Dlouhodobá nevěra

Dozvěděli jste se, že je vám partner dlouhodobě nevěrný a už je to jisté? Nesejde ani tak na tom, jestli jste na to přišli náhodou, jestli jste už měli delší dobu nějaké tušení nebo jestli vám to dokonce oznámil sám partner.

Je naprosto pochopitelné, že jste v šoku. Cítíte se zničeně, zrazeně a pořádně vlastně nevíte co teď dělat.

Co je to dlouhodobá nevěra?

Je to nevěra, kdy je vám partner dlouhodobě nevěrný s jednou milenkou (či milencem) a má s ní nějaké citové pouto.

Na rozdíl od opakované nevěry milenky nestřídá a neloví stále nové. Je pouze s tou jednou nebo s tím jedním.

Kdo se nejčastěji dopouští dlouhodobé nevěry s jedním partnerem?

V naprosté většinou jsou to lidé, kteří mají stabilní primární vztah. Buď po čase začali cítit nějakou nespokojenost, kterou ale nedokázali z jakéhosi důvodu sdělit či řešit. Nebo se jejich primární vztah dostal do stereotypu.

A jako řešení těchto problémů zvolili milenecký vztah s někým jiným.

Proč se lidé dopouští dlouhodobé nevěry

U dlouhodobé nevěry to většinou není tak, že by nevěrník cíleně někoho hledal. Prostě to tak nějak vyplyne ze situace. Obvykle bývá nevěrný s někým, koho zná z práce, z okruhu přátel, se kterými se často vídají. Postupně zjistí, že si vzájemně dávají to, co nevěrník nedostává ve svém primárním vztahu. V mileneckém vztahu jsou naplňovány jeho potřeby, které předtím byly zanedbány.

Často na začátku vůbec nemají cíl opustit svoji ženu či rodinu. Nicméně jim milenecký vztah časem zcela přeroste přes hlavu.

Buď je jejich milenecký vztah odhalen, sami se přiznají, nebo se chovají tak průhledně, aby to prasklo samo, protože je celá situace pro ně nesnesitelná a podvědomě si přejí vše nějak vyřešit.

Nebezpečí dlouhodobé nevěry v porovnání s opakovanou

U jednorázových opakovaných nevěr většinou nevěrníka nepojí s jeho milenkami či milenci žádné pevné citové pouto. Proto nemívá problém vztah ze dne na den ukončit.

Naproti tomu u dlouhodobé nevěry má nevěrník naopak se svou milenkou či milencem často hluboké citové pouto. Stává se, že se nevěrný člověk natolik zamiluje, že pak není schopen milenecký vztah rychle ukončit.

Jak řešit dlouhodobou nevěru?

Pokud je vám partner dlouhodobě nevěrný, neměli byste se ho za každou cenu snažit natlačit k tomu, aby milenecký vztah okamžitě ukončil. V naprosté většině případů toho nebude schopen, protože tam je nějaké citové pouto. Pokud ho do toho budete tlačit, problém se bude jen zhoršovat.

Snažte se to neřešit okamžitě. Měli byste si dát dostatek času (hodiny, dny) na to, abyste oba dva strávili, že už je to tajemství venku. Oba dva byste si měli promyslet, jaký život chcete dál.

Pokuste se zanalyzovat, jak byl váš partnerský život rok i déle před tím, než došlo k nevěře. To vám pomůže si uvědomit, proč k tomu vlastně došlo a jaké šance máte, že se vám podaří vztah napravit.

Ten, kdo dlouhodobě podvádí, by se měl vyvarovat obrovské a časté chyby. Neměl by porovnávat svoji manželku s milenkou. Nemůže dost dobře porovnávat ženu, se kterou strávil mnoho let, zažil mnoho dobrého ale i špatného, s milenkou, se kterou je třeba pouhých několik měsíců.

Snažte se objevit pravou příčinu, proč k nevěře došlo. Ve vašem vztahu byl nějaký problém. Vztahu už nefungoval tak, jak by měl. A nevěrník se rozhodl to řešit tak, že hledal jinde.

Ten, kdo byl nevěrný, by se měl co nejvíce snažit poznat sám sebe. Měl by se snažit zjistit, co vlastně chce. To nebývá jednoduché. Často je potřeba vyhledat pomoc odborníka, který vám s tím pomůže. Teprve pak by se měl rozhodnout, zda ve vztahu zůstane, zda odejde k milence, nebo zda zůstane sám.

Dohodněte si konkrétní termín, do kterého se oba dva vyjádříte, jak byste chtěli tuto nepříjemnou situaci řešit.

Pokud se rozhodnete, že spolu zůstanete a pokusíte se vztah napravit, nevěrník musí transparentně ukončit milenecký vztah. To je zcela nezbytné k tomu, aby nedocházelo k dalšímu podrývání již tak dost pošramocené důvěry.

Často se totiž stává, že se lidé chovají netransparentně. Nedávají dostatečně jasně najevo, že milenecký vztah je u konce a že jsou naplno oddání tomu současnému. Projevuje se to například tak, že si hlídají telefon, nezvedají telefon, když by měli, podivně někam opakovaně odjíždí, pravidelně někam volají a nechtějí říci kam atd.

Hlavní zodpovědnost při řešení dlouhodobé nevěry vždy leží na tom, kdo je nevěrný. On se musí rozhodnout a podle toho se zachovat a situaci řešit.

Není jednoduché takový vztah zachránit. Budete muset hodně zapracovat na budování vzájemné důvěry, protože bez důvěry váš vztah tak jako tak ztroskotá. Chcete-li se o budování důvěry dozvědět více, přečtěte si článek Jak získat zpět ztracenou důvěru.

Udělejte se svým partnerem jasnou partnerskou dohodu, kterou budete poctivě dodržovat. Jedině tak budete mít reálnou šanci váš vztah skutečně zachránit.

Nebudete-li si vědět rady, nebojte se a určitě vyhledejte odbornou pomoc.

Počítejte s tím, že řešení dlouhodobé nevěry bude vyžadovat čas. Nemůžete očekávat, že se vše vyřeší ze dne na den. Musíte nějakým způsobem přečkat to nepříjemné období, kdy jste silně emočně zasažení.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

34 komentářů u „Dlouhodobá nevěra

  Miloš Říjen 19, 2013

  Zajímal by mi Váš názor na dlouhodobou nevěru mé manželky.Jsme spolu 24let.Před 13lety jsme řešili rozchod kvůli nevěře manželky na pracovišti.Jelikož jsme měli 2 děti snažil jsem se to stůj co stůj urovnat,protože děti po rozvodu trpí nejvíc.Získat zpět důveru a nápravu vztahu trvalo cca 2 roky.Od té doby jsme žili spolu šťastně.Nyní jsem náhodou přišel na to,že manželka se s milencem nerozešla nýbrž svůj vztah po celou dobu tajili.Po rozmluvě se ke všemu přiznala a řekla mi,že není chyba ve mě,nýbrž v ní, prostě se vzájemně nedokázali rozejít.Řekla,ať nebourám náš krásný vztah,ale neví co má dělat.Já to beru jako tvrdý podraz a nevím jestli dokážu zpět ve vztahu pokračovat.Miloš
   Karel Chába Říjen 22, 2013

   Dobrý den, chápu vaši situaci a začal bych tím, že by žena přišla/spojila se se mnou po Skype a zjistili bychom, co se přesně děje, proč se tak chová a jaké jsou možnosti. Vy zatím nedělejte žádná unáhlená rozhodnutí, buďte neutrální a nezhoršujte nijak vaši situaci.
  Martin Únor 21, 2014

  Dobrý den…zajímalo by mě jestli může po dlouhodobé nevěře mezi mojí manželkou a jejím milencem být opět jen kamarádský vztah…nechce se ho úplně vzdát. ..dekuji za odpověď. M
   Karel Chába Únor 21, 2014

   Dobrý den, ano, možné to je, ale… .
    Martin Únor 22, 2014

    Znají se přes deset let…nevěra trvala osm měsíců a devět měsíců už se snažíme dát vztah dohromady…od té doby spolu nespaly ale líbají se protože jí to přijde přirozené. ..pochopitelně mi to vadí. ..bojím se že když je to takhle bude se vše za čas opakovat…má ho ráda záleží jí na něm. ..ale chce žít se mnou a miluje mě. ..Máme dvě děti 5a8let
  Martin Listopad 12, 2015

  Dobrý den,žena si našla milence do ktereho se zamilovala.Máme 2děti a jen kvůli tomu chce být snama.Mluvíme spolu upřimně a řekla mě to sama,ale už mě nemiluje a moc to bolí.Znají se 2 roky ale v od srpna to spolu táhnou.Nevím co mám dělat.Řekla mě že tomu dáme rok a uvidí se co bude dál.Moc ji miluju.Děkuju za radu.
   Karel Chába Listopad 19, 2015

   Dobrý den, i takto se to dá řešit ovšem otázkou je, co se ten rok bude dít a za jakých podmínek. To byste si měli vyjasnit. Ten rok by měl mít nějaký jasný cíl. Nemělo by to být jen získávání času k pasivnímu čekání, co se stane ze strany vaší paní.
  Jirka Leden 1, 2016

  Po 3 letém vztahu jsem partnerku nachytal s kamarádem. Zjistil jsem, že nevěra trvá skoro rok a začala těsně před tím než jsem odjel na delší dobu studijně do zahraničí. Situaci řešíme už půl roku. Říká, že chce být se mnou a že s ním už nespí, ale že se s ním nepřestane scházet, protože mají společné záliby. Mě to ale ponižuje, když je spolu vidím a nutí mě tak se stranit kamarádů.
  Vím že si pořád píšou zamilované sms a řeší spolu věci, které by měla řešit se mnou. Není to poprvé, ale s takto dlouhodobou nevěrou nevím co dělat. Důvěru se nijak nesnaží získat zpět a všechny dohody ihned poruší, já vybuchnu a jsme zase na začátku. Mám trvat na tom aby s ním přerušila kontakt úplně?
  Děkuji.
   Karel Chába Leden 8, 2016

   Dobrý den, váš problém bude z obou stran mnohem složitější, než si připouštíte. Není přeci řešením to, že ona ho nebude vídat. Jsou nějaké příčiny, proč se to děje. Ty se musí hledat a řešit. Ovšem to jde, jen pokud to chtějí oba. Pokud ne, tak ten vztah ukončete.
  Martina Leden 29, 2016

  Dobrý den, mám stejný problém. Manžel údajně se svou milenkou překlopil vztah do přátelské roviny, je s ní dál v kontaktu. Ale já mu vůbec nevěřím. Důvěra je v háji. Hrozně to bolí. Mají vztah 2 roky a z toho od léta jsou údajně kamarádi. Do manželské poradny nechce, jelikož v jedné už jsme byli a tam mu bylo sděleno co slyšet nechtěl – tudíž ať to ukončí. Je mi z té situace fakt na nic!!! Mám terapeutku, ale moc to nepomáhá. Máme dvě děti a ty mě držej nad vodou. S manželem jsme 16 let.
   Karel Chába Leden 29, 2016

   Dobrý den, bohužel pokud obě strany nechtějí nic měnit a uznat svou část na celku, tak se nedá nic zlepšit. Navíc je jasné, že to, co popisujete, je jen špička ledovce. Bylo by tedy užitečné, abyste se začali více bavit o tom, co je pod tímto problémem. Co kdo potřebuje, abyste byli oba spokojení a tím nemám na mysli to, že on se s ní nebude vídat. Více zde http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/.
  Martina Červenec 5, 2016

  Dobrý den, jsem s manželem 23let, máme spolu 2dcery, ja z předchozího syna a dceru. Byli jsme perfektní rodina, která držela při sobě. Jen nám vázla vždy komunikace. Manžel nikdy nic nechtěl řešit s tím, že žádný problém nemá. Co se týče financí, také nikdy problémy nebyly. Až do doby, kdy si vzal hypotéku na velký pozemek. Chtěl stavět nový dům. Já z toho nadšena nebyla, ale byl to jeho sen. Postupně se mu přestávalo dařit v práci a uvědomoval si, že mu táhne na 50 let. Vlastní velký dům, který pronajímá a tak se zbláznil do jedné mladé sekretářky. Ona k němu vzhlíží jako k panu domácímu. Můj muž se totálně zamiloval a chce změnit život. Jsem zoufalá, zbořil se mi sen o skvělé rodině.
   Karel Chába Červenec 7, 2016

   Dobrý den, bohužel jste nebyli perfektní rodina. Jen se zatím nic nedělo a připravovala se krize, která teď vyústila. Nebyli, protože bez komunikace to vždy dopadne takto. Teď mu musíte dát prostor. Nechat ho, aby si sám uvědomil, co chce a za jakých podmínek. Budete muset být trpělivá. Musíte se dohodnout, jak dlouho cca potřebuje a jak se po tu dobu budete k sobě chovat.
  Lucie Září 19, 2016

  Dobrý den,jsme s přítelem 15 let a máme spolu skoro roční holčičku.Před otěhotněním mi byl 2roky nevěrný.Mysleli jsme oba, že to už skoncilo i když vím,že s milenkou byli stále v kontaktu.S přítelem se snažíme,po tom čím jsme si prošli,bavit o všem.Poslednich 14dnů se ale začal přítel chovat divně,až mi pak řekl,že si milenka našla konečně jiného chlapa.On že je rád,ale vzalo ho to-asi jako nevěru vůči němu.Taky že už ví,jak jsem se musela tenkrát cítit já.Nechtěl mi to řikat,ale nechtěl mi lhát a že o mě nechce přijít.
  Na jednu stranu jsem ráda,že mi to řekl,ale na druhou jsem zase sražená na kolena.Chci mu zase věřit,ale stále se mi to vrací.
  Děkuji za odpověď
  martin Říjen 7, 2016

  Dobry den, jsem z manzelkou 15 let mame dve dcery 8 a 5 nyni jsem zjistil od me zeny ze je mi pul roku neverna s kamaradem s obce skterym se znaji uz dlouho a ja s nim hraji fotbal za tym.byvaji spolu skamarady obcas v hospode avidivaji se casto na hristi hodech akcich atd. Ja vetsinou hlidam deti.cekal sem jen kdy takova situace prijde manzelka nema rada sex ale snim ho ma asi! A nevadi.hrala na me divadlo na vse jsem prisel sam po te se priznala chce odejit zanim ja bych ji dokazal i odpustit a miluji ji stale.ona me uz nemiluje jen uz jeho.drasa mi to srdce mame problemy zdodelanim domu bydlime vnovem uz 8 let.o nicem sem nevedel az tet.chodi az rano dom a ruzne se vymlouva.co mam delat
   Karel Chába Říjen 11, 2016

   Dobrý den, když to nechce nijak řešit, tak to musíte rozhodnout jen sám za sebe. Buď se rozhodnete, že jí to budete dál trpět, nebo odejdete. Nicméně opravdu to musíte přestat svádět na ni, že ona nechce a budete se muset starat o rozhodnutí vy.
  Barbora Říjen 18, 2016

  Dobrý den, znám dlouhodobou nevěru v roli milenky.Vše začalo v práci a přátelstvím.Měli jsme k sobě lidsky,povahově i humorem hodně blízko a prostě jsme si sedli.Pak mi začal nadbíhat.Nejprve jsem ho odháněla a připomínala jsem mu,že má doma ženu a dítě, ale on mi řekl,že to už dlouho nefunguje,že si nemá se ženou o čem povídat, že ji vůbec nezajímají jeho problémy a práce a doma ho drží už jen dítě.Nakonec jsem podlehla.Hodně mi pomáhal,podporoval mne při mých starostech a stal se mi nejbližším člověkem.Nedávno jeho žena náš vtah odhalila.On před ní sehrál divadlo, jak to se mnou skončil,ale přitom chce dál pokračovat. Nevím,co vlastně chce, ale mne to užírá a nechci takhle dál pokračovat.
   Karel Chába Říjen 19, 2016

   Dobrá den, dal vám jasně najevo, že budete vždy jen milenka, že se nehodlá rozvádět. Je teď na vás, abyste si řekla a zařídila se dle toho, co chcete vy.
    Barbora Listopad 20, 2016

    Někdy jsou věci skutečně jinak, než se zdá.V mém případě zcela chybělo více upřímnosti a komunikace z obou stran.Z mé, abych mu už dříve řekla, že s ním chci být a z jeho, aby mi řekl, že opravdu chce být se mnou a odejít od své ženy, se kterou už to dlouho nefunguje.Když jsem to chtěla ukončit s tím, že mu nechci dál dělat milenku, tak mi řekl, že už dávno chtěl být se mnou, ale já jsem to odmítala a tak si myslel, že o vztah s ním nestojím.Celé to divadlo před ženou bylo možná jen kvůli dítěti, když nechtěl odejít z domova bez dalšího důvodu, čímž by se dítěti dost vzdálil.Co teď? Kolik mu mám dát času,aby si to doma vyřešil.Nechci na něj tlačit, ale ani to nechci v této podobě protahovat.
     Karel Chába Listopad 22, 2016

     Dobrý den, nemohu opakovaně řešit jednu věc. Opravdu moc rád bych vám vyhověl. Na mé další odpovědi přijdou další vaše otázky a tak to půjde stále dál. Pak není v mé moci každému vyhovět. Pokud máte potřebu vše do hloubky rozebrat, získat konkrétní návod, jak postupovat, tak si vyberte jednu z placených služeb na webu. https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/
  Lenka Listopad 18, 2016

  Dobrý den, jsem s přítelem už skoro 6 let. Celou dobu si na internetu jel erotické seznamky, psal si s jinýma o sexu, chtěl za to i platit. Vždy jsem na to přišla, pohádali jsme se, chvilku byl hodný a pak zase nanovo, ale nikdy jsem nevěřila, že by skutečně podvedl. Až nyní jsem v kontaktu s jeho milenkou (bývala přítelkyně), která se mi omlouvala a že o mě nevěděla. Prý s nim spala vždy, když nikoho neměla. A že to tak 2x do roka bylo a že ji uháněl. Přítel tvrdí, že s ní spí pouze rok a né celý vztah a chce to dát se mnou do pořádku. Nevím co mám dělat.. to samé co kdy říkal mně, říká i jí a já mu už nemůžu věřit ani slovo..
   Karel Chába Listopad 20, 2016

   Dobrý den, někdo, kdo se chová jako on, se může změnit, jen když sám chce. Ne až když je průser. Ze zkušenosti bych mu nevěřil a nevracel bych se. Silně navíc pochybuji, že ona byla jediná, i když je to možné, to nepopírám.
  Monika Březen 30, 2017

  Dobrý den,s přítelem jsme osm let.Za tu dobu jsme třikrát řešili nevěru. Poslední je dlouhodobá a trvá přes tři roky.Vše prasklo minulý rok v létě kdy partner k milence odešel. Od té doby :měsíc a půl jsme spolu vše funguje,pak začnou náznaky nezájmu o náš vztah,hádka a odchod k milence.To vydrží 14 dní a jsme zpět spolu, Zkoušeli jsme i dohodu podle Vás,(partner byl inicaitivní)fungovala měsíc,pak jsem opět začala pociťovat náznaky že se něco děje,bohužel jsem ze všeho už tak vypjatá že pokud přijdou z jeho strany náznaku nezájmu (pozdní příchody z práce,žádné společné aktivity ),pak neudržím emoce,nejdřív v klidu žádám pak vybuchnu a je to na novo.Dnes mi řekl že dohodu nechce.Poradíte?
   Karel Chába Duben 4, 2017

   Dobrý den, problém je mnohem hlouběji v mysli, než si myslíte a než kam jste „sáhli“ v rámci jeho řešení. Toto musíte řešit s odborníkem. Sami to nezvládnete. Typy konzultací, které nabízím, najdete tady: https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/.
  Petra Květen 23, 2018

  Dobrý den,jsme s manželem 20 let, máme 2 děti.Zjistila jsem, že 7 let má poměr.Chápu důvody-prý měl pocit, že mi na něm nezáleží, ale on místo,aby to před 7 lety řešil tím,že mi to poví,našel si milenku.Aniž bych o nevěře věděla,sama jsem před půl rokem na sobě začala pracovat,protože mi vadilo,že s mužem málo mluvíme,že nejsme dost spolu,že o mě manžel nemá zájem.Komunikace se zlepšila a vypadalo to,že vše je na dobré cestě.Pak jsem zjistila poměr, s milenkou si domlouvají schůzky a ujišťují se, že chtějí spolu být.Po té co vše prasklo mě manžel říká, že chce být s námi,že nám vše vynahradí,ale jak mu mám věřit-do teď nevěděl,že dělá chybu a najednou to ví?Ale 7 letý poměr je už vztah.
   Karel Chába Květen 25, 2018

   Dobrý den, toto je opravdu složité. Jedna možnost je, že došlo ke klasické reakci na strach z odhalení, respektive z možné ztráty vás a rodiny. Takže v tento moment mu jeho mysl předkládá pocity, které vám popisuje a hlavně jim věří. Tato motivace většinou funguje jen do doby utlumení strachu z následků. Další možností je, že potřeboval velký otřes a něco si uvědomil a bude ochoten na sobě pracovat tak, jako to děláte vy už nějakou dobu. Teď buď odejdete, necháte to „vyhnít“ nebo budete na vztahu pracovat a ukáže se, jak to myslí.
    Petra Červen 6, 2018

    Dobrý den,děkuji za odpověď.Ten 7letý poměr byly náhodné schůzky se sexem.Teď se manžel chová jakoby se nic nestalo.Snaží se věnovat dětem,taky říká, že je miluje a já že jsem důležitou součástí domácnosti,ale zřejmě pocit zamilovanosti stále trvá.A podle mě je s ní i v písemném kontaktu.Nespíme spolu celých těch 7 let,a teď mě manžel stále odmítá.Říká,že se chce soustředit na to,aby nás materiálně zajistil.Na dotaz,zda mě může mít znovu rád, tak prý ano,a že na tom budeme pracovat.Ale intimní kontakt odmítá.Co mám dělat,ač jsem já podvedená, cítím se hrozně,nevím,jak se chovat,jak mluvit a nevím,co dál.Manželství chci udržet.Děkuji,Petra
     Karel Chába Červen 6, 2018

     Dobrý den, z pochopitelných důvodů nemohu opakovaně reagovat na Váš dotaz. Po každé mé odpovědi nejspíše budou následovat další Vaše dotazy a tak to půjde dál a dál. Online poradna je jen obecně návodná, ukazuje směr. Váš problém nevznikl přes noc a nemůžete si myslet, že ho vyřešíte jen tak jednoduše (i když bych Vám to samozřejmě přál). Pokud chcete svůj problém opravdu řešit, využijte, prosím, této služby – https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/pisemna-konzultace/. Detailně Vám popíši, co máte krok po kroku dělat, a vysvětlím Vám, proč jste se do situace dostali, abyste to už neopakovali.
   Lea Říjen 4, 2018

   Tohle znám a mám v 44 za sebou.Muž měl paralelní vztah 8 let,já nic netušila.Kvůli synovi slíbil rozchod s milenkou a já tomu hloupě věřila.Scházeli se a psali si dál, protože byl celou dobu spokojený a oni si rozuměli.Miloval ji, ke mě byl chladný a mezi náma už to nefungovalo.Vadilo mi, že nechtěl nic řešit, sobecky a zbaběle seděl na dvou židlích, z povinosti byl doma,láska s ní. Přežívala jsem na práškách, psycholožka radila nějakou lhůtu na jeho rozhodnutí, jak to bude dál, protože mě to ničilo a nemohla jsem pořád žít v nejistotě a být podváděná. Pak kvůli synovi a mojemu zdraví jsem sama po půl roce navrhla rozvod, o mě už nestál. Dostala jsem se z toho a teď mám i hodného přítele.
  Zuzana Červen 19, 2018

  Dobrý den, jsme s manželem osm let a máme dvě malé děti. Spojují nás stejné záliby a pohled na život. stále věřím tom, že je manžel čestný muž. Druhé dítě manžel moc nechtěl, ale souhlasil s ním a tvrdil že ho bude milovat. Nyní mi po dlouhodobém nezájmu a odtažitém chování ke mě přiznal dlouhodobou nevěru(skoro rok), která trvala v době mého těhotenství. Po porodu syna (5 měsíců) vztah ukončil, ale za tři dny se k milence vrátil. Teprve po naší rozmluvě mu zřejmě došlo o co vše přichází když k ní odejde, což měl původně v plánu. Prosí mě o šanci manželství zachránit. Nyní jsme pár dní odloučeni, aby jsme se oba rozhodli co dál. Dá se takové manželství zachránit? lze toto odpustit? děkuji
   Karel Chába Červen 20, 2018

   Dobrý den, Zuzano, ano, je to možné odpustit a zachránit. Nicméně musí to chtít oba a není to přirozeně ze dne na den. Doporučuji vám, abyste zvážili jednu konzultaci u mě, kde bychom si řekli více o tom, co se mezi vámi děje a hlavně jaké byly příčiny nevěry. Pak vám mohu lépe říci, jaké máte šance, a jak postupovat. Přikládám odkaz na konzultace: https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/
  Kamila Leden 9, 2019

  Na manžela praskla nevěřa, všichni v jeho okolí to věděli a on stále popírá, ze to byla pouze kamarádka, po jedné hádce odešel na dva měsíce z domu za ni což taky popřel, ze přespával různě u příbuzných a přátel, nevěra trvala něco kolem roku, po těch dvou měsících se k nám vrátil zpět , a snažíme se náš vztah zpátky budovat, jenže teď na něj praskly další nevěry o kterých jsem nevěděla o kterých tvrdil že jsou to pouze kamarádky, vůbec nevim jestli mám dal ztrácet čas a jestli někdy dokážu odpustit a zapomenout i když slíbil ze další kamarádky uz mít nikdy nebude, mám teď pocit že on je se mnou ve vztahu jen protože mu to nikdy nevyšlo s jinou, co vím tak vždy to s nima skončil a ne v dob
   Karel Chába Leden 11, 2019

   Dobrý den, Kamilo, nevěřte tomu, že už žádná kamarádka nikdy nebude, když nevíte, jaké byly příčiny toho, proč byl promiskuitní. Bez pochopení příčiny jsou to většinou jen sliby. On to sice může v tento moment myslet vážně, ale to nic nemění na faktu, že nutkání bude silnější a podlehne. S ohledem na to, co píšete, vám doporučuji, abyste to neřešili sami. Vyhledejte pomoc odborníka. Je nutné zjistit, co je na pozadí vašich problému, a řešit to. Teď o tom pozadí nevíte nic a budete v tom tápat. Přikládám odkaz na konzultace: https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/.

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů