Nevěra manžela, co s milenkou

Je naprosto pochopitelné, že pokud jste svému manželovi nebo partnerovi přišly na milenku, teď se cítíte naprosto hrozně. Je to nepříjemné a velmi vás to bolí. Nevěru vnímáte jako obrovskou zradu a možná máte pocit, jakoby se vám zhroutil celý svět a vy teď nevíte, co dál.

I přes všechny tyto silné emoce byste se měly chovat určitým způsobem, který vás dovede k cíli bez toho, abyste pouze ničila a bořila.

Po té, co přijdou na partnerovu nevěru, se ženy často dopouští velkých chyb, které problém pouze prohlubují.

Urážky a pomluvy milenky

První velkou chybou bývá, že milenku před partnerem urážejí, nadávají na ni a snaží se ji jakýmkoliv způsobem pomluvit.

Ve své praxi jsem se setkal s případem, kdy si manžel našel milenku. Ta byla v místě známá jako velmi promiskuitní žena, která často střídá muže. Toto se snažila manželovi ukázat a dokonce mu o tom přinášela důkazy. Výsledek byl však zcela opačný, než očekávala. Manžel to bral z její strany jako pokus o manipulaci, protože on měl svůj vlastní subjektivní náhled na to, proč byl nevěrný. Byl v manželství dlouhodobě s něčím nespokojený, jeho žena nereflektovala
jeho potřeby. Její snahy pak vnímal jako manipulaci a bral to jako další ukázku toho, že ona se zajímá jen o sebe, je sobecká a nevnímá jeho subjektivní potřeby.

Kontaktování milenky

To obvykle ženy dělají ze několika důvodů.

Chtějí si z milenky udělat kamarádku a vysvětlit jí, jaký je jejich manžel hrozný člověk. Snaží se jí říci, že manžel je notorický proutník, že si s ní jenom užije a pak ji odkopne. Někdy jsou v tom i úspěšné a milenka muže skutečně opustí. Ovšem tím se řeší pouze důsledek a nikoliv pravé příčiny. Muž teď sice již nemá milenku, ale nic mu nebrání si najít jinou, protože ten problém, který ho přiměl k nevěře, v jejich vztahu stále přetrvává.

Místo toho, aby si manželé uvědomili, že mají problém mezi sebou, vidí problém někde úplně jinde. Manželka ho vidí v 3. osobě a neuvědomuje si, že je manžel pravděpodobně dlouhodobě s něčím doma nespokojený. A nic se tím nevyřešilo. Mnoho mužů se navíc naštve, protože má pocit, že ona se plete do něčeho, do čeho se plést vůbec neměla.

Dalším důvodem ke kontaktování bývá, že si žena z milenky chce udělat kamarádku a chce ji zatáhnout do své rodiny, aby nevěru manželovi zkomplikovala. Někdy také s cílem, aby se obě proti němu spikly, nebo aby ho společně utahaly. To se však zcela míjí účinkem. Faktem je, že manžel si našel milenku proto, že mezi manželi je nevyřešený problém, a milenka je pouze důsledkem nevyřešených příčin. Neřeší to ten problém, že si může najít úplně jinou milenku.
Pokud se obě ženy skutečně proti němu spiknou, připadá si ještě více nemilovaný, zrazený a důvody k nevěře se prohlubují.

Dalším důvodem, proč ženy milenky vyhledávají, je snaha zjistit, jestli je milenka zadaná, jestli nemá manžela a případně nevěru oznámit manželovi milenky, aby i milenka doma trpěla. To je však cesta do pekel. Zlo vždy plodí zase jenom zlo.

Může sice dojít k tomu, že manžel s milenkou s končí, ale to opět řeší pouze důsledek. Žádný vztah se nespraví tím, že si budete dělat zle, že spolu budete válčit nebo že budete dělat nešťastnými lidi kolem vás. Přestože některé ženy mají pocit, že na takové jednání mají právo, toto není správná cesta ven.

Co tedy s milenkou?

Vůbec nic.

Nesnažte se milence vyrovnat. Nedělejte si hlavu z toho, že je mladší či hezčí. Největší chybou, kterou teď můžete udělat, je to, že se teď na milenku budete zaměřovat. Protože čím více se zaměřujete na to negativní, tím méně energie a času vám zbude na to pozitivní. Ukažte partnerovi svoji dobrou stránku.

Pokud vám byl manžel nevěrný proto, že měl pocit, že jste dlouhodobě nenaplňovala nějaké jeho potřeby, tak byste se neměla extrémně snažit je teď naplňovat a starat se o něj. To v němu pouze vzbudí pocit manipulace. Měla byste se chovat zhruba jako normálně. Nesnažte se na něj tlačit a dejte mu čas, aby se rozmyslel, co vlastně chce. Dejte mu podporu. Ujistěte ho, že pokud bude on chtít, společně ten problém zvládnete ve dvou nebo spolu zajdete ke vztahovému
poradci.

Spíše než na milenku se nyní zaměřujte na sebe a manžele.

Je třeba si také uvědomit, že pokud došlo k nevěře, a váš muž není chronický nevěrník, podíleli jste se na nevěře oba dva. Manžel svým subjektivním úhlem pohledu má pocit, že má na milenku právo, protože mu dlouhodobě ve vztahu něco vadilo nebo chybělo. Když teď budete ukazovat jen svoji negativní stránku, tak to akorát budou bonusové body pro milenku a manžel bude mít pocit, že jeho rozhodnutí najít si jinou ženu bylo správné.

Snažte se působit tak, abyste nedávala další záminky manželovi k tomu, aby dál udržoval milenecký vztah ,nebo aby za milenkou dokonce odešel.

Pokud si stále nevíte rady, pokud máte stále potřebu nějak řešit přímo milenku, neváhejte a kontaktujte vztahového poradce. Zkušený odborník si vás vyslechne, ukáže vám, proč milenka je pouze důsledkem nějakých hlubších problémů či nespokojenosti ve vašem vztahu. Dále vám ukáže, co je třeba udělat dál, pokud chcete získat vašeho muže zpět a vztah zachránit.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

14 komentářů u „Nevěra manžela, co s milenkou

  Iva Září 11, 2015

  Dobrý večer,jsme 10 let s manželem spolu,Máme 3 děti v pěstounské péči.Naše manželství bylo dobré do té doby,než jsem se začala zajímat o finance,které mizely ze společného účtu.Pak mi přiznal milenku,protože jsem našla vizitku psího hotelu.Měl hlídat pejska,když jsem s dětmi byla na dovolené,ale místo toho ho dal do hotelu a jel na víkend za milenkou.Od té chvíle byl na mě nepříjemný,začal se chovat chladně,což u něho nebylo zvykem.Vztah udržuje asi pár měsíců.Jelikož je řidič MKD,tak je často na cestách.S milenkou si psal a volal dlouhé hodiny v garáži.Teď od něho bych ráda chtěla vědět rozhodnutí,jak to chce dál,ale chce čas na rozmyšlení.Nevím,kolik času mu mám dát,aby se rozhodl.Iva
   Karel Chába Září 17, 2015

   Dobrý den, mělo by stačit do 3 měsíců maximálně. Vše se odvíjí od toho, jak hluboce je zainteresován u milenky a jak vy v současné době dokážete spolu věcně tento problém řešit.
  olga Listopad 6, 2015

  chtěla bych,svého přítele zpět,ale on nechce,že ke mně nic necítí,máme spolu dvě děti 16,12odešel k vůli tomu,že jsem nepořádná,on si jezdil na kole a já se ovše starala,tak jsem nestíhala,hodně práce,brigáda abych´měla pro dceru na knížky do školy,zkusila jsem vše,prosila ,že jsme oba udělali oba chybu,21 let přece nejde zahodit jen tak,má přítelkyni o 14 let starší,chci dostat šanci,hádáme se k vůli dětem, děkuji za pochopení
   Karel Chába Listopad 10, 2015

   Dobrý den, netlačte na něho. Je to bolestivé a těžké, ale nejlepší je, dát mu teď prostor. Pokud se má vrátit, tak to musí chtít sám a ne, že ho budete tlačit. Zkuste mu teď tedy dát volnost, chovejte se rozumně, transparentně a uvidíte, jak na to bude reagovat.
  Lenka Listopad 7, 2015

  Manžel mi řekl, myslím, že nemáme problém spolu žít. Já jsem si jen uvědomil, že mi něco chybí a myslím si, že ty mi to nemůžeš dát, né že nechceš, ale nemůžeš…prosím co s tím. Máme dvě děti 2 a 5 let…Díky za odp. Lenka
   Karel Chába Listopad 10, 2015

   Dobrý den, s velkou pravděpodobností je s něčím nespokojen a viní z toho vás. Opravdu věří, že za to můžete vy. Bylo by tedy ideální, aby vám řekl, co je ten problém, aby se dalo posoudit, zda mu to opravdu můžete dát. Pokud to nebude chtít říci nebo nebude vědět, o co vlastně jde, tak se to týká jen jeho a měl by určitě vyhledat odbornou pomoc. To, že teď věří, že mu nová známost přinese vyřešení jeho nespokojenosti, je zcela iracionální.
  Iva Leden 4, 2016

  Dobry den….manzel si nasel pritelkyni v dobe kdy jsme byly rozhadani. Nejde mi o to ze si ji nasel ale jde o tk jakym zpusobem jsme v kontaktu. Vzdy kdyz jeho pritelkyne je v praci tak od nej dostanu sms ve smyslu. Uzijeme si? Co to vlastne u chlapa znamena kdyz ma pritelkyni a leze do postele ke sve jeste manzelce. Dekuji za odpoved
   Karel Chába Leden 7, 2016

   Dobrý den, to může být hodně věcí, co to znamená. Má rád sex s vámi. Nedokáže být věrný. Nesnese, že byste si taky někoho našla, tak si vás „udržuje“. Není s ní spokojený, ale ani se k vám nechce zcela vrátit, atd.
  Šárka Leden 17, 2016

  Dobrý den,manželova asistentka si ho vyhlídla a začala ho svádět,až ho konečne dostala.Manžel mi řekl že mě má rád,ale že už mě nemiluje,že jsem mu dala úplně všechno,a že už nic jinýho mu dát nemůžu.Máme dvě děti 7let a 1rok.Už týden u ní bydlí,ješte si ale všechny věci úplně neodstěhoval.Už to řekl i dcerce,že odchází,že se to stává.Starší dcerce slibujií výlety,dávají jí dárky.Má v tom teď zmatek.Já manžela hrozně miluju a nechci o něj přijít.Nevím co mám udělat abych ho získala zpátky.Jsme 12let manželé a je to moje první láska.Prosím o radu,moc děkuji
   Karel Chába Leden 21, 2016

   Dobrý den, teď nedělejte nic. Buďte neutrální. Vše, co by on považoval na nátlak, je proti vašemu cíli. Je to těžké, ale je to tak. On si musí zkusit žít tu jinou realitu, aby si uvědomil, co opravdu chce.
  Marie Leden 29, 2016

  Dobrý den. Jsme s manželem již 40 let. Měl vždy rád ženy a já mu během manželství na několik milenek přišla. Vždy to byl úlet. Před 10 léty jsem náhodně přišla na to, že manžel udržuje dlouhodobý – asi 5letý vztah se spolupracovnicí stejně starou jako já, která se rozvedla. Byla jsem v šoku, ale z části jsem to tolerovala. Vyzkoušela jsem vše – byla hodná a i zlá. Je s ní dodnes – neodešel a k nám si nyní pořídil další – o 14let mladší. Já v domnění, že ho to přejde, ale proč další? Děti jsou z domu a já zůstala sama. Má velmi dobrý post a ženy mu nadbíhají. Dokud žil tchán, tak se ještě držel, ale loni v létě zemřel a on je bez zábran. Co dál? Už se to nedá vydržet. Děkuji
   Karel Chába Únor 3, 2016

   Dobrý den, pokud nic nechce měnit, tak se musíte vy rozhodnout jen sama za sebe. Je to na vás, zda jste tak silná, že odejdete anebo to budete trpět. Já bych volil odchod.
  Marina Září 17, 2016

  Dobrý den
  Můj manžel….má dlouhodobou milenku, a před půl rokem začal navštěvovat placenou děvu, mezi tím byli ještě jiné ženy.
  Nemluvě, že od té doby co navštěvuje děvu, začal brát Viagru. Co to z jeho strany znamená? co si tím dokazuje, či co to o tom člověku vypovídá? Děkuji za odpověď.

  a zjistila jsem, že tu děvu tahá i do auta, či mu ona spíš pláče na rameni, a on dělá vše, aby mu otvírala dveře. To nevidí, že ona ho využívá, on naivně věří, že ho má ráda, a on ji dotuje a dělá ze sebe chodící peněženku.
  Nevím jak si tuto věc vyložit. Děkuji za odpověď

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů