Proč jsou muži nevěrní?

Nevěrný muž. Postrach každé zamilované partnerky. Pokud alespoň trochu sledujete dnešní televizi či život slavných osobností, musí vás zákonitě napadnout, že v takovéto rozvolněné společnosti je třeba mít se před nevěrou na pozoru. Na vaše muže čekají nástrahy v podobě sličných sekretářek či mladších kolegyň.

Rozšířený omyl, že muži vyhledávají především sex s mladší a krásnější partnerkou, má daleko od pravdy. Naprostá většina nevěrných mužů nehledá sex, ale pochopení a citové uspokojení, kterých se jim doma nedostává.

Jak můžete zabránit nevěře? Prevencí. Poznejte, co vašemu muži chybí, co ho trápí a pokuste se s ním společně domluvit na řešení. Čtěte dále a poznejte nejčastější důvody, které ženou muže k nevěře.

Muž, který chce být dobyvatel

Takový muž si neustále potřebuje dokazovat, že má na to získat kteroukoliv ženu, která se mu zalíbí. Zájem žen mu dělá nesmírně dobře. Bez ohledu na to, že má doma ženu a děti, pouští se do nových sexuálních dobrodružství. Často udržuje několik mileneckých poměrů najednou, ale jen málokdy chce takový dobyvatel skutečně opustit svoji rodinu. Zálety jsou pro něj nutným povyražením.

Muž hledá volnost

Má pocit, že je v současném vztahu příliš omezován, že nemá možnost svobodné volby a nemá se komu s těmito problémy svěřit. Proto si najde další mimomanželskou známost v naději, že tyto nepříjemné pocity zmizí.

Pošramocené ego muže

Přehnané ego a velká ješitnost jsou typické pro mnoho mužů. Takoví partneři špatně snáší jakékoliv příkoří či urážky, které útočí na jejich mužnost. Pociťují je jako neodpustitelnou křivdu a touha po pomstě je může dovést až k sexuálnímu románku.

Hledá povyražení, vzrušení z něčeho nového

Po delší době společného soužití se vztah snadno může dostat do stereotypu. V takovém stavu si někteří muži začnou uvědomovat, že je vztah tak docela nenaplňuje a pouští se do hledání něčeho nového, co se současnou partnerkou nikdy nezažili. Pro takovéto chování se vžilo také pojmenování syndrom zavírajících se dveří.

Pomsta partnerce

Má-li muž pocit, že mu partnerka hodně ublížila, mohou ho přepadnout pomstychtivé nálady. Velice krutým způsobem pomsty je právě nevěra, kterou se muž snaží potrestat nevěru ženy či jiné potupné příkoří.

Citová nezralost

Citově nezralý muž není ještě zcela připraven zvládat emoční stránku partnerského vztahu a nemusí mít v sobě zakořeněné zábrany vůči nevěře. Bez přemýšlení pak může snadno skončit v náručí jiné ženy a ani si neuvědomí důsledky pro trvalý vztah, nebo jsou mu prostě ukradené. S tímto chováním se mohou setkat hlavně ženy, které jsou ve vztahu s mladším mužem.

Krize středního věku

Muži středního věku začínají přemítat nad svým dosavadním životem a hodnotí dosažené úspěchy. Má-li muž pocit, že mu něco podstatného uniklo, že nestihl vše, co chtěl, začne přemýšlet, jak to vše rychle dohnat. Nechtějí si připustit, že už jim přeci jen není 18. Chtějí si dokázat, že na to stále ještě mají. Jako takový důkaz si často najdou mladší milenku, která jim dodá sebevědomí a pomůže zbavit se nepříjemných pocitů.

Nevíte si rady? Jak řešit problémy s nevěrou?

Obáváte se, že by vám mohl být váš muž nevěrný? Nebo už na nevěru dokonce došlo? Je pochopitelné, že si nejste moc jista, jak postupovat dále a jak vše co nejlépe vyřešit. Kontaktujte mě a já vám pomohu toto obtížné období vašeho života překonat.

Související články:
Jak poznat nevěru?
Jak vyřešit nevěru?

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů