V článku se zaměřím na nevěru manžela s milenkou a jak dlouho může trvat, než na ní váš muž zapomene. Podíváme se také, co zejména působí na muže, když nemohou zapomenout na milenku.

Obecně můžeme říci, že jak dlouho bude trvat, než muž zapomene na milenku, se odvozuje hlavně od toho, jak moc byl zamilovaný.  Jaké byly příčiny jeho zamilovanosti.

Zapomenout na milenku nemusí nikdy

Je důležité říci, že zcela zapomenout na milenku se nemusí v některých případech podařit nikdy. Nicméně vám by nemělo jít až tak o to, kdy na milenku a zda vůbec na ni zapomene. Stěžejní pro vás je, zda se od ní citově odstřihne.

Zapomenout na milenku není něco, čemu se dá poručit vědomou vůlí. To by měla mít na paměti každá partnerka nebo manželka muže, který milenku měl. Citová připoutanost k milence není něčím, co vzniklo vědomě. I když manžel sebevíc chce na milenku zapomenout a třeba ho i mrzí, co se stalo,  je důležitá trpělivost a respekt k psychickým procesům. Tyto procesy probíhají v mysli vašeho samovolně. 

Běžná délka zamilovanosti jsou 3 až 12 měsíců, nicméně může to být i mnohem déle. V některých případech to může trvat i roky. To z důvodu, že si muž nemohl svou zamilovanost odžít. Tak se nemohl dostat do fáze, kdy idealizace milenky začne silně slábnout. Problém je, pokud z jakýchkoliv důvodů muž nemohl prožít zamilovanost celou.  Pak taky pokud zamilovanost nebyla nějakým způsobem opětována. V tomto stavu může ustrnout na dlouhou dobu. Opět to není něco, co by si muž řídil vědomě. Jde o proces v mysli, kdy si zamilovaností muž něco v sobě řeší, a proto nemůže na milenku zapomenout.

Co dělat, když nemůže zapomenout na milenku

Muž, který dlouhodobě nemůže zapomenout na milenku by měl vyhledat odbornou pomoc. Měl by se začít vážně zabývat tím, co mu jeho vnitřní spojení s milenkou dává.  Proč je pro něj milenka tak důležitá. Zamilovanost není žádná náhoda. Pomáhá nám, abychom se například cítili hodnotní, nebo abychom měli pocit, že jsme celiství, důležitý atd. Na pozadí neschopnosti zapomenout na milenku může být i nějaký psychický problém.

Nyní se od otázky, jak dlouho může trvat zapomenout na milenku, dostáváme k tomu, že se na tom podílí nejenom doba, ale také hloubka, jak byl muž do milenky zamilovaný. To přímo souvisí s tím, co už jsem naznačoval výše. S příčinou zamilovanosti, proč si muž milenku vůbec našel, co mu dávala atd.

Zapomenout na milenku může být pro muže velmi těžké. Mohla dát například pocit hodnoty, důležitosti, ocenění, které nikdy od nikoho nezažil a může si tak milenku idealizovat. Takzvaně si jí staví na pomyslný podstavec, ze kterého jí nechce sundat. Mysl se pak nechce vzdát vnitřního linku, jakéhosi spojení s milenkou na dálku. Nechce se jen tak vzdát pocitu, které mu zamilovanost dává. 

Pracujte na vašem vztahu, ať manžel zapomene na milenku 

Doba, za jak dlouho muž zapomene na milenku, se také přirozeně odvíjí od toho, jaký jste měli vztah a problémy předtím, než si muž milenku našel. Jinými slovy, jaké máte vyhlídky. Hodně záleží na tom, zda se ve vztahu posunete, zda se váš vztah zlepší. K tomu je ideální vytvořit naději. Významně  může zkrátit dobu, po kterou myslí na milenku fakt, že se společně budete spolupracovat.

Vytvořte dohodu na přechodné období. Jejím cílem je zabránit propadům, nezraňovat se, neočekávat v daný moment nesplnitelné. Dohoda by měla obsahovat, co vás oba nyní zraňuje, čím se provokujete, co vás zklamává. Tyto věci byste měli přestat na přechodnou dobu dělat, aby se manžel úplně od milenky citově odpoutal. 

Až se manžel odpoutá, začněte pracovat na zlepšování vztahu. K tomu jsou prakticky vždy potřeba oba dva z páru, kde byla nevěra. Musí oba chtít na vztahu pracovat. Oba dva musíte zlepšit své komunikační dovednosti mezi sebou. Podrobný návod, jak se naučit správně komunikovat ve vztahu, najdete v článku Proč by měl mít každý vztah pravidla komunikace. A taktéž je nutné pracovat na naplňování potřeb vás obou ve vztahu, které najdete v článku Partnerská dohoda.

Zapomenout na milenku vyžaduje nulový kontakt. 

K tomu, aby váš protějšek co nejdříve zapomněl na milenku, je důležité jeho nulový kontakt s ní. Pokud se s ní nevídá, ale píše si s ní, pak se mu nejspíše nepodaří se od ní odpoutat. Je bohužel běžné, že se partner vrátí k ženě, přestane se vídat s milenkou, ale je s ní stále v písemném kontaktu.  Milenku přejmenuje na kamarádku. Pak mu s největší pravděpodobností bude trvat mnohem déle, aby na milenku zapomněl. Navíc je jasné, že je na ní stále navázán a něco mu emocionálně dává.

Pokud váš muž nemůže zapomenout na milenku a vy nevíte jak s touto situací pracovat, rád vám pomohu. Obraťte se na mě prostřednictvím konzultace, která vám bude nejlépe vyhovovat. 

autor článku: Karel Chába