Chyby při seznamování

Pokládejte jen uzavřené otázky

Po nepřiměřeně dlouhém mlčení na rande je snad nejhorší, když pokládáte jen otázky, které začínají slovesem a dá se na ně odpovědět ano/ne. Navíc když je protějšek nervózní a vaši „nabídku“ na jednoslovné odpovědi bezezbytku využije. Pokládejte otázky, které nezačínají slovesem. Používejte doplňující otázky, které mohou rozvíjet jedno téma a vy se nedostanete na dno pomyslného koše vašich zásob s tématy.

Nezajímáte se o protějšek

Ptejte se. Mělo by vás zajímat, kdo proti vám sedí. Jaký je. Co ho/jí zajímá. Nedělejte z rande výslech, nicméně byste se měli upřímně zajímat o druhého. Když vaše společnost uvidí, že nejste egoista/ka, který/á mluví jen o sobě, tak budete bodovat. Navíc, když se ptáte, tak zjišťujete, jaké potřeby váš/e potencionální partner/ka má a můžete (pokud o to stojíte) je bezezbytku plnit. Tím se stáváte pro protějšek velmi atraktivní volbou pro vážné soužití.

Vychloubáte se a co hůř, lžete

Jedna z nehorších věcí, kterou na prvním rande můžete udělat je, že se budete předvádět a upozorňovat na své (údajné) přednosti. Vyjmenujete, co všechno máte a koho znáte. Nebo dokonce budete nefalšovaně lhát. Toho všeho se vyvarujte. Ovšem pokud tedy nehledáte někoho, kdo primárně touží po vašich penězích, kontaktech a chce se vedle vás zviditelnit. Podle hesla vrána k vráně. Takže pokud vám jde o to, aby si protějšek vybral právě vás, proto jaký/ká jste, tak posečkejte se samochválou, až na ní přijde na řadu z přirozeného průběhu dění.

Tlačíte příliš na pilu, moc dáváte najevo zájem

Netlačte. To dělá zejména mužská část populace. Žena, která je sebevědomá a touží po kvalitním a sebevědomém muži, to hned vzdá, odradí jí to. Respektujte hranice toho druhého. Nechtějte hned po prvním rande společně strávit celý víkend. Neplánujte okamžitě dovolenou a už vůbec ne budoucnost. Také už v půli prvního rande neplánujte další. Nechtějte hned poznat rodiče.

Nadáváte na bývalé partnery/ky

Tak to si buďte jistí, že ten kdo má už něco za sebou, tak si hned udělá obrázek o tom, jací jste. Je totiž přímá úměra mezi tím, jak mluvíte o svých ex a jak se budete chovat. Respektive, pokud nadáváte, pomlouváte a děláte ze sebe ukřivděného/ou, tak se tak budete chovat i k nové známosti. Ten, kdo to prokoukne, se hned otočí na podpatku a uteče. Kdo se takto chová, si nedokáže vzít ponaučení z minulých vztahů anebo ze všeho vždy viní partnera/ku. Pak ovšem není možné budovat vztah a řešit nastalé problémy, které přináší každé soužití.

Nedostatek témat, mluvíte moc nebo málo

Pokud se máte poznat a má mezi vámi přeskočit jiskra, tak si musíte mít o čem povídat. Něco vás musí spojovat pokud se jedná o námluvy, které povedou k vážnému vztahu. Takže obzvláště pánové, zamyslete nad tím, o čem se budete se svou snad nastávající bavit. Pokud si nevíte rady, tak doporučuji internet. Je to nekonečná studnice vědění a témat, které můžete rozvíjet donekonečna. Také si dávejte pozor na to, abyste nemluvili jen vy. Mělo by to být asi tak vyrovnané. O tom, že jeden z vás jen mlčí a ten druhý se může udřít, snad není vůbec nutné psát. To opravdu nikomu naproti vám neudělá radost a bude se sám sebe ptát, zda taková nuda bude pokaždé.

Zamyslete se také nad svou vizáží a upraveností. Každý extrém je nezdravý. Tedy příliš mnoho nebo málo vám může uškodit. Naslouchejte. Dávejte najevo svým tělem, že vás protějšek zajímá a věnujte se mu. Nedívejte se příliš okolo sebe. Že byste se dívali po jiném protějšku snad nebudu ani zmiňovat.

Pokud vám jde o to, abyste se seznámili s někým, s kým bude možné budovat dlouhodobý a spokojený vztah, tak věřte, že vaše přirozenost vám pomůže nejvíce. Přetvařovat se nad únosnou míru je iracionální. Nikdo přece nemůže počítat s tím, že když partner/ka po čase zjistí, že jste jiní, že s vámi bude chtít zůstat, anebo že vztah bude spokojeně fungovat.

Navíc, ten kdo si dokáže přiznat, že má nějaké nedostatky, tak na nich může pracovat. Takže vaše upřímnost k vám samotným, se vám z dlouhodobého hlediska může stokrát vyplatit. A na příště už se opravdu budete moci chovat přirozeně, neb takoví budete.

Držím vám a vašemu přirozenému chování palce

autor článku: Karel Chába

Související články:
Jakého partnera vlastně chci?
Jak si vybrat partnera?

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů