mám pocit, že mě již nemiluje jak dřív. Nejdříve se rozmýšlela, pak řekla, že to chce ukončit a budeme kamarádi, když jsem se jí ptal a žádal, že jí miluju, řekla, že neví jestli mě chce, že to nemůže takhle říct. Myslíte, že je šance jí získat zpět, popřípadě jak ?
  Děkuji.
   Karel Chába Prosinec 4, 2018

   Dobrý den, Jane, píšete toho velice málo. Nicméně bych šel tou cestou, že bych s ní hovořil o tom, co konkrétně to znamená, že vás nemiluje. Co jí vadí a nevyhovuje na vašem vztahu. Uvidíte, zda bude ochotná to řešit. V případě, že nebude chtít, je šance na další spokojené žití velice malá.
  Marian Leden 9, 2019

  Bylo to tak že ta holka mě milovala celým svým srdcem a já ji moc ublížil. Jel jsem v červnu 2018 do Anglie na 2 měsíce a já ji to řekl 3 dny před odjezdem. Jak jsem e vrátil tak v Září jsme se rozešli. Jak jsem výše psal, pak v Prosinci na začátku jsem zjistil jakou chybu jsem udělal. Že mi nic nevadilo jen jsem byl nespokojený se sebou. Přišel jsem za ní ale řekla že už to nejde. Celý Prosinec jsem se snažil. Ale ona poznala nové lidi, nové kluky kteří ji projevují náklonost. Milluji tu holku a udělal jsem obrovskou chybu. Pořád mě ma ráda to mi řekla. Myslíte si že až mě uvidí po X letech jak moc jsem na sobě zapracoval.že by se jiskra obnovila? Nejde na ní přestat myslet, i na mou chybu
   Karel Chába Leden 11, 2019

   Dobrý den, Mariane, na váš dotaz nemohu odpovědět jinak, než „to nemohu vědět“. Nicméně určitě je dobře, že se chcete poučit ze svých chyb a pracujete s nimi.
    Marian Leden 12, 2019

    Rozumím, tohle nemůže vědět nikdo. Čas to vše ukáže… Chtěl bych Vás poprosit, můžete smazat moje komentáře? Předem děkuji. M.
  Tomas Leden 17, 2019

  Dobrý den, rozešel jsem se s přítelkyní (po druhé) už tomu jsou 3 měsíce po 3 ročním vztahu. Udělal jsem chybu a rád bych jí získal zpět. Bohužel mi řekla že to nejde, že náš vlak ujel (poznala nové lidi) . Řekla mi moc věci ale to možná bude tím, že jsem v Prosinci celkem fňukal a dolízal. Jsme přátelé a moc pro ni znamenám (co mi řekla) ale řekla tam více věcí. Nevím jeslti má cenu to zkoušet nebo čekat. Udělal jsem chybu a lituji toho. Uvědomil jsem si své chyby, ale ta ženská je strašně rozumná a řekla že udělala za tím vztahem tlustou čáru. Má cenu to ještě zkoušet? Byl jsem dítě a až tímhle rozchodem jsem dospěl protože jsem uznal co jsem ztratil.
   Karel Chába Leden 22, 2019

   Dobrý den, Tomáši, myslím, že se nevrátí a vy nerozeznáváte mezi vhledem do problému a vyřešením problému. V tom je obrovský rozdíl. Ze zkušeností s klienty si nemyslím, že by vám jen stačilo si vše uvědomit, a to změní vaše nastavení. Chápu, že tomu teď věříte, nicméně to nebude zcela tak, jak to cítíte. Ona si toto uvědomuje, a proto se nechce vrátit.
    Tomas Leden 23, 2019

    Pane, vhledem do problému, problém jsem pochopil a uznal své chyby a pomalu ale jistě na svých chybách pracuji. Rozumím tomu že nemám čekat 🙁 Neskutečně mě tohle bolí že jsem si to takhle pokazil. Pořád mám myšlenky jak by mohlo být kdybych se uvědomil dříve. Myslíte si že ani za X let? Nechci ji ztratit ale teď asi potřebuje distanc, chci aby viděla že mě ten rozchod posílíl v dobrém. Ale … byl to náš první vztah a já ho tak posral. Tuhle bolest co prožívám musím prožít protože ona ji díky mě taky prožila. Naděje umírá poslední pane. Opravdu mám chuť doufat v návrat po X letech, ale nemůžu se na to upnout. Bojím se ale že tím distancem ji ztratím navždy, a budu jen vzpomínka.
  Alena Leden 26, 2019

  Dobrý den, před čtyřmi měsíci jsme se s přítelem rozešli po tříletém vztahu. Už jsem se začínala s rozchodem vyrovnávat a pak v listopadu začal mluvit o společné dovolené a najednou mě začal líbat. Ráda bych ho zpátky a také jsem mu to řekla, ale i když jsem zapracovala na chování, které k rozchodu vedlo, pořád si není jistý, jestli by bylo dobré se k sobě vracet. Prý se bojí, že by se to vrátilo do starých kolejí. V posledních dvou měsících spolu trávíme víc času, než když jsme byli spolu takže měl dost času si všimnout, že už nejsem tak zbrklá jako před rozchodem. Tak nějak jsme ustrnuli ve vztahu-nevztahu. Má cenu čekat na to až se rozhodne, jestli mě chce nebo ne?
   Karel Chába Leden 29, 2019

   Dobrý den, Aleno, on s vámi, jak sama píšete, je ve vztahu. Chce vás, ale bojí se. Nicméně si drží odstup, a to i ve formě pojistky, že říká, že se musí rozhodnout. To rozhodování je ale to, že se nechává ukolébat časem. Není to rozhodování jako takové. On s vámi teď žije vztah tak, jak toho je schopen, a nejblíže k vám, jak mu to jde. Ale je to vztah. Takže si nemyslete, že se jeden den vzbudí a řekne „už to mám rozmyšlené, jsme spolu“, a bude vám tím blíž.
  Jana Únor 14, 2019

  Dobrý den, s přítelem jsme byli spolu 15 měsíců, poznali jsme se ve škole. Krásně nám to vycházelo až do doby , kdy jsem se nechala očkovat proti HPV virusu , který bohužel on měl s ním problemy. Po očkování se mi rozjela nemoc celiakie a dalsi alergie a psychicky jsem to nedala a byla na neschopence. Během začátku jsme se jednou rozešli a za pár dní dali zase zpět. Poslední dobou neměl čás jezdit za mnou. Když jsme navrhovala schůzky, nebyl zájem atd.Včera ráno ještě přes telefon řekl,že není konec, že mě má rád a večer dorazila zpráva,že ted dost přemšlel,ale že mě má rád ale nemiluje, a nechce mě drzet v nadeji dál,že citům neporučí. Má cenu chtít návrát a vyckat když ho také mám ráda?
   Karel Chába Únor 19, 2019

   Dobrý den, Jano, je otázkou, co se v jeho mysli opravdu děje. Od toho se odvíjí, co má a nemá cenu, respektive zda je návrat vůbec reálný. To, že vám řekl, že vás nemiluje, je vrcholek ledovce. Pod povrchem se nachází opravdové příčiny. Na to je nutné se společně zaměřit, pokud má mít smysl čekat a dávat mu čas.
  Viky Březen 4, 2019

  Dobrý den po roce ode mě odešel přítel jsme oba krátce rozvedení on má děti,kteří mě nechtěli přijmout tudíž k nám ani chodit.Což byl pro něj problém dělil čas mezi děti a mě a já mu ti vyčítala.Upnula jsem se na něj.Chtěli jsme si pořídit vlastní bydlení a já pri představě nového bydleni a života vse tak tlačila vše řešila a vyčítala když nebyl se mnou.Až jsem o něj přišla.On má narocnou práci a potřebuje vypínat mít klid a být i sám a mit svůj prostor.To já nechtěla akceptovat.Dnes už to vše vím dusila jsem ho,ale stykame se snazim se ukázat,že uz taková nejsem uznala jsem své chyby moc ho miluju.Chtěl by volný vztah protože se už bojí myslíte,že když nebudu tlačit mohlo by se to změnit?
   Karel Chába Březen 7, 2019

   Dobrý den, Viky, ano, je to možné, a pokud o něj stojíte, tak bych to zkusil. Když mu ukážete, že jste se opravdu změnila, tak se k vám bude chtít spíše vrátit.
  Veronika Duben 30, 2019

  Dobrý den, po roce a čtvrt se se mnou rozešel přítel. První pul roku jsem byla negativní, on zamilovaný a ja mu to nedávala najevo – nejspíš ze strachu. Pak se to obrátilo, ja v něm získala pro me potřebnou důvěru a více se uvolnila. Jenže on si v sobe vytvořil jakýsi blok a protoze me zpočátku neznal tak milou a milující, tak to bral jako nucený. Zpočátku se mnou chtěl bydlet, plánoval rodinu, ale pak se i toto obrátilo. Prý jsme se nikde nesetkali, nezažili vzájemně ty „růžové brýle“. Hodně jsme si toho do života dali a myslím, že bychom si i mohli ještě dát. Hodně jsem to pokazila svým negativismem a on se asi musí srovnat s ukoncenym 7letym vztahem před 2 roky. Vidíte v tom šanci?
  debra Květen 17, 2019

  Jmenuji se debra, jsem z češtiny, žil jsem v porážce a bolesti. Setkal jsem se s tímto mužem (greatlapola67@gmail.com) na místě, které hovoří o zlomech srdce, viděl jsem tolik svědectví o tom, jak uzdravoval lidi od zlomenin srdce, vzal jeho e-mail, napsal svůj e-mail a kontaktoval ho a řekl mu, že mé problémy říkají Já jsem klidný, že jsem byl na správném místě, tak jsem mu věřil a udělal jsem to tak, jak jsem řekl (greatlapola67@gmail.com)
  Řekl, že moje břemeno by bylo zrušeno do 24 hodin, kdybych to udělal, jak mi bylo řečeno. Další den jsem se probudil zdarma a naživu a všechno, co jsem udělal příští den, se ukázalo být tak úžasné, mám lepší práci, musím být přáteli s báječným mužem po mém boku, jsme se oženili a jsme tak šťastní takže jsem vděčný pane. Můžete ho také kontaktovat následovně: (Greatlapola67@gmail.com) nebo ho můžete kontaktovat soukromě na svém mobilu: +2349034970099

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů