Je naprosto pochopitelné, že pokud jste svému manželovi nebo partnerovi přišly na milenku, teď se cítíte naprosto hrozně. Je to nepříjemné a velmi vás to bolí. Nevěru vnímáte jako obrovskou zradu a možná máte pocit, jakoby se vám zhroutil celý svět a vy teď nevíte, co dál.

I přes všechny tyto silné emoce byste se měly chovat určitým způsobem, který vás dovede k cíli bez toho, abyste pouze ničila a bořila.

Po té, co přijdou na partnerovu nevěru, se ženy často dopouští velkých chyb, které problém pouze prohlubují.

Urážky a pomluvy milenky

První velkou chybou bývá, že milenku před partnerem urážejí, nadávají na ni a snaží se ji jakýmkoliv způsobem pomluvit.

Ve své praxi jsem se setkal s případem, kdy si manžel našel milenku. Ta byla v místě známá jako velmi promiskuitní žena, která často střídá muže. Toto se snažila manželovi ukázat a dokonce mu o tom přinášela důkazy. Výsledek byl však zcela opačný, než očekávala. Manžel to bral z její strany jako pokus o manipulaci, protože on měl svůj vlastní subjektivní náhled na to, proč byl nevěrný. Byl v manželství dlouhodobě s něčím nespokojený, jeho žena nereflektovala
jeho potřeby. Její snahy pak vnímal jako manipulaci a bral to jako další ukázku toho, že ona se zajímá jen o sebe, je sobecká a nevnímá jeho subjektivní potřeby.

Kontaktování milenky

To obvykle ženy dělají ze několika důvodů.

Chtějí si z milenky udělat kamarádku a vysvětlit jí, jaký je jejich manžel hrozný člověk. Snaží se jí říci, že manžel je notorický proutník, že si s ní jenom užije a pak ji odkopne. Někdy jsou v tom i úspěšné a milenka muže skutečně opustí. Ovšem tím se řeší pouze důsledek a nikoliv pravé příčiny. Muž teď sice již nemá milenku, ale nic mu nebrání si najít jinou, protože ten problém, který ho přiměl k nevěře, v jejich vztahu stále přetrvává.

Místo toho, aby si manželé uvědomili, že mají problém mezi sebou, vidí problém někde úplně jinde. Manželka ho vidí v 3. osobě a neuvědomuje si, že je manžel pravděpodobně dlouhodobě s něčím doma nespokojený. A nic se tím nevyřešilo. Mnoho mužů se navíc naštve, protože má pocit, že ona se plete do něčeho, do čeho se plést vůbec neměla.

Dalším důvodem ke kontaktování bývá, že si žena z milenky chce udělat kamarádku a chce ji zatáhnout do své rodiny, aby nevěru manželovi zkomplikovala. Někdy také s cílem, aby se obě proti němu spikly, nebo aby ho společně utahaly. To se však zcela míjí účinkem. Faktem je, že manžel si našel milenku proto, že mezi manželi je nevyřešený problém, a milenka je pouze důsledkem nevyřešených příčin. Neřeší to ten problém, že si může najít úplně jinou milenku.
Pokud se obě ženy skutečně proti němu spiknou, připadá si ještě více nemilovaný, zrazený a důvody k nevěře se prohlubují.

Dalším důvodem, proč ženy milenky vyhledávají, je snaha zjistit, jestli je milenka zadaná, jestli nemá manžela a případně nevěru oznámit manželovi milenky, aby i milenka doma trpěla. To je však cesta do pekel. Zlo vždy plodí zase jenom zlo.

Může sice dojít k tomu, že manžel s milenkou s končí, ale to opět řeší pouze důsledek. Žádný vztah se nespraví tím, že si budete dělat zle, že spolu budete válčit nebo že budete dělat nešťastnými lidi kolem vás. Přestože některé ženy mají pocit, že na takové jednání mají právo, toto není správná cesta ven.

Co tedy s milenkou?

Vůbec nic.

Nesnažte se milence vyrovnat. Nedělejte si hlavu z toho, že je mladší či hezčí. Největší chybou, kterou teď můžete udělat, je to, že se teď na milenku budete zaměřovat. Protože čím více se zaměřujete na to negativní, tím méně energie a času vám zbude na to pozitivní. Ukažte partnerovi svoji dobrou stránku.

Pokud vám byl manžel nevěrný proto, že měl pocit, že jste dlouhodobě nenaplňovala nějaké jeho potřeby, tak byste se neměla extrémně snažit je teď naplňovat a starat se o něj. To v němu pouze vzbudí pocit manipulace. Měla byste se chovat zhruba jako normálně. Nesnažte se na něj tlačit a dejte mu čas, aby se rozmyslel, co vlastně chce. Dejte mu podporu. Ujistěte ho, že pokud bude on chtít, společně ten problém zvládnete ve dvou nebo spolu zajdete ke vztahovému
poradci.

Spíše než na milenku se nyní zaměřujte na sebe a manžele.

Je třeba si také uvědomit, že pokud došlo k nevěře, a váš muž není chronický nevěrník, podíleli jste se na nevěře oba dva. Manžel svým subjektivním úhlem pohledu má pocit, že má na milenku právo, protože mu dlouhodobě ve vztahu něco vadilo nebo chybělo. Když teď budete ukazovat jen svoji negativní stránku, tak to akorát budou bonusové body pro milenku a manžel bude mít pocit, že jeho rozhodnutí najít si jinou ženu bylo správné.

Snažte se působit tak, abyste nedávala další záminky manželovi k tomu, aby dál udržoval milenecký vztah ,nebo aby za milenkou dokonce odešel.

Pokud si stále nevíte rady, pokud máte stále potřebu nějak řešit přímo milenku, neváhejte a kontaktujte vztahového poradce. Zkušený odborník si vás vyslechne, ukáže vám, proč milenka je pouze důsledkem nějakých hlubších problémů či nespokojenosti ve vašem vztahu. Dále vám ukáže, co je třeba udělat dál, pokud chcete získat vašeho muže zpět a vztah zachránit.

autor článku: Karel Chába