Jak vybudovat sebevědomí?

Bylo napsáno nespočet článků a rad, jak na to. Kdekdo radí, abyste se lépe oblékli, změnili účes, něco pěkného si koupili, abyste si říkali, že se máte rádi, abyste si stanovovali cíle, dělali to, čeho se bojíte atd. V některých případech to může pomoci a pomáhá. Záleží na tom, co vás přesně trápí a jak hodně máte nízké/vysoké sebevědomí. Nicméně jedná se spíše o řešení důsledku.

Je to zase a jen zvyšovaní vašeho mínění o vás samých v určité oblasti života na základě něčeho konkrétního a hmotného. Něčeho mimo vás. Nemáte to tedy až tak pod kontrolou. Je to pořád ten starý a nevyhovující způsob myšlení a budování sebevědomí, který jste používali doteď. Nebo snad tím, že jste si koupili lepší výrobek než má kolega, jste si zvýšili sebevědomí v jiné oblasti života a navíc napořád? …silně o tom pochybuji, i když bych vám to takto jednoduše přál.

Opravdové sebevědomí nemůžete vybudovat na základě toho, že něco získáte, někam „dojdete“, něco si koupíte. Je to jen na pár dní, týdnů… . Pokud opět narazíte na něco, co vám nevyhovuje, co se vám nepovede, co nesouvisí s onou věcí, kterou jste si pořídili, tak vaše nálada a sebeúcta budou na bodu mrazu. Je to tak proto, že pořád přemýšlíte jako dřív a používáte pořád ty staré šablony, které do vás naprogramovali rodiče – viz. článek Jaké jsou příčiny nízkého sebevědomí.

Jak tedy na to? V tomto článku se zaměříme na tu stránku, která se týká spíše důsledků.

Čtěte motivační literaturu

Má to dva základní důvody. Vzděláváte se v dané problematice. Informace jsou naprosto klíčové. Když víte, jak dosáhnout svých cílů, tak už zbývá se jen vydat na cestu. Nejhorší je nevědomost, která ve vás vzbuzuje pocit beznaděje. Motivujte se. Když si přečtete o někom, kdo na tom byl ještě hůř než vy a teď je spokojený, tak si říkáte - je to možné, opravdu to funguje. Jedna z nejhlavnějších věcí při vybudování zdravého sebevědomí, je uvěřit. Když uvěříte, tak jste dosáhli svého cíle.

Dělejte to, čeho se bojíte

Vystavujte se záměrně situacím, kterých se bojíte. Například pokud  se už roky učíte AJ a děláte jen malé pokroky, tak hlavní příčina neúspěchu může být v sebevědomí. Jednoduše se bojíte jazyk používat a tak se vyhýbáte situacím, kdy máte mluvit. Když nemluvíte, nemůžete se zlepšovat. Paradoxně čím více umíte slovíček a pořád se bojíte mluvit, tím více se vzdalujete svému cíli.  Jděte do Irské hospody a donuťte se tam mluvit s lidmi. Zjistíte, že to za a) nic není za b) že nikdo neřeší, že nemluvíte plynule a tím si uvědomíte, že vaše obavy vás jen brzdí a k ničemu vám nejsou.

Stanovujte si cíle

Začněte u něčeho jednoduchého a rychle dosažitelného. Postupně zvyšujte náročnost vámi stanovených cílů.  Vždy si řekněte, čeho přesně chcete dosáhnout (jak to vypadá), jak toho dosáhnete (tedy cesty) a do kdy toho dosáhnete. Jděte si za svým cílem bez ohledu na překážky. Pokud máte zatím slabou vůli, tak si svůj úkol rozfázujte na dny, hodiny. Jednoduše se soustřeďte jen na tyto hodiny, na tento den a dál se nedívejte.

 

Myslete pozitivně

Začněte myslet na to, co chcete. Pokud máte formulovat co chcete, tak tam nesmí být žádný zápor, nic co se týká vaší negativní představy. Tedy ne - nechci být chudý, nicméně mám to a to, jsem už teď bohatý. Nedělejte tu chybu, že neustále myslíte na to, co nechcete. Potom totiž nemůžete myslet na to, co chcete. Váš mozek se neustále zaměřuje na to, kam ve skutečnosti nechcete „dojít“ a vede vás tam. Například častá chyba partnerské komunikace je, že si vyčítáte neustále dokola, co vám vadí na chování protějšku. Ono se ale nic ze strany partnera/ky nemůže změnit, neb neříkáte, co byste chtěli. V tom je ta velká chyba.

Nestěžujte si

Uvědomte si, že za svůj život si zodpovídáte jen vy. Nikdo jiný nemůže za to, jak se máte. Pokud to pořád budete svádět na jiné, tak se nemůže nikdy pohnout z místa, neb věříte tomu, že s tím nemůžete nic dělat.

 

Kupte si nové oblečení a změňte image

Je to sice jen něco povrchního, nicméně může to splnit svůj cíl, tak proč ne.

Zaměřte se na to v čem vynikáte, na své pozitivní stránky

Jedna z mnoha pouček, jak zapracovat na svém sebevědomí je, abyste ještě více rozvíjeli to, co vám jde. Snažte se tedy vyniknout. Zdokonalit vaše přednosti a tím stoupat na svém žebříčku sebevědomí. Když vás ostatní pochválí nebo dokonce budou potřebovat vaši dovednost, požádají vás o pomoc, šéf vás vyzdvihne před celou firmou, tak vám to určitě posílí sebevědomí.

Jak už bylo napsáno výše, tyto rady řadím do kategorie rychlé pomoci ke zvýšení sebevědomí. Mají svůj význam a ve chvílích, kdy si potřebujeme rychle ulevit a zvednout kuráž, mají své opodstatnění. Nicméně jak vyplívá z článku Příčiny nízkého sebevědomí, tyto rady nemusí být samospasné a trvalé. Vy totiž nepracujete s příčinami slabého sebevědomí. Tedy po tom, co vám rady na této stránce pomohly zvažte, zda se nepustit i do druhého kola a nezaměřit se na  příčiny. Pak dojde k trvalému zvednutí vašeho sebevědomí. Více se dočtete v článku Vzorce chování anebo se přihlaste na kurz sebevědomí. Držím vám upřímně palce.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

34 komentářů u „Jak vybudovat sebevědomí?

  Anonym Leden 26, 2012

  Dobrý den,chci se podělit o trabli….když jsem vyrůstala rodiče me podrazely a já jsem to tezce nesla.pote jsem se sama vypracovala nahoru a VŠE bylo krasne jenže po nezdarenem vztahu jsem ztratila sebevědomí a uz se nemůžu chytnout a jít nahoru.
  Bývaly přítel me podvadel protože měl mindraky a já jsem to neunesla a doteď si to tahnu s sebou…motivačních knih jsem přečetla asi milion ale myšlenky se nedají kolikrát vůbec kontrolovat.
  Ted jsem opět ve vztahu kdy přítel je nenapravitelny suknickar a dala jsem mu šanci a opět lze a vůbec jeho lži nejsou podstatne otáčí to na nedůležité věci ale to co lze uz nema meze.jak se dostat z kola ven?
   Karel Chába Leden 30, 2012

   Dobrý den, vy popisuje na konkrétním příkladě to, o čem já píšu v článku. Musíte se za a) zbavit svých negativních myšlenek a za b) vzorců chování, respektive filtrů, kterými si vybíráte muže. Obojí popisované je uloženo v podvědomí. Obojí má svůj původ už z vašeho dětství. U vašich strachů je to tak, že se musí změnit emoce, které máte přiřazené ke konkrétním negativním ( v tento moment-po změně k neutrálním) zážitkům spojeným s nevěrou. U filtrů se musí zjistit, proč si vybíráte takové partnery, na základě rozboru vaší minulosti a opět je změnit. Vše popisované nicméně vyžaduje spolupráci s odborníkem, jak je i naznačováno v článku. Jedná se o složité „soukolí“ mnoha faktorů a bez zkušeností, jak tyto věci hledat a následně je odstranit, by bylo pro vás velmi složité to zvládnout. Držím vám palce.
  Hanka Duben 29, 2012

  Bývala jsem zdravě sebevědomá,ale před třemi roky jsem potkala nynějšího partnera,který je o osm let mladší a moje seběvědomí je v tahu.Nechala jsem ze sebe udělat citovou trosku.Ponižování a urážky jsou na denním pořádku.On si je sám sebou jistý a neustále nad věcí.Já jsem zakomplexová a ztracená.Nechápu jak jsem to mohla dopustit,proč se mu nedokážu vzepřít.Chtěla bych,aby se role otočili,ale nevím jak na něj.Vlastně nevím,jak se mám dát do pořádku já sama.Jsem matkou tří dětí které miluji,ale ten můj stav už ovlivňuje i je a já nevím,jak z toho ven…
   Karel Chába Květen 2, 2012

   Dobrý den, neb u vás bude nutné pracovat se vzorci chování, tak vám doporučuji, abyste mě kontaktovala a započala spolupráci. Je to složitá věc, a proto to také není popsáno v žádném článku.
    Hanka Květen 3, 2012

    Dobrý den pane doktore…Děkuji za odpověď.Bohužel nejsem z Prahy a moje finanční situace je omezená s ohledem na děti.Nikdy jsem neměla potřebu vyhledat odbornou pomoc,ale obávám se,že se u mě začínají objevovat příznaky deprese.Vím,že mám možnost informovat se v místě svého bydliště,ale stále doufám,že to nějak zvládnu sama.
     Karel Chába Květen 4, 2012

     …na nic nečekejte a vyhledejte odborníka ve svém okolí, jinak se to může zhoršovat.
  marky Květen 12, 2012

  Jako matka tri deti a neustaleho sedeni doma na zadku mam podle meho mineni hodne nizke ego.Muj manzel,jakozto zivitel rodiny buduje karieru,uziva si svych uspechu.Zacina se to prolinat i naseho vztahu.Kolikrat se chovam jako furie a zarlim na kazdy jeho uspech,ale ne ze bych nu neprala,Ale chci take udelat neco jen pro sebe.Zijeme velmi daleko od rodiny a o deti se staram jen sama.Do Prace se jen tak rychle nedostanu jelikoz zijeme v zahranici a misto bydliste mi to neumoznuje!!Uz jsem Doma 9let a Jak to tak vypada tak Jeste aspon dalsich 6-7 Let Doma zustanu.To mi to moje sebevedomi asi moc rychle nevzroste.Z toho nelze ven…
   Karel Chába Květen 14, 2012

   Dobrý den, nemohu s vámi souhlasit. Musíte se jen zamyslet nad tím, co by vás naplňovalo. V čem byste se chtěla seberealizovat. V dnešní době není vůbec problém třeba studovat dálkově. Možnosti internetu jsou neomezené. Jediné co nesmíte je uvažovat, tak jak to děláte teď. Začněte postupnými kroky a uvidíte, že to jde. Musíte „jen“ chtít. Také byste měla s manželem řešit vaše potřeby. To totiž přispívá k dobré pohodě. Držím palce.
  Jarka Červen 10, 2012

  Dobry den,mam devět let vztah se ženatým mužem.ja sem vdana mam tři děti naši partneři o vztahu vědi s tim, že až vychovame děti, což by bylo v této době budem žít spolu.ASi před třemi roky začal přitel nesmyslně vymyšlet že sem ho podvela od této myšlenky se odvíjí peklo. Uráží mě, ponižuje, je vulgární a nutí mě odpovídat na otázky o kterých ví že nemám jak odpovědět. Např. jak mě vysvětliš že ten jel tam a ja ty lidi ani neznam. že s ním chci zůstat pokládá za důkaz mé viny. rozchazíme se a scházíme už sme si hrozně ublížily.Momentálně jsme rozejítí a já nevím jestli má ještě smysl bojovat.Nikdy sem ho nepodvedla nevim co mám dělat.je mi 39 a jemu 52 let.začínám věřit že mě trpí úmyslně
   Karel Chába Červen 11, 2012

   Dobrý den, lidské mysli je jedno, zda věří pravdě nebo bludu. Když uvěří, tak se podle toho chová. Doporučuji, aby pokud se chcete k sobě vrátit, přítel nejdříve vyřešil s pomocí odborníka svůj problém. Také si přečtěte tyto články a zvažte, co by vás čekalo, pokud byste se vrátila do vztahu bez vyřešení problému, neb se domnívám, že vás partner má problém se žárlivostí http://www.partnerske-vztahy.eu/zustat-nebo-odejit-ze-vztahu-s-zarlivcem/ ahttp://www.partnerske-vztahy.eu/jaky-udelat-prvni-krok-kdyz-nastane-krize-vztahu/ .
  Denisa Červenec 21, 2012

  Dobrý den.V poslední době mám pocit vyhoření,deprese,únavy,nic mě netěší. Mám náročné povolání, do toho problém ve skončeném vztahu,kt. ještě není úplně majetkově vyřešen. Sebevědomí na bodě nula,neschopnost se uklidnit a v hlavě neustálé „šrocení“ problémů a jejich řešení.Spím špatně,jen po prášku a max.4-5hod.,třes a žaludeční bolesti. Soustavné obviňování a manipulace ze strany ex, už jaksi nejsem schopná se útokům bránit a začínám věřit,že jsem neschopná.Navštěvovala jsem psychologa,cviky a „prodýchávání“ a pod. ve stresových situacích už nezabírají,padám stále níž,spirála mě táhne dolů i když bojuji všemi silami.Pomůže psychiatr?Nebo co s tím?Myšlenky černé a černější…
   Karel Chába Červenec 24, 2012

   Dobrý den, psychiatr vám předepíše léky. Ty vás jistě uklidní, nicméně řeší důsledek ne příčinu. Váš problém je ve vašem nastavení. V tom, jak váš mozek vyhodnocuje skrze vaše zkušenosti dnešní situace. To, že teď cítíte sebevědomí na nule, je důsledek skutečnosti, že vaše sebevědomí nebylo nikdy tak silné, aby dnešní události zvládlo. Nenechte se zmást tím, že jste se možná nikdy tak necítila. Jádrové přesvědčení, které o sobě máte, projeví svou sílu až v momentě, kdy se jich přímo dotýkají prožívané situace. Doporučuji tedy začít měnit vaše vzorce chování, které určují to, jak vyhodnocujete současné zkušenosti. Moc rád vám pomohu.
  Klára Prosinec 11, 2012

  Dobrý den, mám o sedm let staršího partnera, přesto mu připadám velmi stará (je mi 46). Nikdy to neřekne přímo, ale sdělují mi to různé náznaky v jeho chování a obdiv kultu mládí. Nechala jsem se tím tak ovlivnit, že už se mi zdá, jako bych každý den zestárla o měsíc. Přitom podobný problém mě nikdy netrápil, jsem člověk respektující přírodu. Vím, že to vypadá jako můj subjektivní pocit, ale jsou tady i objektivní důvody – např. jsem jeho nejstarší dosavadní partnerka a také jediná, která má děti. Rozcházet se s ním nechci, miluji jeho nitro a celkově se mi moc líbí. Propadám z toho ale klasické depresi, mám těžké pocity, snažím se dávat si pokyny, jak myslet, cítím příčiny, ale nepomáhá to.
  Roman Červen 25, 2013

  Dobry den,mam stejne starou pritelkyni 32 jsme spolu 3 roky. Mam pred ni od zacatku nejaky respekt a odstup,pritom se me moc libi a mam ji rad.Neustale se ji snazim prizpusobovat,nerikam a nedelam co chci.Ona je uz s toho nestastna a ja po sleze take.Nedari se me to potlacit i kdyz vim jak na to a uz se me to nekolikrat povedlo. Ale prijde neuspech a skoci na me nejaka obava a pak se s toho dlouho vzpamatovavam.Nejde ani milovani,protoze si o to nereknu,pritom bych chtel.Uz nevim jak se pres to prehoupnout.Citim ze me chybi jen kousek,ale nekdy je to tak daleko.
   Karel Chába Červen 26, 2013

   Dobrý den, bohužel děláte velkou chybu v tom, že se snažíte vše potlačit. Nemůžete potlačovat to, co je ve vás, tím to nevyřešíte. Musíte se naopak s tím vyrovnat, začít se oceňovat za to, jaký jste. Vy se nemáte rád a to, jak se vidíte, se snažíte popřít. To nebude nikdy dlouhodobě fungovat. Více se dočtete zde + co s tím http://www.eftpsychologie.cz/rubriky/sebevedomi-a-sebeucta/.
  Léňa Září 20, 2013

  Dobrý den, ráda bych věděla zda vztah co mám jde dát ještě dopořádku nebo bude lepší jít od sebe.Jsem 5 měsíců po porodu a váha od těhotenství mi zůstala mám stále 13 kg nahoře a popraskané břicho a stehna. Nejde mi se stím smířit. Neobléknu žádné své oblečení. Připadám si nejtlustší na světě. Příteli říkám, že půjde za jinou za hubenou, nevěřím mu že mě nepodvádí. Každý den skoro kvůli tomu brečím. S přítelem už nechci dál být,abych mu nedělala ostudu za to jak vypadám. Sice mě pořád uklidňuje,ale já tomu nevěřím. Stále je to horší jdeme do krámu a ja už vidím jen ty hubený a sním už nechci mluvit nic, protože mám zase vsugesci, že mě nechce a proto kouká po hubených. Už mi to leze na mozek
   Karel Chába Září 24, 2013

   Dobrý den, problém není ve vztahu, ale ve vás. Nedoporučuji se rozcházet, ale změnit své sebevědomí. Například můžete začít tímto mým kurzem http://www.eftpsychologie.cz/vzdelavaci-kurzy/kurz-sebevedomi/
    Léňa Říjen 1, 2013

    Dobrý den, děkuji za odpověď. Na kurz jsem také koukala,ale je před Vánoci a peníze se hodí někam jinám, asi chápete, že z mateřské moc peněz není. Další problém je kdo by mi pohlídal mimčo, když přítel pracuje. Poslední problém je ubytování. Pokud kurzy budou pokračovat i v příštím roce, ráda bych přijela. Teď jsme u nás našli poradnu, která je zadarmo a za 14 dní jí navštívíme.
    Pěkný zbytek dne. jelínková
  zdena Září 29, 2013

  Dobrý den,jsem s přítelem 4roky.Šíleně žárlim nebot jsem mu ne jednou našla milovné SMS,ale vždy na jiné číslo.Nechce mi dát na to odpověd,ba naopak se rozčilil,že mu nemám lézti do mobilu.že je to jeho věc.On mne podezírá,že mám jiného a dušuje se,že žádná jiná není,pouze kamarádky.Probírá moje chyby doslova s každym -s mými známými,ale i s jeho známými,kteří mne vubec neznaji.Probírá mne se svou maminkou i starou sousedkou.Vadí mu,že dávám přenost vnoučatum.Prvni tři roky jsem u něj byla hodně,ale postupně jsem to obourala nebot jsem chtěla at jezdi on za mnou.Jezdil,ale najedl se a odešel k mym známym,že si potřebuje s někym promluvit,že je doma stále sám.Děkuji za radu,Zdena
  Petra 23 Listopad 17, 2013

  dobrý den je mi 23 a mám velkej problem se sebevědomím .. ne jen že žarlím a zavidim všem jak jsou kominikativní .. a jak to ostatním holkam slušíí …. muj přitel mi řika , že sem kočka ,ALE NEMYSLIM SI TO .. a když přijde na něžnosti zapřu se a nejde to .. stydim asae za sebe za svý tělo . a až mě to štve… po ulici mi docela vadi lidi nebo ty pohledy.. moc nemluvim .. asi sem se změnikla púo rozchodu první lasky po 4letech přestala jsem žit.. mám naky bloky i z pusy občas.. nevboim co stím ..
   Karel Chába Listopad 19, 2013

   Dobrý den, v článku a především v odpovědích na komentáře najdete vše, co potřebujete vědět, abyste mohla na sobě začít pracovat.
  Honza Duben 25, 2014

  Dobry den. Jsem stastne zenat 8 let a mame 3deti. Vztah mame duverny a tak o sobe hodne vime. Za tu dobu vim ze manzelka ma do jiste miry slabost i pro zeny (rekneme30%) Kdysi mi priznala sex s zenami ze sveho mladi. Rozhodla se vsak pro zivot s muzem. Nyni po ukonceni materske zacla znovu sportovat kde se pohybuji stejne zalozene zeny i lesbicky, V duvernych rozhovorech mi sem tam chut na zenu prizna ale tvrdi ze to v nasem vztahu nic neznamena. Verim ji ale zaroven trpim neustalou nejistotou a obavou a az ulitne (byl bych ochoten odpustit) tak se otevre pandorina skrinka ktera ohrozi nasi budoucnost. Jak se tohoto pocitu a strachu zbavit kdyz vim ze jako muz s tim nic nemohu delat ?
   Karel Chába Duben 30, 2014

   Dobrý den, první chyba je, že věříte tomu, že to udělá. Každý má mnoho sexuálních představ a v mnoha případech zůstane jen u nich. Další věcí je, že v dnešní době není nic neobvyklého na tom, že žena, která má rodinu, manžela, tak se v jeho přítomnosti oddává sexu se ženou a neopustí ho poté. Možná byste se měli bavit o tom, jak naplnit její potřeby a zároveň udržet plně funkční manželství.
  Lucka Červenec 2, 2014

  Dobrý den, mám za sebou pár vztahů a díky bývalým partnerům, kteří mě podváděli nebo mi lhali, jsem ztratila důvěru. Nyní mám již 4 měsíce partnera a stále mi vyčítá, že mu nevěřím. Vím, že to tak je a snažím se to změnit, ale nejde mi to. Podvědomě mu věřím, ale přesto se chovám hloupě, začínám přemýšlet, že se objednám k psychologovi.

  Díky za radu

  Lussy Srpen 11, 2014

  Dobrý den, mám přítele necelých půl roku, ze začátku vše ok. poslední měsíc se skoro pořád hádáme, on u své kamarádky spát může( nic s ní nemá, to mu věřím), ale pokud já spím u kamaráda je zle. V podstatě to co on dělá je v poho a mě ty samé situace vyčítá. Nedokáže pochopit jak to vidím já. Jsem už z toho vyčerpaná, ale přesto jako chlap je hodný a stará se o mě, jak možná nikdo, ale tohle vše mě začíná ubíjet…
  Bobina Srpen 5, 2015

  Dobrý den, mám přítele rok a pár měsíců….je hodný, obětavý, ale jeho nejlepší kamarádka je zároveň jeho bývalá partnerka, s kterou se minimálně dvakrát týdně vídá…tvrdí mi, že žárlit nemám, že si jdou jen pokecat, ale jak tomu mám věřit..??? Je mu jedno, že mi tím ubližuje a jeho argument je, že je to jeho jediný přítel….je fakt, že rodinu nemá a tuhle dotyčnou zná cca. 15 let. Jenže jak já jsem jí poznala, tak je to pěkně podlá ženská a to neříkám, jen z výše popsaného důvodu. Ona je taková na všechny. už nějak nevím, jak dál….
  Alena Leden 29, 2017

  Mám dotaz.Komcem roku jsem náhodou zjistila, že můj manžel má už 20 let tajnou „kamarádku“ Jsme spolu 40 let, byl to pro mě šok. Jak mu mám věřit, jak žít spolu dál?. Letos nám bude 60. Já jsem těžce nemocná, v ID.
   Karel Chába Únor 1, 2017

   Dobrý den, píšete velice málo na to, abych mohl konkrétně říci, co máte dělat. Doporučuji vám, abyste o tom komunikovali. Abyste si vysvětlili, co je špatně, co komu vadí a chybí.
  Adél Červen 28, 2018

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jakym způsobem mohu na sobě zapracovat v komunikaci s pritelem. Driv jsem si to neuvedomovala ale ted vidim ze skrz to ze neumim ve vztahu komunikovat tak se mi vztah zbytecne rozpada. Myslim ze na tom ma zasluhu doba meho detstvi kde neustale byla samá hádka a já mám proste strach ze kdyz narovinu reknu co mi vadi ze bude hadka. A tomu se prave vyhybam jenze i tak to jde vse do kytek. Existuje treba kniha ktera by mi pomohla jak na tom zacit pracovat nebo je rovnou lepsi odbornik? Je toho vice a taham si i moc veci z predchoziho vztahu ale ta komunikace vazla vsude a vim ze je to ma chyba a chci na tom zacit pracovat. Jen nevim kde zacit a co mi pomůže.
   Karel Chába Červenec 2, 2018

   Dobrý den, Adél, na komunikaci jsou vždy dva. Na to nezapomínejte. Je skvělé, že na sobě chcete pracovat, ale ne vše můžete zvládnout sama bez partnera. Začněte u toho, a to je zásadní, že se dohodnete s partnerem na tom, že se začnete společně komunikaci učit. Klíčová je spolupráce, při které si budete ochotni otevřeně říci, co je špatně, ale zároveň se budete učit podpořit se a pracovat na chybě partnera, jako by byla vaše. Když se dohodnete, začněte u článku, který přikládám do odkazu. Když se vám nebude dařit, tak doporučuji odbornou pomoc. Ke konzultacím také přikládám odkaz: https://www.partnerske-vztahy.eu/proc-by-mel-mit-kazdy-vztah-pravidla-komunikace/ a https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/.

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů