Rozchod?

Dobrý den , chci vyřešit týdenní problém. Chodím s partnerem 5let a nedávno jsem našla byt s tím, že s ním chci společně žít. On žije s maminkou.Není to poprvé co jsem mu říkala že s ním chci bydlet.Tentokrát se já nevím urazil a už se mnou přesal komunikovat.Asi před 3 dny mi napsal že ať ho nechám si všechno rozmyslet jestli má cenu ve vztahu vůbec pokračovat.Proč?Rozchod jen kvůli společné budoucnosti?Myslím, žee v tom má prsty i jeho matka.

3 komentáře u „Rozchod?

  Karel Chába Září 28, 2011

  Dobrý den, na konkrétní radu je to příliš málo informací. Nicméně vidím jako jediné a účinné řešení, aby jste si společně řekli jaké máte plány do budoucna a co chcete. Pokud se vaše plány shodují je to v pořádku. V opačném případě vztah nemůže fungovat. V případě, že partner nechce, nebude chtít s vámi věc společně řešit, je to opět důkaz toho, že nemáte společné představy a vztah dlouhodobě nemůže fungovat jak by bylo žádoucí. Ano, je možné, že on společnou budoucnost nechce a pak je na snadě rozchod. Možná, že má své důvody proč do této doby žil u matky. Základní problém je v tom, že nevíte co vzájemně od vztahu chcete a proto si teď kladete otázky na které nemáte odpověď. Tedy debata na téma budoucnost vám odpoví na vše co potřebujete vědět.
   Maja Září 29, 2011

   Chci jen vědět co mám dělat, rádá bych si o tom s ním promluvila o společné budoucnosti, ale jak to mám dokázat když se mnou nekomunikuje(nepíše, nevolá)a když tak napíše že “potřebuje čas“.Mimochodem čekám už přes týden.Děkuji
  Karel Chába Září 29, 2011

  …….pokud potřebuje čas, tak to respektujte. To je celkem legitimní požadavek. Jen doporučuji stanovit společně termín, do kdy vám má dát vědět. Termín by měl být pro obě strany akceptovatelný svou délkou. Nicméně je potřeba říci, že pokud někdo nechce, tak není možné ho nutit. Čím více na něho budete tlačit, tím více se bude stavět na zadní. Pokud na zmiňovaný termín nebude chtít přistoupit, nebo se do termínu nevyjádří, tak vám to zase odpovídá na to, jaký zájem o vás má. Ovšem nechápejte to tak, že když řekne, že s vámi chce bydlet, že by jste už neměli mluvit o společné budoucnosti jak jsem psal prve.

Svůj dotaz vložte do formuláře zde

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů