Když Vás milenec/milenka tlačí do rozvodu

Možná si říkáte, že malý románek nemůže nijak nikomu ublížit. Půjde jen o rozptýlení a pak to včas ukončíte. Bohužel často to dopadá úplně jinak a někdy to má doslova fatální důsledky pro všechny zúčastněné. Do situace, kdy milenka či milenec vás začne tlačit do rozvodu se dostávají jak nevěrní muži, tak i ženy.

Proč si vlastně začnete s milenkou/milencem?

Románek si začnete většinou proto, že vám doma něco chybí, možná jste jen znuděni stereotypem. Zdá se vám, že ze vztahu vyprchala pověstná jiskra a také jste někdy líní něco s partnerem řešit. Přitom je docela možné, že kdybyste začali tento problém řešit včas, mohli jste si ušetřit mnohé problémy. V konečném důsledku jste mohli být ušetřeni toho, že vás milenec či milenka chce rozvést a tlačí vás tam, kde jste původně ani nechtěli být.

U některých partnerů, především mužů, je do náruče mimo domov žene mnohdy nejen potřeba sexuálního uspokojení, ale i touha po dobrodružství, vzrušení a napětí, kdy z něj plánování a kamufláž schůzek dělá partyzána všedního dne. U žen je to většinou pak nedostatek zájmu a obdivu ze strany manžela, potřeba náklonnosti a komunikace. A právě  v mimomanželském románku se jim dostává toho, co jim doma chybí.

Tajný milenec či milenka, jako chůze po tenkém laně

Jistě máte hned od začátku vašeho románku předsevzetí udržet na uzdě pocity zamilovanosti. Nechcete dávat své tajné lásce příliš velký prostor, aby tím vaše partnerství netrpělo. Dohodnete se s milenkou či milencem, že nechcete rozbít svůj stávající vztah, aby bylo vše od začátku jasné. Bohužel stejně se může vše nakonec zvrtnout a jeden začne tlačit na pilu a začne chtít, aby se ten druhý rozvedl, a aby jej měl jen pro sebe. Tajný druhý vztah je jako chodit po tenkém laně, nikdy nevíte, kdy rupne.

Časem si totiž začnete být se svým milencem či milenkou, ať chcete nebo ne, citově blízcí a může se stát, že vás váš protějšek začne tlačit k rozvodu a upínat se k možné společné budoucnosti. Někdy je váš milenec či milenka schopen o tom otevřeně hovořit, ale pokud se jeho představa nesetká s kladným ohlasem na vaší straně, může být zle. Pokud od své vize neupustí, může být na problém zaděláno.

Pokud si uvědomíte, že může dojít k problémům a nechcete se vzdát svého trvalého vztahu, nechcete milence či milenci lhát a hrát jen o čas, nejspíše se pokusíte vztah ukončit. Pravděpodobně totiž zjistíte, že odchod k milence či milenci by nebylo řešení.  Bohužel se pak můžete někdy i setkat s nepříjemným, třeba i skrytým vydíráním. Vynalézavost takto odmítnutého mileneckého partnera někdy může být opravdu velká.

Milenka či milenec vám může znepříjemnit život

U zhrzených milenek, které tuší konec vztahu, je pak častou obranou provokování žárlivosti anebo lítosti, popř. snahou o střídavé vyvolávání těchto emocí. Není neobvyklý pokus  připoutat si milence nečekaným těhotenstvím. Toto nebývá příliš férová, ale často velmi účinná metoda, jak rozbít původní vztah a získat partnera pro sebe.

Může se stát, že vás začne milenec či milenka pronásledovat e-maily, sms zprávami. Ve velmi problematické pozici bude nevěrník, který si začal poměr na pracovišti. Zde mohou gradovat různé naschvály. Zároveň vyzrazení před šéfem a kolegy může být tak nepříjemné, že takový člověk někdy musí změnit  pracoviště.

Může se jak u milence, tak u milenky objevit snaha nějakým způsobem dosáhnout, aby se váš utajovaný vztah „provalil“. Je pak časté, že vašemu partnerovi či partnerce přijde anonymní zpráva o vašem mimomanželském vztahu. Důvodem takového chování je naděje, že vyvolaný konflikt ve vašem vztahu, či manželství, bude mít za následek rozchod či rozvod.

Kamarádka, která měla milence, mi vyprávěla, jak na ní začal tlačit, aby se rozvedla. Sám nebyl v manželství prý moc spokojený, takže takto viděl šanci, jak začít znovu. Kamarádka se ovšem rozvádět nechtěla. S milencem se tedy rozhodla raději rozejít. Bohužel zhrzený milenec pak doma „náhodou“ nechal otevřenou e-mailovou poštu, kde si psal se svoji „bokovkou“, a to vše jen proto, aby ji pak mohl tlačit k rozvodu, když už se to u něj doma provalilo a manželka se chce rozvést.

Metody odmítnutých mileneckých partnerů, ačkoliv nevěra není samozřejmě také ničím morálním, mohou být velmi nepříjemné. Mohou podstatně zasáhnout do života vašeho, vaší rodiny a přátel. Člověk si pak musí sám odpovědět, zda-li by chtěl milence či milenku, který ho takovým způsobem tlačí do rozvodu, jako svého zákonitého partnera.

Co dělat, když milenec/milenka na vás tlačí?

Pokud jste již byli nevěrní a váš protějšek se rozhodl vás rozvést, ale rozvod s vaším stálým partnerem nebyl vaším cílem, je nejlepším řešením takový milenecký vztah co nejdříve ukončit. Snažte se se svým milencem/milenkou otevřeně promluvit, že nechcete ukončit svůj dlouhodobý vztah, že i přesto, že jste udržovali jinde milostný poměr, tak vám na vašem dlouhodobém partnerovi záleží.

Pokud možno ulehčete bolest z rozchodu i tomu druhému a snažte se milence/milenci vyhýbat a nebýt v kontaktu. Pokud přece jen váš milenec/milenka kontaktuje vašeho stálého partnera či partnerku, aby vše o vašem vztahu prozradil, tak už asi nebude vhodné lhát a zapírat. Vhodnější bude se snažit si upřímně se svým stálým partnerem promluvit. Především proč k nevěře došlo a co chcete jeden i druhý dělat dál. Podrobnosti o svém mimomanželském vztahu si ale nechte pro sebe. Pomoci vám může článek Nevěra a co s ní?

Vždy je vhodné raději problémům předcházet a tyto všechny věci si uvědomit dříve, než-li se člověk nevěry dopustí a také si třeba odpovědět na tyto otázky:

 • Zkusil jsem opravdu všechny možnosti ve vztahu se svým trvalým partnerem, abych byl spokojený a on naplňoval mé potřeby?
 • Zkusil jsem opravdu jasně mluvit se svým partnerem o svých potřebách a přáních?
 • Jaká bude cena v případě prozrazení románku? Budu jí ochoten zaplatit?
 • Co je tím, co ve skutečnosti postrádám? Je to sex, dobrodružství a napětí nebo podpora a porozumění?
 • Nebylo by lepší zapracovat sám na sobě, být lepším partnerem a přispět raději k budování lepšího vztahu se svým trvalým partnerem?
 • Jak bych se asi cítil, kdyby mě dlouhodobě podváděl můj protějšek?   

Odpovědět si musí každý sám, rozhodnutí je jen na něm. Cena za nevěru může být opravdu vysoká a ač se nám může zdát vše na začátku růžové, je dobré opravdu si dobře promyslet, jestli vám to stojí za to a jestli opravdu není lepší variantou začít o věcech komunikovat se svým partnerem podle pravidel komunikace a naplňovat své potřeby, které si vzájemně zapracujete do partnerské dohody.

Pokud se vás tyto situace nějakým způsobem dotýkají anebo si s nastalou situací nevíte rady, protože jste ve fázi, kdy nevíte jak dál, obraťte se na partnerského poradce, který vám s tím rád pomůže. Pod odkazem si můžete vybrat typ konzultace, který vám bude vyhovovat konzultace

autor článku: Svatava K.

studentka kurzu partnerských vztahů

 

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

3 komentáře u „Když Vás milenec/milenka tlačí do rozvodu

  belamila Srpen 9, 2017

  Jsem milenkou ženatého muže 10 let a ten problém nevěry vidím úplně jinak. Když jsme se poznali na inzerát, řekl mi, že se s manželkou chce rozvést(dospělé děti) a hledá někoho, kdo by mu k tomu dal sílu, zamilovali jsme se do sebe, on pro nás koupil statek, který jsme si začali opravovat, vzal mě k sobě do firmy, abychom mohli být víc spolu, poznávali jsme se po všech stránkách. Po čase mu manželka přišla na nějaké SMS a začal teror, zdemolovala moji kancelář, zničila všechny dokument a rozbila moje osobní věci, pak tam jednou vtrhla odpoledne a zmlátila mne, vyhrožuje sebevraždou, dětmi…hrůza, můj partner se jí bojí, bojí se dalších scén a tak teď skáče podle ní…nechceme se rozejít
   Karel Chába Srpen 31, 2017

   Dobrý den, pokud někdo nedokáže po 10 letech odejít od ženy, tak to opravdu nechce a nic na tom nemění fakt, že něco dotyčný koupil. Jedna věc je, co si myslím, že chci, o čem sním, a druhá věc je, co udělám. Na vědomé úrovni je přesvědčený, že chce, na nevědomé to ale nechce. Mohl už dávno situaci řešit. Jeho vystresovaná žena je jen výmluva. Nerozumím vůbec vašemu argumentu, že ona udělala to a ono. Od toho je tady policie, aby takové věci řešila, a neměl by to být důvod k tomu, aby se na to vymlouval a neodešel.
  Smíšek Srpen 5, 2018

  Dobrý den,
  mám přítele jsem spolu 5let, poslední 2roky to velice skřípe, nedokážeme se na ničem domluvit, stále se hádáme, ponižuje mě, je celkově jiný. Přibližně 2měsíce zpět jsem si našla milence, je o 13let starší než já(mi je 22, mu 35) ve všem si vyhovujeme je pozorný,milý, starostlivý atd uplný opak mého přítele. Ale bohužel je již ženatý a má dvě děti (2,5let) doma jim to také nefunguje, brali se jen kvuli dětem, ale bojí se odejít aby jej děti případně okolí neodsoudilo, planujeme si spolu budoucnost ale jak na to? Dokážete mi poradit? Děkuji. I.

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů